Wywóz odpadów nietypowych – co zrobić z nietypowymi odpadami: styropianem, azbestem, papą

Wywóz odpadów nietypowych – co zrobić z nietypowymi odpadami: styropianem, azbestem, papą

Wywóz odpadów nietypowych z nieruchomości często bywa problematyczny. Jak się za to zabrać? Na co trzeba uważać? Kiedy zająć się tym samemu a kiedy lepiej zdać się na profesjonalną firmę zajmującą się wywożeniem z mieszkań nietypowych odpadów?

Niebezpieczne odpady? A co to takiego?

W każdym mieszkaniu, poza odpadami komunalnymi mamy do czynienia również z odpadami nietypowymi. Są to takie odpady, z jakimi nie do końca wiadomo co zrobić i gdzie je wyrzucić. Ze względu na obowiązek segregacji śmieci, nie nadają się do umieszczenia wraz ze szkłem, plastikiem czy papierem.

Przykładowy produkt, jaki znajduje się praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu to baterie. W chwili gdy zostaną wyczerpane, stają się bezużytecznym odpadem, którego nie da się zakwalifikować do żadnego rodzaju odpadów segregowanych. Podobnie sytuacja wygląda z lekami. Ich również nie wolno wyrzucać do domowego śmietnika. Na szczęście w przypadku obydwu wyżej wymienionych produktów powstały specjalne pojemniki, w których można umieścić przeznaczone do utylizacji baterie i lekarstwa. Najczęściej można je znaleźć w supermarketach i aptekach, czyli miejscach, które większość ludzi często odwiedza. Dzięki temu, pozbycie się tego rodzaju odpadów nietypowych nie stanowi większego problemu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku odpadów o większych gabarytach.

Czy większy odpad to większy problem?

Odpady nietypowe o większych gabarytach to na przykład stare meble. Przez lata społeczeństwo radziło sobie z utylizacją takich przedmiotów, stosując rozmaite rozwiązania. Najczęściej jednak stare meble lądowały w czyimś piecu jako opał na zimę. Aktualnie z racji rosnącego zanieczyszczenia powietrza, w wielu miejscowościach grożą za to wysokie kary. Gdy zachodzi konieczność pozbycia się niepotrzebnych mebli, lepiej wywóz takich odpadów z mieszkania zlecić specjalistom. Szczególnie, gdy wokół nie ma nikogo do pomocy.

A co z odpadami chemicznymi?

Inaczej wygląda wywóz odpadów poremontowych, takich jak gruz, azbest, papa czy styropian.  Zwykły gruz budowlany, jest wywożony w kontenerach i często znajduje zastosowanie w utwardzaniu różnych nawierzchni Pozostałe z wymienionych produktów muszą zostać zutylizowane w miejscach do tego specjalnie przeznaczonych. Oczywiście można się tym zająć samemu. Wówczas poza tym, że odpady trzeba zawieźć na miejsce we własnym zakresie, dodatkowo trzeba uiścić opłatę za utylizację. Ta z kolei jest uzależniona od rodzaju i ilości odpadów. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zlecenie wywozu odpadów specjalistom.

Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o wywożenie odpadów z budowy. Z tą różnicą, że wykorzystywane są zazwyczaj większe kontenery. Wywóz odpadów z budowy powinien być również przeprowadzany regularnie. Odpady nietypowe, szkodliwe – powinny być składowane osobno, a następnie wywożone do utylizacji.

Radzenie sobie z odpadami nietypowymi nie musi stanowić wyzwania. Wiele z nich można wyrzucić samemu. Niekiedy lepiej jednak zwrócić się do specjalistów, którzy zadbają o to, aby odpady trafiły w przeznaczone do ich utylizacji miejsce.

Previous Armatura wodna w domu to inwestycja na lata – jak wybrać dobrze?
Next Na jaką farbę do metalu się zdecydować i jakie są możliwości do wyboru?

Może to Ci się spodoba

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Zaprawy techniczne Weber z marką Deitermann

Weber z dumą prezentuje na rynku wysokiej jakości produkty Deitermann, które od ponad stu lat są udoskonalane, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Jak też z myślą o tworzeniu rzeczywistości

Budowa domu 0 Comments

Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września

Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji o pozwoleniu

Budowa domu 0 Comments

5 porad jak wybrać myjkę ciśnieniową

Myjki ciśnieniowe pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu i z miejsca zyskały popularność. Już nie trzeba płacić każdego miesiąca za myjnie, można wygodnie umyć podjazd, elewację, werandę czy rower.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!