Wymiana pokrycia dachowego. Na czym nie warto oszczędzać?

Wymiana pokrycia dachowego. Na czym nie warto oszczędzać?

Wymiana pokrycia dachowego jest przedsięwzięciem, do którego trzeba się starannie przygotować. Remont dachu na pewno przebiegnie szybko i łatwo jeśli tylko będziemy przestrzegać pewnych zasad. Dlatego zanim położymy nowe pokrycie musimy sprawdzić w jakim stanie jest więźba dachowa, poszycie i ocieplenie dachu. Warto zlecić wykonanie profesjonalnej ekspertyzy, dzięki której dowiemy się co jeszcze nadaje się do naprawy, a co już niestety musimy wymienić.

Zanim podejmiemy się wymiany dachu, powinniśmy poświęcić trochę czasu w celu wybrania nowego pokrycia dachu. Możemy podejrzeć co leży na sąsiednich dachach, przejrzeć katalogi lub internet, a także wybrać się do profesjonalnego salonu handlowego (np. firmy Dachlux), gdzie wykwalifikowani pracownicy pomogą nam wybrać pokrycie najbardziej odpowiednie dla naszego dachu.

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jest znalezienie konstruktora lub inżyniera, który oceni stan więźby dachowej. Pamiętajmy, że wymieniając pokrycie dachowe zyskujemy taką możliwość i nie powinniśmy tego lekceważyć. Może okazać się, że konieczne jest wzmocnienie więźby, odgrzybienie i odrobaczenie drewna lub całkowita wymiana więźby. Nie oszczędzajmy na tym elemencie, ponieważ stanowi on podstawę konstrukcji naszego dachu. Nawet najlepsze pokrycie nie da rady utrzymać dachu w całości jeśli więźba będzie w złym stanie.

Pokrycie ma za zadanie chronić konstrukcję całego budynku przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Żeby dach spełniał prawidłowo swoją funkcję, musi być wykonany z trwałych materiałów, najwyższej jakości. Dlatego warto na pokrycie dachu wybrać dachówki ceramiczne lub betonowe najlepszych marek, które mogą wytrzymać kilkadziesiąt lat (np. z firmy Dachlux). Nie warto oszczędzać na tym elemencie dachu, ponieważ zakup dobrego pokrycia uchroni nas przed częstymi naprawami lub kolejnym remontem dachu w niedługiej przyszłości. Istotne jest również, że w przypadku uszkodzenia poszycia z dachówek, wymienić trzeba tylko uszkodzone fragmenty, a nie całe pokrycie.
Nie warto oszczędzać także na foliach do wstępnego krycia. Te od renomowanych producentów optymalnie zabezpieczą wewnętrzne warstwy dachu przed zawilgoceniem oraz posiadają wysoką wytrzymałość.

Wymianą pokrycia oraz wszystkimi dodatkowymi pracami, które się z tym wiążą, powinna zająć się wykwalifikowana ekipa dekarska. Oczywiście samodzielny montaż pomoże zredukować część kosztów remontu dachu, jednak pamiętajmy, że dach to złożona i trudna do wykonania konstrukcja, nawet dla najlepszej „złotej rączki”. Błędy mogą się pojawić na każdym etapie, zarówno w samej konstrukcji dachu, pod pokryciem, jak i nad nim, dlatego nie każdy powinien podejmować się tego typu zadań.
Warto zainwestować w dobrą profesjonalną ekipę dekarską, która posiada doświadczenie w rozwiązywaniu trudnych, nietypowych problemów, a także jest wyposażona w profesjonalne narzędzia. Dzięki temu montaż przebiegnie szybko i sprawnie, a my zyskamy pewność, że usługa była warta swojej ceny. Pamiętajmy, że dobre wykonawstwo ma swoją cenę, a tania usługa niesprawdzonego „fachowca” może przynieść w przyszłości wysokie koszty związane z koniecznością wykonania poprawek.

Previous Spiżarnie wracają do łask
Next Jaki tynk na system ocieplen-CM

Może to Ci się spodoba

Kiedy wystarczy naprawić, a kiedy trzeba wymienić stary dach z papy?

Nierówny, popękany dach z papy nie tylko źle wygląda. Wnętrze jest też pod nim gorzej zabezpieczone przed wodą czy słońcem. Czasem pozostaje już tylko wymiana dachu na nowy, jednak dzięki

Instalacje dachowe 0 Comments

Panele fotowoltaiczne – ekonomiczne rozwiązanie pozyskiwania energii.

Fotowoltaika to dziedzina, która ostatnio przeżywa swój rozkwit. Wiele osób interesuje się założeniem paneli fotowoltaicznych na swój dach, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo sumę pieniędzy, jednocześnie dbając o środowisko

Przegląd materiałów na zabudowę okapu dachu

Fragment więźby dachowej wystający poza obrys budynku to tzw. okap. Od spodu należy zabudować go podbitką dachową, czyli estetycznym wykończeniem okapu, które sprawia, że cała konstrukcja dachu jest zwarta i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!