Przegląd produktów – porady o ocieplaniu dachów przed zimą

Przegląd produktów – porady o ocieplaniu dachów przed zimą

Dobrze ocieplony dach to nie tylko wymierne oszczędności związane z wydatkami na energię cieplną, ale także wyższy komfort życia. Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych produktów przeznaczonych do ocieplania dachów, warto przyjrzeć się najciekawszym i najskuteczniejszym rozwiązaniom.

W ostatnim czasie ceny energii elektrycznej, gazu, węgla czy oleju opałowego nieustannie rosną. Jedynym sposobem na ograniczenie wydatków wynikających z konieczności utrzymania optymalnej temperatury w zimie, jest zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych. W wielu przypadkach, gdzie użytkownicy mogą skorzystać tylko z jednego (czytaj: drogiego) źródła ciepła, wdrożenie kompleksowych rozwiązań w tym zakresie jest niezbędne.

Przegląd materiałów izolacyjnych

Ocieplenie dachu to inwestycja na lata, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzone produkty wysokiej klasy od renomowanego producenta. Jednym z uznanych na rynku i bardziej doświadczonych wytwórców izolacji termicznych i akustycznych jest firma URSA. Firma jest jednym z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstradowanego (XPS), dwóch materiałów wykorzystywanych przez inwestorów komplementarnie w celu izolacji termicznej i akustycznej budynków.

Ocieplanie dachu skośnego – porady

Zanim przystąpimy do ocieplania dachu przed zimą, warto dobrać odpowiedni produkt do własnych potrzeb – głównie chodzi o grubość warstwy izolacyjnej. Można skorzystać z dostępnego na stronie internetowej firmy kalkulatora EnergoUrsa, który pomoże dobrać optymalną ekonomicznie izolację dachu. Aplikacja wylicza ją na podstawie nakładów inwestycyjnych i zamierzonych oszczędności. Ponadto przy montażu wełny w dachu, warto pamiętać, że krokwie drewniane są słabszym materiałem izolacyjnym niż wełna, dlatego warto zastosować dwie warstwy (pierwsza między krokwiami, drugo – od spodu krokwi).

Wełna mineralna URSA GLASSWOOL

Mata izolacyjna z mineralnej wełny szklanej to produkt rekomendowany do izolacji termicznej, akustycznej i ognioochronnej dachu skośnego. Mata jest fabrycznie wytrasowana liniami przerywanymi, co znacznie ułatwia jej przycinanie do konkretnych wymiarów. A co najważniejsze, mata URSA charakteryzuje się najlepszą wartością współczynnika przewodzenia ciepła dla wełen mineralnych w rolkach dostępnych na polskim rynku.

Wełna mineralna URSA PURE ONE

Linia produktów PURE ONE ma szerokie pole zastosowań.  Jednym z produktów wartym polecenia w tym zakresie jest mata izolacyjna PUREONE 35. Doskonale nadaje się do izolacji dachów skośnych oraz dachów w budownictwie szkieletowo – metalowym. Mata charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła  l= 0,035 W/mK. Wykonana jest z materiału niepalnego w klasie A1 wg PN-EN 13 501-1.

Polistyren ekstradowany URSA XPS

Termoizolacja URSA XPS to nowoczesne rozwiązanie spełniające aktualne i przyszłe (planowane na lata 2017 i 2021) wymagania Warunków Technicznych (WT) dla fundamentów, ścian, podłóg na gruncie i dachów płaskich. Płyty charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie i odpornością na obciążenia. Są wodoodporne, co sprawia, że nie zmieniają swojej charakterystyki mimo kontaktu z wodą. Systemy URSA XPS są mrozoodporne, odporne na rozsadzanie przez zamarzającą wodę. Dzięki niewielkiej wadze nie obciążają mocno konstrukcji budynku i są łatwe w aplikacji przy ocieplaniu dachów płaskich, odwróconych, sufitów podwieszanych i stropów. Płyty dostępne są w wielu różnych grubościach.

Previous Jak to zrobić? Uszczelnianie i izolacja tarasów z drewna
Next Oddzielenia przeciwpożarowe niezbędnym elementem podczas inwestycji budowlanych

Może to Ci się spodoba

Jak kompleksowo chronić i konserwować dach?

Dach to podstawowe zabezpieczenie każdego budynku przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Można go porównać do ochronnego parasola, izolującego wnętrze domu przed opadami deszczu, śniegiem i porywistym wiatrem. Właściwa ochrona i

Wymiana pokrycia dachowego. Na czym nie warto oszczędzać?

Wymiana pokrycia dachowego jest przedsięwzięciem, do którego trzeba się starannie przygotować. Remont dachu na pewno przebiegnie szybko i łatwo jeśli tylko będziemy przestrzegać pewnych zasad. Dlatego zanim położymy nowe pokrycie

Przegląd materiałów na zabudowę okapu dachu

Fragment więźby dachowej wystający poza obrys budynku to tzw. okap. Od spodu należy zabudować go podbitką dachową, czyli estetycznym wykończeniem okapu, które sprawia, że cała konstrukcja dachu jest zwarta i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!