Urządzenia pomiarowe w naszych domach

Urządzenia pomiarowe w naszych domach

Każdy z nas posiada w domu lub mieszkaniu chociaż jedno urządzenie pomiarowe. To właśnie za ich pomocą jesteśmy w stanie stwierdzić, ile zużyliśmy wody, gazu lub energii elektrycznej. Wszelkie rodzaju mierniki nie tylko jednak określają wysokość płaconych przez nas rachunków. Ich systematyczna obserwacja pozwala stwierdzić, czy dane systemy zamontowane w budynku działają w poprawny sposób. Jakie urządzenia pomiarowe warto zamontować? Jakie produkty dostaniemy w sklepach?

Urządzenia pomiarowe to bardzo szeroka gama produktów. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiają się nowe mierniki, które ułatwiają korzystanie z niektórych sprzętów oraz kontrolę stałych wydatków. Jakie urządzenia pomiarowe musisz mieć w swoim domu?

Wskaźnik zużycia energii elektrycznej

Wskaźnik zużycia energii elektrycznej to urządzenie, które pokazuje, ile prądu zużywamy, korzystając ze wszystkich domowych sprzętów. Każdy, kto posiada umowę z dostawcą energii zobowiązany jest posiadać tego typu miernik. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń. Różnią się one sposobem wykonania, rodzajem wyświetlacza oraz typem montażu.

Licznik zużycia gazu

W domu nie może zabraknąć także licznika zużycia gazu. Zanim jednak zainteresujesz się zakupem tego urządzenia, koniecznie dowiedz się, czy jego montaż nie leży w kwestii dostawcy usługi. Jeśli nie, dopytaj, jakie typ miernika warto kupić.

Licznik zużycia wody

Podobnie jak w przypadku gazu, warto wcześniej dowiedzieć się, czy zakup urządzenia pomiarowego nie należy do obowiązków wodociągów.

Wskaźnik temperatury w domu

W dzisiejszych ogrzewanie w domu nie polega już tylko na pilnowaniu ognia w piecu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że o odpowiednią temperaturę możemy zadbać za pomocą mierników oraz specjalnych paneli. Wskaźniki te nie tylko pokazują, jak ciepło jest w danym momencie w konkretnych pomieszczeniach. Za ich pomocą możemy też w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę do tej optymalnej.

Jakie jeszcze wskaźniki możemy kupić?

Obecnie w asortymencie sklepów elektronicznych znajduje się wiele rozmaitych urządzeń pomiarowych. Wśród nich znajdują się m.in. amperomierze, liczniki godzin pracy, woltomierze, mierniki wielofunkcyjne, wskaźniki napięcia, licznik impulsów i wiele innych!

Gdzie kupić wskaźniki?

Wiele z urządzeń pomiarowych do domów kupimy w sklepach elektronicznych. W wygodny i łatwy sposób możemy nabyć tego typu sprzęt przez Internet. Wskaźniki nabędziesz między innymi na portalu: http://el12.pl/urzadzenia-pomiarowe,k341.

Pamiętaj!

O wymianie niektórych mierników może zadecydować dostawca danej usługi! Miej na uwadze, że wszystkie stare mierniki powinny zostać wymienione na nowoczesne najpóźniej do 2020 roku.

Previous Mieszkanie Plus i Kodeks urbanistyczno-budowlany na III Kongresie Mieszkaniowym
Next Ściany z pustaków szklanych

Może to Ci się spodoba

Instalacje wodne 0 Comments

Armatura wodna w domu to inwestycja na lata – jak wybrać dobrze?

Trwałość instalacji wodnej determinuje mnóstwo czynników m.in. sposób prowadzenia przewodów, przestrzeganie obowiązujących zasad montażowych, dokładność wykonania połączeń, jak również jakość zastosowanej armatury. Jakie wyroby wybrać i na co zwrócić uwagę

Instalacje 0 Comments

Instalacje wody lodowej

W każdym miejscu, w którym się znajdujemy, zwłaszcza w okresie upalnego lata, przydaje się coś, co pozwoliłoby na ochłodzenie powietrza, lub ewentualne utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Zamiast klimatyzacji i wentylacji

Instalacje wodne 0 Comments

Pompa ciepła – ekologicznie i tanio

Pompy ciepła są alternatywnym źródłem energii odnawialnej. Ciepło czerpią z gruntu, powietrza i wód powierzchniowych. Pompy nie generują żadnych zanieczyszczeń, a ogrzewanie domu przy użyciu tej technologii jest niezwykle tanie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!