Rusza sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Scandi

Rusza sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Scandi

Duża popularność i wysoka dynamika sprzedaży nowych domów na Osiedlu Scandi przekłada się na tempo wprowadzania kolejnych etapów do oferty. Aktualnie znalazł się w niej etap III, na który składa się 18 domów z dużymi ogrodami.

Osiedle Scandi to inwestycja Grupy Deweloperskiej Scandi Home powstająca przy ulicy Sygnałowej na granicy wrocławskich osiedli Brochowa i Jagodna. Malowniczo położona działka sąsiaduje z terenem, na którym budowany jest nowy żłobek dla 220 podopiecznych wraz z centrum bibliotecznym. Oddanie do użytku pierwszych domów jak również samego żłobka planowane jest na przyszły rok. Niewątpliwym atutem obu inwestycji jest sąsiedztwo Parku Brochowskiego – najstarszego wrocławskiego parku, którego historia sięga setek lat wstecz.

Nowe domy we Wrocławiu

III etap inwestycji to 18 domów w bliźniaczej zabudowie. Każdy z nich posiadać będzie przeszło 149 m2 dostępnej dla mieszkańców powierzchni rozłożonej na trzech kondygnacjach. Pierwsza to przestronny salon z aneksem kuchennym z wyjściem do dużego ogrodu. Na pierwszej kondygnacji znajdują się dwie sypialnie, kolejna, duża łazienka oraz dodatkowy pokój, który przeznaczony może zostać na gabinet lub pokój gościnny. Druga kondygnacja to poddasze, na którym również znajduje się łazienka oraz dwa dodatkowe pokoje, które mogą zostać zagospodarowane jako pomieszczenia dla młodszych członków rodziny.


Wszystkim domom na osiedlu towarzyszyć będzie garaż oraz możliwość przygotowania dodatkowego miejsca postojowego na podjeździe. Projekt architektoniczny domów i cała koncepcja osiedla inspirowana jest Skandynawią – tamtejszym podejściem do projektowania nieruchomości oraz przede wszystkim zagospodarowania przestrzeni. Osiedle Scandi charakteryzować się będzie szerokimi ulicami i chodnikami oraz dodatkowymi pasami zieleni, które znacząco wpłyną na krajobraz całego przedsięwzięcia.

Doskonała lokalizacja

Ulica Sygnałowa, przy której powstaje osiedle i która doczekała się właśnie rozpoczynającej się przebudowy, znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, co jest jednym z najważniejszych atutów z punktu widzenia przyszłych mieszkańców. Odległość 5 kilometrów od ścisłego centrum Wrocławia gwarantuje, że czas, który poświęcić będzie trzeba na dojazd, zamknie się w kilkunastu minutach, co możliwe jest także dzięki gruntowej przebudowie ulicy Buforowej, która jeszcze do niedawna była jedną z najbardziej zakorkowanych arterii miasta.

Budowa dwujezdniowej drogi od skrzyżowania z ulicą Konduktorską (w którą skręcić należy, chcąc dojechać do Osiedla Scandi), modernizacja wiaduktu, budowa nowych chodników, ścieżek rowerowych oraz planowana linia tramwajowa stały się dla tej części Wrocławia rewolucją, która w bardzo dużym stopniu poprawiła komunikację.

Nowe inwestycje w okolicy

W sąsiedztwie Osiedla powstaje też wiele innych punktów użyteczności publicznej, z których z pewnością będą korzystać przyszli mieszkańcy. To przede wszystkim kompleks basenowy powstający na Brochowie, gdzie w nowym budynku powstaną trzy niecki (basen sportowy, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci), a także spa z hydromasażem, saunarium, siłownia i sala fitness. Na inwestycję złożą się też baseny zewnętrzne o powierzchni blisko 500 m2

Kolejną niezwykle ważną inwestycją będzie nowa szkoła na sąsiednich Wojszycach, gdzie docelowo powstaną 44 sale lekcyjne, 3 sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia dla uczniów. Realizacja inwestycji ma zostać uzupełniona budową ok. 750 metrowego fragmentu ulicy Asfaltowej, przy której powstać ma także ścieżka rowerowa. Nowa szkoła ma zostać oddana do użytku w 2023 roku.

Inwestycja Osiedle Scandi jest realizowana przez Scandi Home – grupę spółek deweloperskich prowadzących inwestycje na terenie Wrocławia oraz jego bezpośrednich okolic. Głównym celem działalności Grupy jest budowa nowoczesnych, funkcjonalnych i wzorowanych na modelu architektury skandynawskiej domów, odpowiadających oczekiwaniom i potrzebom klientów sektora nieruchomości.

Termin oddania pierwszych domów na Osiedlu planowany jest dokładnie na IV kwartał przyszłego roku.

Previous Zdecyduj się na projekty domów jednorodzinnych parterowych
Next BHP na budowie. Jak bardzo istotne i dlaczego?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 1Comments

Oko artysty, ręka rzemieślnika – stoły z litego drewna

Nieregularnie ociosane, o naturalnych sękach i autentycznych pęknięciach subtelnie wyczuwanych pod dłonią – na Zachodzie stoły wiernie oddające uroki drewna, z którego powstały, to synonim luksusu. To właśnie dzięki swojej

Mieszkanie 0 Comments

Odnawianie ścian białą farbą – matową czy z połyskiem?

Psychologia koloru może mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie, dlatego kolor ścian we własnych czterech kątach powinien być dopasowany do charakteru lokatorów. Biały kolor ma co najmniej dwie twarze: jednych

Mieszkanie 0 Comments

Indywidualne sposoby na walkę ze smogiem

Coraz więcej osób zastanawia się, na ile poważne może być zagrożenie smogiem. Wydaje się nam często, że to zagrożenie związane nieuchronnie z ostatnimi latami. To błędne założenie, ponieważ kiedy wgłębimy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!