Wybieramy meble ogrodowe

Wybieramy meble ogrodowe

Dom z ogródkiem to marzenie wielu z nas. Zresztą mniejsza o dom – w naszym marzeniu zazwyczaj najważniejsze miejsce zajmuje ogródek. Własny kawałek „zielonego”, w którym można wypić poranną kawę oraz spędzić romantyczny wieczór przy świecach i odgłosach natury – tego nie zastąpi nam żadne blokowisko ani rekreacyjna działka pod miastem.

Nic więc dziwnego, że szczęśliwi posiadacze przydomowych ogrodów poświęcają dużą ilość swojego czasu, aby ogród prezentował się równie wysmakowanie jak reszta domostwa.

Dopełnienie całości

Ogrody japońskie, w stylu wiejskim oraz angielskim lub utrzymane w klimacie śródziemnomorskim – ciężko jest mówić o jednej, aktualnej modzie na urządzenie ogrodu. Modne są bowiem wszystkie możliwe rozwiązania. Wszystko zależy od stylu w jakim utrzymana jest cała posesja, architektury głównego budynku, wielkości ogrodu oraz, nie ukrywajmy, od zasobności portfela i kwoty jaką chcemy przeznaczyć na zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej.

Jednak bez względu na to w jakim stylu zdecydujemy się utrzymać nasz ogród, ostatnim szlifem są zawsze meble ogrodowe. Umiejętnie dobrane stworzą zgrabną całość i dopełnią ogrodową kompozycję. Źle dobrane, kupione od niechcenia zaprzepaszczą cały efekt jaki chcieliśmy uzyskać. Meble ogrodowe musimy więc dobrać równie starannie jak wyposażenie naszego domu.

Dobierz meble do stylu ogrodu

Ogrody utrzymane w nowoczesnym, nierzadko minimalistycznym stylu mogą sprawiać nieco kłopotu podczas wyboru odpowiednich mebli ogrodowych. Warto tutaj zwrócić uwagę na meble utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Doskonale się sprawdzą meble technorattanowe o odważnych kształtach i eleganckim wykończeniu. W nowoczesnym ogrodzie odnajdą się również meble wykonane z aluminium – swoim minimalistycznym wzornictwem nie będą odstawać od całości ogrodu.

Zupełnie inne meble wybiorą miłośnicy ogrodów bardziej klasycznych. Do ogrodów utrzymanych w klimatach brytyjskich ogrodów doskonale będą pasować klasyczne meble drewniane lub kute, żelazne meble ogrodowe. Tego typu meble nadają ogrodom niepowtarzalny klimat i romantyczny, nieco wiktoriański nastrój.

Rattan to z kolei materiał, który bardzo chętnie wykorzystywany jest w każdym przypadku. Meble rattanowe są chętnie wybierane nie tylko do ogrodu ale także na przydomowe tarasy i balkony. Łatwość modelowania rattanu sprawia, że wykonywane z niego meble przybierają najróżniejsze kształty i formy, doskonale wpisujące się w każdą stylistykę.

Ciekawym wyborem mogą być również meble wykonane z tworzywa sztucznego. Te współczesne, prezentują się wyjątkowo elegancko i w niczym nie przypominają plastikowych mebli sprzed lat.

Więcej informacji znajdziesz na focusgarden.pl

Previous Multipor ociepli mieszkanie od wewnątrz
Next Niepowtarzalny klimat SPA

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Taras na lata: drewno, płytki czy jednak kompozytowe deski tarasowe?

Coraz częściej tarasy ogrodowe pokryte są deskami kompozytowymi. Taka powierzchnia nie wymaga częstej renowacji i malowania, jest więc gwarancją trwałości i zadowolenia na wiele lat. Kompozytowe deski tarasowe to nie

Ogród 0 Comments

Zakładanie i pielęgnacja trawników

Wydawałoby się, że założenie trawnika to prosta sprawa. Jakiż to problem w wysianiu trawy, podlaniu i skoszeniu jej co jakiś czas? Niestety, piękny, gęsty i soczyście zielony trawnik to wcale

Architektura ogrodów 0 Comments

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!