Jak tanio kupić materiały budowlane?

Jak tanio kupić materiały budowlane?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jeśli wszystkie prace w tym zakresie zlecamy firmie, to właściwie powiedzmy sobie szczerze – ten artykuł Was nie zainteresuje. W takim przypadku to przecież firma-podwykonawca martwi się o kupowanie materiałów, zapewnia ciągłość dostaw, zaopatrzenie na budowę i oczywiście próbuje odzyskać również VAT. Klient wyłącznie patrzy jak jego dom będzie rósł. Jeżeli jednak należysz do typu „ja sam”, to z pewnością zainteresują Cię sposoby na to, by za materiały budowlane zapłacić mniej.

Lista zakupów

Warto na sam początek stworzyć zestawienie, w którym uwzględnimy wszystkie materiały, jakie są nam potrzebne. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, zawsze możemy zwrócić się do kompetentnej osoby, która projekt przygotowywała, ponieważ ona przygotuje to z pewnością bez problemu. Można także udać się z projektem do składu budowlanego i tam doświadczeni pracownicy będą mogli nam w kompleksowy sposób pomóc, podpowiadając co i w jakiej ilości trzeba kupować.

Sprawdź: Materiały budowlane na profi-group.pl >>

Zakup materiałów

Gdy już taki spis udało się przygotować udajemy się do składów budowlanych i tam pokazujemy listę potrzebnych produktów. Oczywiście to jest również taki moment, w którym warto rozpocząć negocjacje. Dobrze jest zebrać oferty z kilku składów budowlanych, porównać ceny materiałów i szukać tych miejsc, gdzie oferta będzie rzeczywiście najlepsza. Jeśli kupujemy w jednym miejscu większą ilość materiałów, to oczywiście będzie można myśleć o tym, by negocjować cenę w znaczący sposób. Firma, gdzie kupimy większą część potrzebnych materiałów powinna docenić wiernego klienta.

Zima – najlepszy czas na zakup materiałów budowlanych?

Jeśli znajdziemy profesjonalny skład, to bez problemu kupimy materiały zimą i wtedy ceny również będą dużo bardziej zachęcające, a dodatkowo bardzo często składy mają w swojej ofercie przechowywanie zakupionych przez klientów materiałów. Warto także sprawdzić, czy skład gwarantuje nam darmową dostawę tego wszystkiego, co będziemy chcieli kupić. Jeśli nie, to można się o taką kwestię upomnieć wskazując między innymi na to, że inne firmy taką darmową dostawę dają. Wówczas jest duża szansa, że skład nie będzie chciał być gorszy niż konkurencja i pójdzie nam na rękę. Warto także oczywiście gromadzić wszelkie faktury za produkty, które kupujemy. W ten sposób można odzyskać naprawdę sporo pieniędzy w całym procesie budowy i potem będzie można te środki przeznaczyć na wyposażenie wnętrz.

Polecamy poradnik: Jak kupić dobre i tanie narzędzia do ogrodu?

Kontrolowanie pieniędzy

Jeśli na budowę mamy już odłożoną sporą kwotę albo bierzemy kredyt, ale nie wydajemy tych pieniędzy od razu, to warto je zdeponować na koncie oszczędnościowych. Może zysk nie będzie oszałamiający, ale w ciągu roku przykładowo od 100 tysięcy złotych uzyskać będzie można nawet 3000, a to już pewna kwota na niezbędne elementy wyposażenia, takie jak sprzęt kuchenny czy zagospodarowanie łazienki. Warto więc w trakcie budowy i wykończenia domu działać z zachowaniem racjonalności. Pamiętajmy bowiem, że sprawa nie jest prosta, a prace budowlane pochłaniać mogą nieograniczone wręcz środki.

Previous Złota rączka w Twoim mieście – jak znaleźć najlepszego fachowca?
Next Elektronarzędzia – jak i gdzie kupić, żeby nie żałować?

Może to Ci się spodoba

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Maszyny do gięcia blachy

Gięcie blachy nie jest łatwym zadaniem, aby cały proces przebiegał bez większych problemów należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, którym jest giętarka. Dzięki niej można zmieniać kształt blachy. Maszyny te

Budowa domu 0 Comments

Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Wybierając schody możesz postawić na zgodność materiałów wykończeniowych, dających płynne przejście pomiędzy podłogą a stopniami lub nowoczesną koncepcję, opartą na kontraście gatunków oraz kolorystyki materiałów. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu uzyskasz aranżacyjną

Budowa domu 0 Comments

Konwersja norm śrub DIN PN ISO, elementy złączne – śruby

Śruba jest elementem, którego zadaniem jest łączenie, śruby mają wiele zastosowań, dlatego też występują w różnych rozmiarach, kształtach czy też są zrobione z różnych materiałów. Mają bardzo szerokie zastosowanie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!