Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu

Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu

Budowanie domu szkieletowego to dla wielu osób jeszcze nowość. Tymczasem dom z konstrukcją drewnianą ma wiele zalet, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jest ich tak dużo, że trudno nawet wskazać wady takiego budownictwa. Warto więc zapoznać się z technologią, zobaczyć taki dom “na żywo”, najlepiej tak, który stoi już od kilku czy kilkunastu lat i wybrać wyspecjalizowaną firmę, która wykona zarówno projekt, jak i wszystkie prace na budowie.

Żeby jednak nie być jednostronnym, wymienię wady budownictwa szkieletowego:

  • Trzeba wybrać dobrą firmę. Jeśli budynek zostanie zbudowany niezgodnie z zasadami obowiązującymi podczas powstawania domu z drewna, nie będzie trwały. Zastosowanie złej jakości drewna, źle położone ocieplenie lub nieprawidłowe ułożenie folii paroizolacyjnej może spowodować złą wentylację czy korozję biologiczną drewna. Dlatego korzystajmy z usług tylko wyspecjalizowanej firmy, takiej jak http://www.domyjuhas.pl/
  • Trzeba mieć zapas gotówki “na już”. Dom powstaje bardzo szybko i jest jednorazowym wydatkiem, którego nie da się rozłożyć w czasie.
  • Jeśli zdecydujemy się na elewację drewnianą (ale nie musimy!), trzeba ją regularnie konserwować, czyli średnio co 5 lat. Chyba że użyjemy droższego drewna egzotycznego. Ale równie dobrze można zastosować tradycyjne tynki.
  • Dom taki trudniej odsprzedać, ale tylko dlatego, że w naszym kraju ludzie jeszcze boją się tej technologii. Niepotrzebnie.

A teraz zalety. Jest ich znacznie więcej:

  • Dom powstaje szybciej, także z elementów gotowych, niższe są też koszty budowy. Poza pracami nad fundamentami nie są wymagane przerwy, nie trzeba też przejmować się pogodą.
  • konstrukcja jest lekka, na budowie nie trzeba korzystać z ciężkiego sprzętu. Lżejszy fundament to też oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Dom łatwo przebudować lub rozbudować.
  • Ściany zewnętrzne są cieńsze, przy zachowaniu takich samych parametrów izolacyjnych, a przez to zmniejsza się koszt metra kwadratowego powierzchni użytkowej.
  • Materiały konstrukcyjne są naturalne, nie zawierają toksycznych substancji.

Dom jest znakomicie izolowany, bardzo ciepły zimą, chłodny w środku latem. Ogrzewamy jedynie powietrze, a nie także mury.

Previous Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?
Next Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Kuchnia na wymiar. Dlaczego warto?

Kuchnia to serce każdego domu. To w niej spędzamy mnóstwo czasu gotując, spożywając posiłki, plotkując przy kawie. Powinna być nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale także spełniać nasze estetyczne upodobania.

Budowa domu 0 Comments

Młotki brukarskie

Większość z nas doskonale wie, jakie są najbardziej typowe zastosowania młotków. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wskazać można szereg specyficznych rodzajów młotków, których w domu się

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Maszyny do gięcia blachy

Gięcie blachy nie jest łatwym zadaniem, aby cały proces przebiegał bez większych problemów należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, którym jest giętarka. Dzięki niej można zmieniać kształt blachy. Maszyny te

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!