Prace na wysokościach – jak uchronić się przed upadkiem?

Prace na wysokościach – jak uchronić się przed upadkiem?

Tylko osoby doświadczone i posiadające specjalistyczne kwalifikacje, mogą podejmować się prac na wysokościach. To ryzykowne zajęcie, do wykonywania którego niezbędny jest fachowy sprzęt alpinistyczny. Na wysokości nietrudno o wypadek, dlatego tak ważne jest zadbanie o należytą ochronę przed upadkiem.

Odpowiednie kwalifikacje

Osoba, która chce rozpocząć pracę na wysokości, musi wykonać stosowne badania neurologiczne, laryngologiczne i okulistyczne. Powinna również posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne. Innym wymogiem, niezbędnym do podjęcia tego typu zajęcia, jest pomyślne ukończenie kursu, przygotowującego do prac na wysokościach. To zajęcie obarczone dużym ryzykiem – ewentualne błędy podczas  pracy mogą być tragiczne w skutkach. Dlatego też tak ważne jest, aby kandydaci na wspomniane stanowisko miały adekwatne kwalifikacje i umiały korzystać ze sprzętu alpinistycznego.

Środki bezpieczeństwa

Prace na wysokościach muszą być prowadzone pod nadzorem kierownika ds. BHP. Dodatkowo, każda ekipa powinna mieć wyznaczoną osobę nadzorującą pracami z dołu, która będzie przygotowana na szybkie niesienie pomocy kolegom, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby wzmocnić ochronę przed upadkiem, prace należy przeprowadzać wykorzystując do tego jedynie specjalistyczny sprzęt alpinistyczny. Dobrze też stosować metodę dwóch niezależnych zabezpieczeń. Odpowiedzialny pracownik, umie zabezpieczyć miejsce pracy w taki sposób, by nie stwarzać zagrożenia dla osób postronnych.

Specjalistyczny sprzęt

Certyfikowany sprzęt alpinistyczny to niezbędny element wyposażenia każdej osoby pracującej na wysokości. Wbrew pozorom, do wykonywania tej profesji nie nadaje się zestaw, którego z powodzeniem można użyć do wspinaczki górskiej. To skomplikowane zajęcie wymaga fachowego ekwipunku, który musi spełniać szereg norm. Jest on gwarantem bezpiecznej pracy w warunkach podwyższonego ryzyka. Wysokiej klasy sprzęt alpinistyczny, który przyda się osobom pracującym na wysokościach, można znaleźć na tej stronie: http://protekt.com.pl/.

Osoby, które na co dzień  zajmują się pracami na wysokościach, narażone są na zmienne warunki pogodowe. Aby mogły w bezpieczny sposób wykonywać swoją profesję, muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje, a także powinny być wyposażone w adekwatne akcesoria. Warto przy tym pamiętać, że chodzi o specjalistyczny sprzęt alpinistyczny, a nie ekwipunek sportowy, który nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy pracach przemysłowych.

Artykuł sponsorowany

Previous Oszczędność i nowoczesny design – panele na podczerwień
Next Przed zakupem nieruchomości sprawdź jej stan prawny

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Rośnie sprzedaż luksusowych nieruchomości

Połowa ludzi na świecie żyje w miastach. Do 2050 roku będzie to już 66 proc. Tak szybka urbanizacja sprawia, że będzie rosło zapotrzebowanie na luksusowe nieruchomości w centrach miast. Już dziś wzrasta

Mieszkanie 0 Comments

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi

Mieszkanie 0 Comments

Jaki mikser wybrać: ręczny czy stacjonarny – planetarny?

Mikser jest bardzo pomocnym w kuchni urządzeniem – każdy, kto lubi przygotowywać ciasta, powinien wyposażyć się w taki sprzęt. Gdy chcesz zakupić takie AGD, jedną z ważnych decyzji, którą musisz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!