Po co wyciszać swój pokój? Maty wygłuszające na ścianę

Po co wyciszać swój pokój? Maty wygłuszające na ścianę

Jeśli jesteś taki jak ja, to kochasz swoje studyjne monitory. Prawdopodobnie oszczędzałeś na ich zakupie, a w chwili, gdy to zrobiłeś, czułeś się, jakbyś wyrównał poziom w swojej muzycznej podróży do produkcji. Więc dlaczego tak wielu z nas, którzy robią ten skok, kończy umieszczając je w nieprzetworzonym miejscu pracy?

Myśl o wygłuszaniu i traktowaniu swojego pokoju może być zniechęcająca. Po pierwsze, masz naukę, pozorne wydatki, a także pracę. Wybaczcie, że myślicie, że jest to praca, którą mogą wykonywać tylko eksperci, ale jest o wiele łatwiejsza niż myślicie.

Przede wszystkim, posiadanie przestrzeni poddanej zabiegom akustycznym jest warte swojej wagi w złocie, a Ty masz gwarancję, że będziesz się rozwijać o wiele szybciej. Więc wchodźmy w to!

Jakie są korzyści z posiadania pokoju wyciszonego?

Głównym celem obróbki akustycznej pomieszczeń jest osiągnięcie „neutralnej równowagi dźwiękowej”. Tam, gdzie częstotliwości nie są ani przesadzone, ani niedostateczne, pozwalając Twoim uszom odbierać materiał źródłowy tak, jak powinien być słyszany. Z tym wiąże się szereg korzyści.

Bardziej niż cokolwiek innego, posiadanie leczonego pomieszczenia da ci możliwość uzyskania lepiej brzmiącej mieszanki. Dzięki temu Twoje utwory będą brzmiały świetnie, niezależnie od tego, na której parze głośników grasz. Będziesz mógł słuchać każdego szczegółu z czystością i z łatwością podejmować krytyczne decyzje dotyczące miksowania. Dzięki temu zaoszczędzisz tyle czasu, że nie będziesz musiał kompensować źle przygotowanego pomieszczenia.

Oferujesz bardziej profesjonalną obsługę, co oznacza, że powinieneś mieć pewność, że możesz obciążyć swoich klientów wyższymi opłatami za wszelkie oferowane przez siebie usługi produkcyjne.

Dlaczego pianka akustyczna jest tak droga?

Istnieje kilka powodów, dla których coś tak prostego jak pianka może być wycenione tak wysoko. Ale pierwszym powodem, który przychodzi na myśl jest fakt, że jest to mały, wyspecjalizowany rynek niszowy z niewystarczającą konkurencją, aby obniżyć ceny. Gdy jest na nim popyt, nie jest zaskoczeniem, że firmy mogą uciec od gwałtownego wzrostu cen.

Innym powodem, który przyczynia się do wysokiej ceny obróbki akustycznej jest koszt maszyn uczestniczących w procesie. Producenci potrzebują dostępu do maszyn, które mogą efektywnie wytwarzać materiał w dokładnie ukształtowanej formie. Maszyny te mogą być bardzo kosztowne, więc nie jest zaskoczeniem, że koszty sprzedaży detalicznej to rekompensują.

Ale jak wszystko inne, jeśli szukasz w odpowiednich miejscach, możesz znaleźć rozwiązania dźwiękochłonne, które stanowią znacznie bardziej przystępną cenowo alternatywę dla wiązek z pianki akustycznej.

Z czego jest wykonana pianka akustyczna?

Pianka akustyczna może być wykonana z wielu różnych materiałów, w tym:

Panele z pianki charakteryzują się konstrukcją jajka, która jest specjalnie wykorzystywana w studiach nagraniowych. Nie tylko jest to estetyczne, ale jest również skuteczne w redukcji dźwięku i prawidłowego traktowania przestrzeni studyjnej.

Panel aluminiowy – panele aluminiowe są specjalnie zaprojektowane do pomieszczeń o wysokiej temperaturze i otoczenia. Dzięki mocnemu materiałowi zapewniają dodatkową ochronę przed ciepłem.

Pianka Pokryta Tkaniną – Panele z pianki aluminiowej umożliwiają uzyskanie doskonałych parametrów akustycznych wszędzie, w tym w dużych pomieszczeniach i teatrach. Oferują łatwą instalację i łatwą w konserwacji powłokę zewnętrzną z tkaniny.

http://izipanel.pl/panele-akustyczne/maty-wygluszajace-ktore-najlepsze/mfa_qyav

Previous Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września
Next Okna do domu energooszczędnego - jak wybrać?

Może to Ci się spodoba

Izolacja budynku 1Comments

Jakich błędów unikać wykonując izolacje domu?

Wielu ludziom wydaje się, że mogą sami wykonywać czynności związane w pracami konstrukcyjnymi oraz remontowymi. O ile przy naprawianiu rury potrzebna jest pomoc hydraulika po to, aby jeszcze bardziej nie

Izolacje budowlane 0 Comments

Jak wykonać izolację pod deski tarasowe?

Każde podłoże, przed położeniem desek tarasowych, wymaga odpowiedniego zaizolowania. Dzięki temu ochronisz konstrukcję przed uszkodzeniami na skutek działania m.in. szkodliwych czynników zewnętrznych. Niezaizolowany taras niszczeje Jest bardzo wiele czynników, które

Izolacja budynku 0 Comments

Jak wykonać izolację domu?

Już co najmniej od dekady budując nowe domy starannie je ocieplamy. Wykonanie izolacji termicznej to sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu. Materiałem, który powszechnie wykorzystuje się do wykonania izolacji termicznej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!