Przegląd produktów – porady o ocieplaniu dachów przed zimą

Przegląd produktów – porady o ocieplaniu dachów przed zimą

Dobrze ocieplony dach to nie tylko wymierne oszczędności związane z wydatkami na energię cieplną, ale także wyższy komfort życia. Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych produktów przeznaczonych do ocieplania dachów, warto przyjrzeć się najciekawszym i najskuteczniejszym rozwiązaniom.

W ostatnim czasie ceny energii elektrycznej, gazu, węgla czy oleju opałowego nieustannie rosną. Jedynym sposobem na ograniczenie wydatków wynikających z konieczności utrzymania optymalnej temperatury w zimie, jest zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych. W wielu przypadkach, gdzie użytkownicy mogą skorzystać tylko z jednego (czytaj: drogiego) źródła ciepła, wdrożenie kompleksowych rozwiązań w tym zakresie jest niezbędne.

Przegląd materiałów izolacyjnych

Ocieplenie dachu to inwestycja na lata, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzone produkty wysokiej klasy od renomowanego producenta. Jednym z uznanych na rynku i bardziej doświadczonych wytwórców izolacji termicznych i akustycznych jest firma URSA. Firma jest jednym z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstradowanego (XPS), dwóch materiałów wykorzystywanych przez inwestorów komplementarnie w celu izolacji termicznej i akustycznej budynków.

Ocieplanie dachu skośnego – porady

Zanim przystąpimy do ocieplania dachu przed zimą, warto dobrać odpowiedni produkt do własnych potrzeb – głównie chodzi o grubość warstwy izolacyjnej. Można skorzystać z dostępnego na stronie internetowej firmy kalkulatora EnergoUrsa, który pomoże dobrać optymalną ekonomicznie izolację dachu. Aplikacja wylicza ją na podstawie nakładów inwestycyjnych i zamierzonych oszczędności. Ponadto przy montażu wełny w dachu, warto pamiętać, że krokwie drewniane są słabszym materiałem izolacyjnym niż wełna, dlatego warto zastosować dwie warstwy (pierwsza między krokwiami, drugo – od spodu krokwi).

Wełna mineralna URSA GLASSWOOL

Mata izolacyjna z mineralnej wełny szklanej to produkt rekomendowany do izolacji termicznej, akustycznej i ognioochronnej dachu skośnego. Mata jest fabrycznie wytrasowana liniami przerywanymi, co znacznie ułatwia jej przycinanie do konkretnych wymiarów. A co najważniejsze, mata URSA charakteryzuje się najlepszą wartością współczynnika przewodzenia ciepła dla wełen mineralnych w rolkach dostępnych na polskim rynku.

Wełna mineralna URSA PURE ONE

Linia produktów PURE ONE ma szerokie pole zastosowań.  Jednym z produktów wartym polecenia w tym zakresie jest mata izolacyjna PUREONE 35. Doskonale nadaje się do izolacji dachów skośnych oraz dachów w budownictwie szkieletowo – metalowym. Mata charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła  l= 0,035 W/mK. Wykonana jest z materiału niepalnego w klasie A1 wg PN-EN 13 501-1.

Polistyren ekstradowany URSA XPS

Termoizolacja URSA XPS to nowoczesne rozwiązanie spełniające aktualne i przyszłe (planowane na lata 2017 i 2021) wymagania Warunków Technicznych (WT) dla fundamentów, ścian, podłóg na gruncie i dachów płaskich. Płyty charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie i odpornością na obciążenia. Są wodoodporne, co sprawia, że nie zmieniają swojej charakterystyki mimo kontaktu z wodą. Systemy URSA XPS są mrozoodporne, odporne na rozsadzanie przez zamarzającą wodę. Dzięki niewielkiej wadze nie obciążają mocno konstrukcji budynku i są łatwe w aplikacji przy ocieplaniu dachów płaskich, odwróconych, sufitów podwieszanych i stropów. Płyty dostępne są w wielu różnych grubościach.

Previous Jak to zrobić? Uszczelnianie i izolacja tarasów z drewna
Next Oddzielenia przeciwpożarowe niezbędnym elementem podczas inwestycji budowlanych

Może to Ci się spodoba

Izolacja budynku 1Comments

Jak ocieplić dach skośny?

Ocieplenie dachu i całego domu jest jednym z kluczowych działań, jeśli chcemy zaoszczędzić na energii. Wbrew pozorom nie przydaje się tylko podczas mroźnych zim, ale również upalnego lata. Dobra izolacja

Kiedy wystarczy naprawić, a kiedy trzeba wymienić stary dach z papy?

Nierówny, popękany dach z papy nie tylko źle wygląda. Wnętrze jest też pod nim gorzej zabezpieczone przed wodą czy słońcem. Czasem pozostaje już tylko wymiana dachu na nowy, jednak dzięki

Jak kompleksowo chronić i konserwować dach?

Dach to podstawowe zabezpieczenie każdego budynku przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Można go porównać do ochronnego parasola, izolującego wnętrze domu przed opadami deszczu, śniegiem i porywistym wiatrem. Właściwa ochrona i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!