Posadzki gresowe i ich czyszczenie

Posadzki gresowe i ich czyszczenie

Posadzki, które wyłożone zostały trwałą okładziną z płytek cechują się wyjątkową odpornością na obciążenia, ścieranie, a także wilgoć. Wymagają jednak – tak jak wiele innych materiałów – pielęgnacji, a także mycia, aby utrzymać je w czystości.

Pojawia się w związku z tym pytanie o to, jak czyścić gresowe płytki kamienne, aby czas nie odcisnął na nich swojego śladu.

Materiał okładzinowy, który charakteryzuje się otwartymi porami może bez trudu ulegać przebarwieniom. Wszystko dlatego, że szansa na wniknięcie w pory zanieczyszczeń i osadzenie się w nich na stałe jest bardzo prawdopodobne. Płytki kamienne oraz gresowe polerowane nie są szkliwione. W efekcie nie mają ochronnej powłoki, która skutecznie chroniłaby je przed kurzem, brudem i powstawaniem nieestetycznych plam z tłuszczu, jedzenia, różnych napojów. Dlatego czyszcząc takie płytki, należy pamiętać nie tylko o ich myciu, ale również o tym, aby pokrywać je specjalnym środkiem impregnującym. Jak dbać o podłogę, która wykonana jest z płytek kamiennych oraz gresowych?

Płytki kamienne

Są to płytki niezwykle efektowne. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Niestraszne im nawet naprawdę intensywne użytkowanie. Jeśli chodzi o materiały posadzkowe, to właśnie kamień uchodzi za najbardziej trwały. Warto jednak pamiętać, że dostępne gatunki okładzin mogą się między sobą znacznie różnić. Polerowane płytki kamienne, które wykonane zostały z takich materiałów, jak granit, marmur oraz trawertyn charakteryzują się licznymi porami i mikroszczelinami. To właśnie je należy dokładnie zabezpieczyć przed wnikaniem brudu. Jak to zrobić? Wystarczy postawić na odpowiedni preparat, który na posadzce utworzy specjalną warstwę ochronną.

Przed nałożeniem środka posadzka musi być jednak bardzo dokładnie umyta. Można to zrobić, używając wody z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Następnie podłoga może wyschnąć. Dopiero kiedy jest idealnie sucha, można przystąpić do nakładania impregnatu. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na środek renomowanej firmy. Zawsze należy stosować się do instrukcji, jakie producent zamieścił na opakowaniu. Do wyczyszczenia zabrudzonego kamienia można używać środków do czyszczenia plam z różnego rodzaju tłuszczu, a także osadów. Zawsze muszą być to jednak środki przeznaczone do mycia danego rodzaju materiału. Warto pamiętać, że w niektórych środkach myjących zawarty jest od razu środek impregnujący.

Szukasz skutecznego sposobu na doczyszczenie płytek gresowych ? Sprawdź więcej na https://urzadzamy-mieszaknie.pl/a,rzkt

Płytki gresowe polerowane

To płytki, które są mocno podatne na powstawanie zabrudzeń. Są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia, prezentują się świetnie. Dlatego należy zrobić wszystko, aby swój doskonały wygląd zachowały jak najdłużej. Płytki takie myje się na mokro, regularnie czyszcząc się, wykorzystując do tego zwykły detergent bądź specjalny środek przeznaczony do mycia powierzchni ceramicznych. To, o czym nie można zapomnieć to dokładne wytarcie płytek do sucha. Jeśli płytki są mocno zabrudzone, warto sięgnąć po wywabiacz przeznaczony właśnie do gresu. Doskonale poradzi on sobie z tłuszczem, plamami po kawie, herbacie, a nawet oleju i winie.

Previous Pomysły na szafki do przechowywania zabawek
Next Ile kosztuje projekt łazienki?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

W jaki sposób chronić nasze nogi?

Jak powinna być realizowana ochrona nóg? Ostatnio się nad tym tematem często zastanawiasz? Co zrobić, by ochrona nóg była efektywna? Na jakie elementy garderoby postawić? Jakie obuwie będzie w tym

Budowa domu 0 Comments

Cztery metody spawalnicze – jaką wybrać?

Dzięki spawaniu możemy spajać ze sobą różne rodzaje elementów metalowych, na przykład rury, kątowniki i inne elementy konstrukcyjne. W ten sposób tworzymy zwarte konstrukcje, które stanowią podstawę nowoczesnego budownictwa, przemysłu

Budowa domu 0 Comments

Technologie budowy domów – przegląd

Aktualnie w Polsce powstaje coraz więcej domów w technologii innej niż murowana. Najnowszym trendem są domy drewniane czy szkieletowe. Jakie wady i zalety mają poszczególne technologie, na co zwrócić uwagę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!