Wybieramy drzwi zewnętrzne!

Wybieramy drzwi zewnętrzne!

Drzwi do naszego domu narażone są na silne działanie czynników pogodowych, takich jak mróz, deszcz, śnieg oraz promieniowanie słoneczne. Oprócz odpowiedniej ich pielęgnacji, powinniśmy zwrócić uwagę na jedną z podstawowych ich funkcji, czyli ochronę naszego bezpieczeństwa. Pomogą nam w tym drzwi antywłamaniowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Drzwi antywłamaniowe

W ich wyborze powinniśmy kierować się jakością oraz prawidłowymi parametrami. Drzwi antywłamaniowe mają nie tylko chronić nas przed potencjalnym włamywaczem, lecz także zapewnić izolację termiczną. Standardowo przypisuje się je do klasy A, B lub C, ale tylko ostatnia klasa jest oficjalnie uznana za system antywłamaniowy. Pamiętajmy, że liczy się trwałość wykonania i odporność na działania niepożądanych gości, a nie okazyjna cena lub okres gwarancji.

Profesjonalne zamki antywłamaniowe są wielopunktowe, a rygle zasuwają się jednocześnie w wielu kierunkach, także na dole i górze drzwi. Porządne drzwi antywłamaniowe stanowią podstawowy środek ochrony. Istnieją też inne akcesoria, w które możemy je wyposażyć, jeśli zależy nam na dodatkowej ochronie. Zapoznajmy się z ofertą czytników linii papilarnych lub specjalnych urządzeń kodujących.

Alternatywne środki bezpieczeństwa

Istnieją także inne sposoby, aby zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami.

  • Dodatkowe zabezpieczenie stanowią rolety i okna antywłamaniowe. Rolety takie uwolnią nas od problemu nadmiernego nasłonecznienia oraz utraty ciepła w sezonie zimowym. Zapewnią także ochronę naszej prywatności.
  • Alarm antywłamaniowy to najbardziej popularny środek ochrony. Możemy podpisać umowę z firmą ochroniarską, dzięki czemu za każdym razem kiedy uruchomi się alarm, jej pracownicy zostaną o tym poinformowani.
  • Drzwi, okna, rolety antywłamaniowe oraz alarm nie dadzą nam stuprocentowej gwarancji, że żaden intruz nie wtargnie do naszego domu. Stanowią jednak duże zabezpieczenie, dlatego warto przemyśleć ich zakup i kierować się jakością, a nie ceną. Pamiętajmy przy tym, aby korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych firm.

Dodatkowe funkcje

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, drzwi pełnią też inne funkcje. Powinny być praktyczne i funkcjonalne, a także odpowiednio komponować się z wystrojem domu, dlatego należy zwrócić uwagę na ich walory estetyczne.

Pamiętajmy o tym, że drzwi powinny pasować zarówno do wnętrza domu, jak i wyglądu zewnętrznego. Musimy dbać o ich odpowiednią pielęgnację i konserwację, dzięki czemu będą nam służyć przez długie lata.

Drzwi zewnętrzne są wizytówką naszego domu.  Zapewniają skuteczną izolację dźwiękową oraz termiczną, mogą też być elementem wystroju. Przede wszystkim jednak chronią nas przed ewentualnym zagrożeniem. W ich wyborze kierujmy się więc funkcjonalnością, stabilnością i trwałością.

Previous Grzejniki dekoracyjne
Next Zabezpieczenie domu przed wyjazdem na urlop

Może to Ci się spodoba

Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?

Okna dachowe nie stanowią już dziś nowości. Bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie budowlanym. Bogaty wachlarz produktów, jaki oferują producenci, nie ułatwia jednak wyboru. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Okna

Jak dobierać okna dachowe do rodzaju i przeznaczenia pomieszczeń?

Poddasza chętnie wykorzystujemy jako miejsca aranżacji pomieszczeń o najróżniejszych funkcjach – od garderoby, przez sypialnie i gabinety, po kuchnie oraz łazienki. Funkcjonalność tych przestrzeni zależy jednak w dużej mierze od

Okna i drzwi 0 Comments

Ochrona wnętrz przed słońcem. Rolety, żaluzje, markizy – co wybrać?

Choć większość ludzi uwielbia słońce, nie można nie zgodzić się z tym, że w nadmiarze potrafi być ono wyjątkowo dokuczliwe. Łatwo można się o tym przekonać zwłaszcza w pomieszczeniach, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!