Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy

Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy

Konstrukcje blaszane nie muszą być wznoszone tylko w charakterze garaży. Może się zdarzyć, że właściciel domku zechce zakupić tego typu wiatę na przykład po to, aby urządzić sobie w niej warsztat lub przechowywać różnego rodzaju narzędzia.

Budynek gospodarczy

Tego typu budynek nie posiada jednoznacznie określonej definicji. Jest to budynek niemieszkalny, służący do przechowywania narzędzi, materiałów, sprzętu, ale również płodów rolnych. Blaszany garaż samochodowy, który przez to, że nie jest trwale związany z podłożem, w świetle prawa budowlanego jest tymczasowym obiektem budowlanym. Jeśli jednak chcemy zaopatrzyć się w taką blaszaną wiatę, musimy najpierw zgłosić chęć jej postawienia. Niewymagane są więc żadne dokumenty czy pozwolenia, jak w wypadku murowanego garażu, a tylko deklaracja chęci wniesienia takiej konstrukcji na naszej posesji. Inna sytuacja wystąpiłaby w momencie, gdybyśmy chcieli postawić budynek gospodarczy tradycyjną metodą, czyli poprzez wymurowanie go. Wtedy niezbędne będzie pozwolenie na budowę, wystawione przez starostwo.

Blaszana wiata jako budynek gospodarczy

Oczywiście jeśli w trakcie planowania zmienimy zdanie i pomyślimy, że jednak wolelibyśmy trzymać w wiacie swój samochód, a nie narzędzia, możemy to bez problemu zrobić. Ale firma Kelmet może mieć dla nas jeszcze lepsze rozwiązanie. Możemy bowiem zakupić dwustanowiskową wiatę, którą będziemy wykorzystywać jako garaż i budynek gospodarczy w jednym. Taka konstrukcja może nam jednocześnie służyć do ochrony samochodu przed efektami działania warunków atmosferycznych i potencjalnymi złodziejami, jak również do prac warsztatowych i składowania narzędzi. Istnieje wiele zalet korzystania z tego typu wiaty blaszanej. Przede wszystkim, jest ona o wiele tańsza do postawienia od murowanego budynku gospodarczego. To idealne rozwiązanie, gdy w trybie natychmiastowym chcemy pozbyć się naszych narzędzi z domu i przenieść warsztat w inne miejsce, ale chcemy je stworzyć tanio i szybko. To także dobre wyjście, kiedy względem naszej działki mamy inne plany na przyszłość, ale potrzebujemy warsztatu teraz – wiatę można bowiem w bardzo łatwy sposób zdemontować a nawet przenieść w inne miejsce. Jeśli zaś zależy nam na czasie, firma Kelmet przy realizacji swoich zamówień gwarantuje terminowość, a wiaty blaszane dostarcza od jednego do piętnastu dni od momentu ich zamówienia.

Postawienie budynku gospodarczego w takiej formie jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy szybko stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania narzędzi czy rzadko używanych przedmiotów. To miejsce, które doskonale sprawdzi się jako warsztat. Dzięki umieszczeniu go poza domem każda wykonywana praca na pewno przebiegnie szybciej i sprawniej. Blaszana wiata to również dobry pomysł, kiedy dom jest w budowie, a my potrzebujemy miejsca na to, aby schować gdzieś potrzebne materiały lub mniejsze sprzęty. Po oddaniu domu do użytku taką wiatę można zdemontować lub zaaranżować na garaż.

Previous Kiedy używać płyt gumowych przemysłowych, a kiedy płyty gumowych spożywczych?
Next Inteligentne domy i bramy

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

5 porad jak wybrać myjkę ciśnieniową

Myjki ciśnieniowe pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu i z miejsca zyskały popularność. Już nie trzeba płacić każdego miesiąca za myjnie, można wygodnie umyć podjazd, elewację, werandę czy rower.

Budowa domu 0 Comments

Energooszczędny dom dla rodziny

Własny dom z ogródkiem, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić, a rodzice wypić kawę na tarasie, czy zorganizować grilla ze znajomymi, wreszcie jest w zasięgu każdej rodziny. Firma Danwood przygotowała

Budowa domu 0 Comments

Kontenery magazynowe i ich zalety

Kontenery magazynowe to konstrukcje o licznych zastosowaniach. Świetnie sprawdzą się między innymi w firmie budowlanej. Na terenie budowy kontener z powodzeniem zastąpi magazyn, którego postawienie byłoby bardziej kosztowne. Kontenery wykorzystano

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!