Wypełnij salon światłem – okna i drzwi przesuwne HS świetnym sposobem na aranżację pomieszczenia

Wypełnij salon światłem – okna i drzwi przesuwne HS świetnym sposobem na aranżację pomieszczenia

Jasne pomieszczenia oświetlone naturalnym światłem – marzenie każdego. Niestety rosnące koszty ogrzewania często nakazują przedłożyć oszczędności nad przytulne wnętrze. Żeby ograniczyć straty ciepła, wybieramy okna i drzwi tarasowe o małych pakietach szybowych. Tak jednak nie musi być! Na rynku istnieją produkty, które pomimo dużych przeszkleń, sprzyjają energooszczędności. Wystarczy je wybrać, a nie będziesz musiał z niczego rezygnować. Dzięki nim Twój dom stanie się jasny i ciepły.

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Przy uzyskiwaniu jasnych przestrzeni wielkość oszkleń ma niebagatelne znaczenie. Oczywiście im większe okna, tym lepiej, ale żeby nie powodowały strat ciepła, muszą być szczelne. Dlatego zdecyduj się na takie, których konstrukcja została wykonana z profili o wielokomorowej budowie np. z nowoczesnego tworzywa sztucznego PCV lub RAU-FIPRO®. Dobrze też, żeby były wyposażone w uszczelki chroniące okucia przed kontaktem z wodą i zapobiegające nieszczelnościom. Wybierz okna pokryte powłoką zabezpieczającą przed przywieraniem brudu, a dłużej zachowają czystość.

Nie mniej ważna jest oczywiście technologia, w jakiej powstały pakiety szybowe. Jedna z najnowszych, czyli SuperSpacer®, to rozwiązanie, w którym ramek dystansowych nie docina się w narożach szyby. Dzięki temu przez przeszklenia ucieka zdecydowanie mniej ciepła, powietrze utrzymuje prawidłową wilgotność, więc mniej w nim chorobotwórczych drobnoustrojów, a z zewnątrz dociera do środka mniej hałasów. Co jeszcze? Funkcja mikrowentylacji zapewni dopływ świeżego powietrza o każdej porze roku, w związku z czym w budynku panuje optymalny mikroklimat.

Zyskaj jeszcze więcej światła i przestrzeni

Drzwi przesuwne HS stanowią doskonałe uzupełnienie okien. Za sprawą dużych przeszkleń wprowadzają do wnętrza mnóstwo światła, pomagają je dogrzać (wpadające przez szyby promienie słoneczne ogrzewają pomieszczenia) i powodują, że wygląda na przestronniejsze. Poza tym umożliwiają wygodne śledzenie tego, co się dzieje na zewnątrz, zatem nadzór nad bawiącymi się w ogrodzie dziećmi można sprawować bez wychodzenia z domu. Brak wystającego progu (wmontowany w posadzkę) oraz innowacyjny system podnośno-przesuwny gwarantują wygodne i lekkie przesuwanie skrzydeł, nawet jeśli ważą kilkuset kilogramów.

Co więcej, wspomniany system i specjalna budowa profili pozwalają tworzyć naprawdę duże konstrukcje, w związku z czym wielkość oszkleń można dopasowywać do własnych potrzeb. Nie musisz obawiać się o straty ciepła, ponieważ energooszczędne pakiety szybowe, te same co w oknach, skutecznie przed nimi ochronią, przy okazji redukując hałasy i odprowadzając nadmiar wilgoci z powietrza.

Jak widzisz, zastosowanie innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów w stolarce okienno-drzwiowej sprawia, że nie trzeba wybierać między dobrze doświetlonym a ciepłym wnętrzem. Sęk tkwi tylko w tym, by postawić na najwyższej jakości produkty.

Previous Dom modułowy i jego zalety
Next Jak to zrobić? Uszczelnianie i izolacja tarasów z drewna

Może to Ci się spodoba

Okna i drzwi 0 Comments

Rolety rzymskie – modna i praktyczna dekoracja okna

Rolety rzymskie to dziś jedna z najchętniej wybieranych aranżacji okna. Rozwiązanie to łączy w sobie dekoracyjność firany i funkcjonalność żaluzji. Sprawdza się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu i stylu. Fałdy,

Okna i drzwi 0 Comments

Wymieniasz okna? Zainwestuj w aluminiowe!

Zastosowanie aluminium we współczesnym budownictwie stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał bardzo wdzięczny – wytrzymały, plastyczny, o właściwościach ognioodpornych oraz antykorozyjnych. W sam

Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?

Okna dachowe nie stanowią już dziś nowości. Bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie budowlanym. Bogaty wachlarz produktów, jaki oferują producenci, nie ułatwia jednak wyboru. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!