Praca w charakterze opiekunki do seniora w Niemczech

Praca w charakterze opiekunki do seniora w Niemczech

Całodobowa opieka we własnych czterech ścianach – tak wygląda dziś nowoczesna i elastyczna opieka nad osobami starszymi. To alternatywa dla domu opieki lub domu spokojnej starości. Praca, jaką jest opieka osób starszych to prawdziwe wyzwanie i zadanie, które można rozumieć jako powołanie. Jednocześnie opiekunka osób starszych może zarobić tutaj godziwe pieniądze, w zależności od charakteru, jaki ma opieka. Niemcy to kraj, w którym co roku przybywa seniorów wymagających stałej opieki. Jednocześnie świadczenia emerytalne są stosunkowo wysokie. Dlatego właśnie opieka seniora jest zawodem dobrze opłacanym.

Ludzie w każdym wieku wolą mieszkać w znajomym mieszkaniu lub domu. Dom starców wyprowadza starsze osoby ze znanego im otoczenia i przyczynia się do pojawienia się samotności i apatii. Oczywiście domy starców są ważne i nie należy stwarzać wrażenia, że taki dom jest zasadniczo zły. Mimo wszystko lepiej jest mieszkać we własnym domu. Znajomi, sąsiedzi i domy, być może własny ogród, to rzeczy ważne dla osoby starszej. Jednocześnie opiekunka do osoby starszej jest w stanie pomóc w każdej kryzysowej sytuacji.

Charakter zatrudnienia opiekunki osób starszych w Niemczech

Terminy „opieka 24h”, „pielęgnacja 24h” są zwyczajowo stosowane w tej branży. Aby zapobiec ewentualnym nieporozumieniom, wyraźnie zaznaczamy, że opiekunki w Niemczech nie pracują bez przerwy. Z jednej strony faktycznie przepracowane godziny mają być wynagradzane co najmniej ustawową płacą minimalną. Z drugiej strony przerwy i czasy odpoczynku muszą być przestrzegane ze względu na wymogi prawne, w szczególności ustawę o czasie pracy. Zgodnie z wytycznymi prawnymi opiekunka w Niemczech pracuje najczęściej 40 godzin tygodniowo. Dzięki ukierunkowanemu doborowi dwóch stałych opiekunów, którzy zmieniają się w regularnych odstępach czasu, model opieki w społeczności domowej zapewnia ciągłość i znajomość opieki.

Wytyczne prawne w pracy opiekunki

Stosunek umowny między opiekunem a firmą delegującą odbywa się z uwzględnieniem obowiązującego prawa UE. Kim zatem w sensie prawnym jest opiekunka osób starszych. Niemcy jak każdy kraj UE jest zobowiązany do przestrzegania europejskiego prawa. Opiekunki są z reguły „wolnymi strzelcami” zgodnie z polskim prawem, którzy są delegowani do odpowiedniego niemieckiego gospodarstwa domowego przez firmę wysyłającą z siedzibą w Polsce w ramach uzgodnionego stosunku umownego. Dlatego najczęściej opiekunki są objęte ubezpieczeniem społecznym w swoim kraju (ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie emerytalne, ubezpieczenie wypadkowe) i posiadają obowiązkowe zaświadczenie A1. Zaświadczenie A1 jest najważniejszym parametrem związanym z delegowaniem. Zaświadczenie A1 jest najważniejszym dowodem ubezpieczenia społecznego klienta i jego opiekuna.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy obywatel społeczności międzynarodowej może podjąć lub nawiązać stosunek pracy w dowolnym innym kraju w ramach społeczności międzynarodowej w ramach swobody przemieszczania się. Pracodawca ma również możliwość oddelegowania swojego pracownika do innego państwa członkowskiego na określony czas w celu wykonywania pracy. Warunki prawa pracy dotyczące takiego delegowania zostały określone w dyrektywie 96/71 / WE.

Previous Okna z montażem – na co zwrócić szczególną uwagę?
Next Wynajem biura w Krakowie - na co zwracać uwagę

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Skuteczne sposoby promocji lokalnej firmy budowlanej

W promocji lokalnej firmy budowlanej warto wykorzystać wszystkie możliwe sposoby. Najskuteczniejsze to Internet, media lokalne (prasa i telewizja), własne materiały reklamowe, targi budowlane i marketing szeptany. Być tam, gdzie potencjalni

Łazienki 0 Comments

Rewolucja nadeszła: Kaldewei Xetis na rynku

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis ze zintegrowanym odpływem ściennym jest już dostępna na rynku. To kamień milowy w rozwoju produktów do nowoczesnej aranżacji łazienek Dzięki nowej powierzchni prysznicowej ze zintegrowanym

Wydarzenia 0 Comments

Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego

Deweloperzy szukają rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Ile regulacji prawnych trzeba zmienić, żeby można było to osiągnąć? To wybrane zagadnienia, które 6 października

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!