Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi

Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi

Źle zamontowane lub pochodzące od kiepskiego producenta drzwi wejściowe ułatwiają złodziejom pracę. Dlatego warto zrobić wszystko, by były jak najbardziej bezpieczne. Dzięki temu będą najlepiej chronić twój dom lub mieszkanie przed włamaniem. Dowiedz się, co zrobić, by najlepiej zadbać o bezpieczeństwo drzwi wejściowych.

Odpowiednie klamki i okucia

Kupując drzwi wejściowe zwróć uwagę na rodzaj założonej klamki. Nie powinna mieć od zewnątrz widocznych śrub, dzięki czemu nie będzie możliwe zdemontowanie jej od zewnątrz. Dlatego nie powinieneś zdecydować się na klamki do standardowych drzwi wewnętrznych. Te powinny być bardziej solidne, by potencjalny złodziej nie mógł ich wyłamać.

Podobnie ważne są zamki drzwiowe, najlepiej ze stali nierdzewnej. W czasie korodowania mogą powoli się rozkruszać i zmieniać, dlatego nierdzewność jest bardzo istotna. Drzwi zewnętrzne powinny mieć co najmniej dwa zamki atestowane, a każdy z nich powinien zawierać kilka rygli, by uniemożliwić wyważenie ich.

Dodatkowe bolce antywyważeniowe

Warto zastanowić się także nad tym, by drzwi były wyposażone w dodatkowe bolce antywyważeniowe. Dzięki temu wyważenie drzwi nie będzie możliwe. Dobrze sprawdza się w tej roli także wręg antywłamaniowy, zwany także wręgiem francuskim.

Są to metalowe elementy, które w czasie zamykania chowają się w ościeżnicy. Blokują drzwi, dzięki czemu nie mogą wypaść z futryny. Wyważenie przez złodzieja będzie więc bardzo utrudnione. To jeden z najlepszych sposobów na efektywną ochronę przed włamaniem.

Zamykanie automatyczne

Warto pomyśleć także o automatycznym zamykaniu drzwi. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań. Dzięki najnowszym zamkom automatycznym nie musisz obawiać się, że zapomnisz zamknąć drzwi na klucz.

Okazuje się, że złodzieje rzadko uciekają się do prób wywarzenia drzwi czy otworzenia zamków – nowoczesne zabezpieczenia im w tym bardzo przeszkadzają. Jednak czyhają na moment, kiedy drzwi będą zostawione przez przypadek otwarte.

Zamki zamykające się automatycznie zapobiegną tej sytuacji. Zawsze, kiedy zatrzaśniesz za sobą drzwi, zamek automatycznie wysunie dwa rygle, które nie pozwolą na otwarcie drzwi z zewnątrz bez klucza.

Tego rodzaju rozwiązań szukaj między innymi na stronie sklep.winkhaus.pl/. Winkhaus to sprawdzony producent okuć i zabezpieczeń drzwi i okien, a oferowany przez niego system zamków autoLock zagwarantuje ci największe bezpieczeństwo.

Odpowiednie zawiasy ryglowane

Oczywiście drzwi muszą być wyposażone w odpowiednie zawiasy. Powinny być idealnie dopasowane do ich wielkości i ciężaru. Dzięki temu o wiele łatwiejsze będzie ich otwieranie i zamykanie.

Dobrze dobrane zawiasy ryglowane pomagają także utrzymać się drzwiom w odpowiedniej pozycji, co znacznie utrudni ich ewentualne wyważenie. Zresztą dzięki temu drzwi będą bardziej funkcjonalne i nie będziesz mieć problemu z łatwym i szybkim zamykaniem zamków.

Dodatkowe opcje

Oczywiście możesz dołożyć więcej starań, by zabezpieczyć drzwi. Niektórzy producenci drzwi poza standardowymi, wymienionymi wcześniej zabezpieczeniami oferują także na przykład czytnik linii papilarnych.

Tylko właściciele domu będą mogli po prostu otworzyć skrzydło drzwi. Możliwe jest także kupienie specjalnego zamka elektronicznego, który będzie działał na pilot. Otworzenie drzwi będzie możliwe tylko po tym, jak wciśniesz odpowiedni przycisk.

Takie rozwiązania są jednak już o wiele droższe i jeszcze mało powszechne. I szczerze mówiąc – nie do końca potrzebne. Wystarczą solidne okucia i zabezpieczenia metalowe, by na dobre uchronić się przed włamaniem i kradzieżą.

 

Previous Kuchnie marzeń – styl angielski
Next Instalacje wody lodowej

Może to Ci się spodoba

Wymieniasz okna? Zainwestuj w aluminiowe!

Zastosowanie aluminium we współczesnym budownictwie stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał bardzo wdzięczny – wytrzymały, plastyczny, o właściwościach ognioodpornych oraz antykorozyjnych. W sam

Stollar – okna dobre bo z Polski

Producenci okien już od kilku lat zajmują pierwsze miejsca w czołówce polskich eksporterów. Co ważne, wyróżniają się pod względem wielkości sprzedaży nie tylko na polskim, lecz również na światowym rynku.

Przegląd dostępnych na rynku bram garażowych

Jaki rodzaj bramy garażowej wybrać i czym się kierować przy tym wyborze? Oto kilka najważniejszych informacji ułatwiających zorientowanie się w ofercie i podjęcie właściwej decyzji. Będąc na etapie projektu lub

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!