Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Zdecydowana większość z nas ma już za sobą prace związane z przygotowaniem trawnika do zimy. Niestety mimo dużego nakładu czasu, największej staranności i użytych najlepszych nawozów i narzędzi, można przeżyć na wiosnę gorzkie rozczarowanie. Trawnik może nie przezimować w idealnym stanie. Co wówczas robić? Specjaliści sięgają tu po niezawodne rozwiązanie, czyli trawnik z rolki. Sprawdźmy, dlaczego trawa w rolkach cieszy się taką popularnością.

Pozimowa pielęgnacja ogrodu jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych ogrodników. Mróz, brak słońca, zalegający lód i związany z tym brak powietrza, czy zmurszałe resztki roślin odbijają się na wyglądzie trawy. Topniejący śnieg bezlitośnie obnaża wszystkie puste placki, zgniłe, czy zagrzybiałe miejsca, efekty działań kretów i uszkodzenia spowodowane mrozem. Jeśli takich pozimowych niespodzianek jest więcej, trzeba rozważyć, czy uzupełniać ubytki, wysiewać całą trawę na nowo i czekać długo na efekt, czy też położyć gotowy trawnik z rolki i cieszyć się piękną murawą już po kilku godzinach. Kto nie próbował jeszcze trawy w rolce, koniecznie powinien przynajmniej raz zdecydować się na to rozwiązanie, by przekonać się o jego licznych zaletach. Dlaczego warto wybrać trawnik z rolki? Oto, trzy mocne argumenty przemawiające za trawą w rolkach.

Po pierwsze: brak żmudnej pracy

Trawnik, na którym zalegały hałdy śniegu często niemile zaskakuje nas na wiosnę. Bardzo uciążliwa jest walka z grzybami, które atakują trawę po zimie obfitej w opady śniegu. Pleśń śniegowa jest trudna do usunięcia. Oprócz wygrabienia porażonych części roślin, opryskania środkiem przeciwgrzybiczym, niezbędna jest jeszcze lekka wertykulacja i nawożenie. Czasami naprawdę lepiej od razu zdecydować się na nowy, gotowy trawnik, bo nawet najstaranniejsza pielęgnacja nie gwarantuje, że trawnik odbije.

Po drugie: Koniec z męczącym czekaniem

Wysianie trawnika to mozolna i żmudna praca, a jej efekt stoi zawsze pod znakiem zapytania. Nigdy nie wiadomo, czy np.: gwałtowny deszcz nie wypłucze nasion, albo siew nie wzejdzie równomiernie i zamiast zielonych pędów, będą nas straszyć puste place. Zakładanie trawnika od początku oznacza, że pierwsze koszenie odbędzie się dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Wtedy to dopiero będzie można z niego przynajmniej częściowo skorzystać. W odróżnieniu od gotowej trawy z rolkI, młode roślinki są dość długo nieodporne na zmiażdżenie, czy ryzyko połamania, kiedy rozłożymy na nich koc, albo pozwolimy biegać po nich dzieciom z piłką.

Po trzecie: Jednolita murawa doskonałej jakości

Trawnik z rolki jest wysiewany ze specjalnej mieszanki wysokogatunkowych nasion, pieczołowicie pielęgnowany przez specjalistów. Oznacza to, że kupując trawę z rolki dostajemy produkt najwyższej jakości. Taka murawa jest zdrowa, zwarta, intensywnie zielona, bez chorób, zielska, w doskonałej kondycji. Źdźbła są równe, gęste. Taki trawnik prezentuje się okazale od razu po rozłożeniu, a jego pielęgnacja odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku tradycyjnego trawnika. –mówi Ewa Adamek z portalu grasslandfarms.pl.

Zalety trawnika z rolki są niepodważalne. Szybkie i proste rozłożenie, niemal natychmiastowy efekt, zdrowa, równa, doskonałej jakości murawa, pielęgnacja nie bardziej skomplikowana niż w przypadku tradycyjnego trawnika. Trawa w rolce to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych ogrodników, którzy na łonie natury chcą się cieszyć urokami pierwszego wiosennego słońca. To również rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i nerwy – tutaj przecież od razu widzimy efekt.

Previous Frezarka - do czego służy i jak używać jej w prawidłowy sposób?
Next Jaką działkę kupić, by móc szybko postawić na niej dom?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Automatyczne nawadnianie terenów zielonych

Manualne podlewanie ogrodów i sadów ma zastosowanie przy małych obszarach. Jednakże, gdy w grę wchodzą większe przestrzenie, to najlepiej sprawdzają się systemy służące do automatycznego nawadniania gleby. Wówczas bez zbędnego

Ogród 1Comments

Niepowtarzalny klimat SPA

SPA to wyjątkowe miejsce. Tutaj klienci nie tylko mają poprawić kondycję skóry, włosów, czy paznokci, ale też odpocząć. Pełen relaks osiągniemy, jeśli zapewnimy komfortowe warunki podczas wykonywania zabiegów. Formy, kolory

Ogrodzenia i nawierzchnie 4 komentarze

Jakie ogrodzenie wybrać? 5 pomysłów jak ogrodzić dom

Ogrodzenie oraz brama stanowią bardzo ważny element każdego domu. Odgradzając dom od otoczenia chcemy zapewnić sobie oraz swojej rodzinie bezpieczeństwo. Ogrodzenie nie tylko uniemożliwia wejście na posesję nieuprawnionej osoby, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!