Postawienie nowej czy kupienie używanej hali stalowej? Co jest bardziej opłacalne?

Postawienie nowej czy kupienie używanej hali stalowej? Co jest bardziej opłacalne?

Hala stalowa używana czy nowa? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań – o tym poniżej.

Z finansowego punktu widzenia zakup hali używanej jest bardziej opłacalny, ale przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na metraż hali i dopasowanie jej do potrzeb prowadzonej działalności. Poza tym w kosztach powinniśmy przyjąć również „obsługę hali”. Nowa hala przez kilka czy kilkanaście lat nie będzie wymagała remontów.

Hala stalowa używana

Decydując się na zakup hali używanej, przedsiębiorca zgadza się na jej wady i zalety, czyli kupuje to, co jest, a nie to, czego dokładnie potrzebuje. Nie ma wpływu na rozmieszczenie pomieszczeń ani wygląd hali, nie może zdecydować o lokalizacji obiektu, nie ma także wpływu na jakość użytych materiałów budowlanych i stopień bezpieczeństwa tworzywa. Istnieje wiele ograniczeń, np. wąskie przejścia, za niski czy za wysoki dach, źle rozstawione słupy, brak zaplecza, np. biura, pomieszczenia socjalnego itd. Nowy właściciel zgadza się na rozwiązania zastosowane przez dotychczasowego i jego projekt.

Zaletą tego rozwiązania, oprócz niższej ceny, jest to, że z hali używanej można korzystać od razu po zakupie. W przypadku nowej hali jej budowa trwa, choć przy zastosowaniu nowoczesnych metod podstawową konstrukcję hali można wybudować już w miesiąc, choć cały proces budowlany zwykle trwa ok. rok.

Nowa hala stalowa

Przy budowie nowej hali stalowej inwestor sam decyduje o wszystkim, od początku do końca, tj. od projektu aż do detali wykończeniowych. Ma realny wpływ na wygląd obiektu, jego metraż i używane materiały budowlane, a także budżet całej inwestycji. W sytuacji, gdy przedsiębiorca decyduje się na zakup hali używanej, nie ma wpływu na powyższe kwestie, gdyż kupuje gotowy budynek.

Firma Ocmer zajmuje się generalnym wykonawstwem hal stalowych, tj. projektuje, załatwia wszelkie niezbędne pozwolenia i dokumenty, ustala budżet i wykonuje inwestycję. Świadczy zatem kompleksowe usługi w tym zakresie.

Nowe hale stalowe, w tym hale magazynowe są budowane w oparciu o nowoczesną technologię Remco. System ten charakteryzuje się lekką konstrukcją hal oraz dużymi rozpiętościami bez słupów wewnętrznych (do 80 m). Umożliwia to optymalne dopasowanie hali do potrzeb inwestora. Hale stalowe mogą mieć różne zastosowanie i różną aranżację wnętrza.

Do zalet nowych hal stalowych zalicza się: atrakcyjną cenę inwestycji, na którą może pozwolić sobie wiele firm, różnorodne zastosowanie, dostosowanie do indywidualnych potrzeb inwestora oraz szybki czas realizacji inwestycji (ok. 30 dni na wybudowanie podstawowej konstrukcji).

Szczegółowe informacje na temat budowy hal stalowych można znaleźć na stronie firmy Ocmer: https://www.ocmer.com.pl/generalne-wykonawstwo-hal.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous 4 rzeczy których nie wiedziałeś o… złomie i recyklingu
Next Jak rozświetlić małą kuchnię?

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Zbiornik z gazem płynnym – koszty instalacji zbiornika i eksploatacji

Gaz płynny to najczęściej wybierane źródło ciepła do gotowania – aż 40% gospodarstw domowych w Polsce decyduje się na tę metodę. LPG coraz częściej wykorzystuje się także do ogrzewania domów.

Instalacje 0 Comments

Nowoczesne magazyny – hale stalowe w logistyce

Obecnie hale logistyczne muszą spełniać coraz więcej wymagań stawianych przez ich użytkowników. Nośna konstrukcja stalowa hali ma dużo większe możliwości jeżeli chodzi o wymiary, niż konstrukcje tradycyjne. Konstrukcja stalowa pozwala

Instalacje 0 Comments

Oświetlenie awaryjne – czym jest i do czego służy?

Oświetlenie awaryjne to specjalny typ oświetlenia, którego wykorzystywanie jest niezbędne w budynkach użyteczności publicznej, w zakładach przemysłowych oraz miejscach uczęszczanych na co dzień przez większe grupy ludzi. W wielu przypadkach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!