Spiżarnie wracają do łask

Spiżarnie wracają do łask

Nikt nie zaprzeczy, że nawet w najmniejszych miejscowościach sklep jest najczęściej kilka kroków od domu. Z zakupami nie ma więc problemu. Nawet kiedy zjawią się niespodziewani goście, a nasza lodówka świeci pustkami, można szybko kupić niezbędne rzeczy i zorganizować np. ekspresową kolację. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo wygodne i bardzo powszechne, a rozwiązania naszych rodziców, czyli np. robienie zapasów odchodzą do lamusa.

To na szczęście nie jest prawda, gdyż dawne sposoby przechowywania żywności wracają do łask. Coraz więcej osób kupując mieszkanie, zwraca uwagę nie tylko na metraż, lokalizację, ciągi komunikacyjne czy plac zabaw dla dzieci, ale także na obecność spiżarni. Ten trend zauważyli projektanci i developerzy, bo mieszkania z miejscem na nawet niewielką, spiżarnię cieszą się coraz większą popularnością.

Nie tylko zapasy

Odpowiednio zaprojektowana spiżarnia pozwala nie tylko na gromadzenie zapasów, ale także ułatwia utrzymanie porządku w całym mieszkaniu lub domu. To szczególnie ważne w przypadku otwartych lub niewielkich kuchni. Szafki kuchenne mają przecież ograniczoną pojemność i nie wszystkie zakupy można w nich umieścić. Spiżarnia zaraz obok takiej kuchni jest bardzo wygodna i niezwykle funkcjonalna. Jeśli jest duża, można w niej przechowywać nie tylko większe zakupy, ale także inne akcesoria niezbędne w mieszkaniu, takie jak odkurzacz, deska do prasowania, suszarka, ręczniki, a nawet wózek dziecięcy. To sprawia, że łatwiej jest zapanować nad porządkiem w mieszkaniu.

Wyposażenie ma znaczenie

Aby spiżarnia była przydatna i funkcjonalna, powinna być odpowiednio wyposażona. Bardzo ważne są odpowiednie drzwi, które będą dobrze izolowały spiżarnię od reszty pomieszczeń i będą się wygodnie otwierały. Spiżarnia nie musi mieć, a nawet nie powinna mieć okna, aby artykuły spożywcze, które będziemy w niej przechowywali nie były narażone na światło słoneczne. Powinna być za to dobrze wentylowana. Musi też mieć odpowiednie półki.

W większości spiżarni idealnie sprawdzają się specjalne regały magazynowe, na których można bardzo wygodnie ułożyć zapasy. Są one bardzo wytrzymałe, więc można je bez obaw obciążać. Są też bardzo estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Mają budowę modułową, więc w każdej chwili można zmienić ich ułożenie albo dodać nowe elementy, co jest niezwykle wygodne.

Jeśli chodzi o resztę akcesoriów, takich jak wspomniany odkurzacz czy deska do prasowania, warto zainteresować się specjalnymi systemami ich przechowywania, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać je bezpośrednio na regałach w spiżarni, ale nie zawsze jest to wystarczająco wygodne rozwiązanie.

Remedium na brak czasu

Spiżarnie na nowo wracają do łask, gdyż większość osób nie ma czasu na to, aby codziennie robić zakupy, a wszystkiego nie można przechować w kuchni. Większe zakupy, które można zrobić raz w tygodniu są też znacznie tańsze i wygodniejsze, niż codzienne kupowanie poszczególnych produktów. Więc spiżarnia to nie tylko wygoda, to także prawdziwa oszczędność czasu i pieniędzy. Nawet najmniejsza spiżarnia jest lepsza niż jej brak, to banalne stwierdzenie jest bardzo prawdziwe i coraz więcej osób się z tym zgadza.

Previous Światło we wnętrzu – jak zgrać jasny dzień z doświetlaną nocą?
Next Wymiana pokrycia dachowego. Na czym nie warto oszczędzać?

Może to Ci się spodoba

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Posadzki gresowe i ich czyszczenie

Posadzki, które wyłożone zostały trwałą okładziną z płytek cechują się wyjątkową odpornością na obciążenia, ścieranie, a także wilgoć. Wymagają jednak – tak jak wiele innych materiałów – pielęgnacji, a także

Budowa domu 0 Comments

Jak muruje się ściany z betonu komórkowego?

Do wznoszenia przegród zewnętrznych lub wewnętrznych budynków można wykorzystywać różnego rodzaju materiały budowlane. Wśród nich znajduje się także beton komórkowy. Najpopularniejsze są bloczki z betonu komórkowego z profilowanymi powierzchniami czołowymi,

Plan budowy 0 Comments

Czym kierować się, wybierając firmę przy montażu pompy ciepła?

Pompa ciepła to doskonały wybór, jeśli zależy nam na nowoczesnym budownictwie, nastawionym na troskę o środowisko. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwe użytkowanie oraz brak jakichkolwiek przeciwwskazań do jej założenia, urządzenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!