Przyjmowanie wniosków zamknięte – co z „Mieszkaniem dla Młodych”?

Przyjmowanie wniosków zamknięte – co z „Mieszkaniem dla Młodych”?

Zainteresowanie programem rządowym „Mieszkanie dla Młodych” w ostatnim roku znacznie wzrosło. Środki na ten rok skończyły się już w pierwszym kwartale, obecnie Bank Gospodarstwa Krajowego nie przyjmuje również nowych wniosków na przyszły rok ze względu na wyczerpane limity.

Niedawno Bank Gospodarstwa Krajowego wskazał, że wyczerpano już limity związane z dopłatami na przyszły rok. Tak duża popularność „Mieszkania dla Młodych” wynika przede wszystkim z tego, że w programie mogą brać również udział mieszkania z rynku wtórnego. Dodatkowo również zmieniono nieco warunki, co spowodowało, że program stał się bardziej atrakcyjny i przystępny.

To, że na razie wnioski nie są przyjmowanie, nie oznacza jednak wcale, że z programu nie można w ogóle korzystać. Na razie, w 2016 roku, wyczerpano limity wniosków na 2017 rok, ale nadal można składać je na 2018 rok – ostatni rok działania programu, ponieważ obecny rząd nie zamierza go przedłużać.

Gdy planuje się kupić własne „M” za dwa lata, w takim przypadku można jeszcze składać wnioski, aby w ten sposób mieć pewność, że pieniądze zostaną zarezerwowane. To zasadniczo najlepsza możliwość wtedy, gdy kupuje się nowe mieszkania, które jeszcze są w fazie realizacji. Przykładowo do dyspozycji są także nowe mieszkania w Warszawie, które będą oddawane do użytku w 2018 roku.

Warto jednak wskazać, że jeżeli nie uda się złożyć wniosku, w takim przypadku można jeszcze składać je na początku kolejnych lat – 2017 i 2018 roku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że może się okazać, że pieniądze także bardzo szybko się wyczerpią, dlatego też najlepiej zdecydować się na zakup jak najszybciej.

Jeżeli wobec tego chcesz zdecydować się na zakupienie mieszkania z dopłatą „Mieszkanie dla Młodych”, w takim przypadku warto już teraz zapoznać się z różnymi ofertami i zdecydować się na taką, która będzie najbardziej korzystna, także pod kątem programu, dzięki któremu można otrzymać naprawdę atrakcyjne dopłaty wynoszące od 10% do nawet 30% przy spełnieniu określonych warunków.

Previous Solidna i szybka naprawa sprzętu AGD
Next Elektryka – układ nerwowy nowoczesnego domu

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 1Comments

Na jakie rozwiązania przyjazne środowisku i kieszeni mogą liczyć mieszkańcy nowych inwestycji w Warszawie?

Zrównoważone budownictwo zyskuje na znaczeniu. W coraz większej ilości inwestycji mieszkaniowych możemy liczyć na rozwiązania ekologiczne, nie tylko ze względu na ochronę środowiska. Wpływają również na oszczędności  i polepszenie warunków

Mieszkanie 0 Comments

Karnisze drewniane – piękno tradycyjnego wystroju

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważną rolę podczas wystroju wnętrz odgrywają karnisze. Odpowiedni ich dobór zależy w szczególności od stylu wnętrza w jakim mają się

10 wzorów tapet, które możesz wykorzystać w pokoju dziecka

Dekoracja pokoju dziecięcego to duże wyzwanie. Za maluszka decydują najbliżsi, starsze dziecko słusznie upomina się zwykle o możliwość samodzielnego dokonania wyboru. Bez względu na to, kto ma ostatnie słowo, warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!