Osiedle Scandi. Dom, ogród, przestrzeń

Osiedle Scandi. Dom, ogród, przestrzeń

    Rynek nieruchomości znajduje się wciąż w fazie dynamicznego rozwoju. Choć poziom popytu nieco osłabł, Polacy cały czas wykorzystują dobrą koniunkturę i atrakcyjne warunki kredytowe. Dominującym na rynku produktem są cały czas mieszkania na dużych i dobrze położonych osiedlach. Jednak coraz częściej wybieraną opcją są również jednorodzinne domy.

Krajobraz największych miast zdominowany jest przez coraz wyższe budynki. Liczba nowo powstających projektów czy to mieszkaniowych czy komercyjnych trudna jest w tej chwili do zliczenia. Mimo pogarszających się warunków realizacji inwestycji (wzrost kosztów, cen gruntów i kryzys na rynku pracy), cały czas na rynek trafiają nowe projekty, czemu wciąż towarzyszy wysoki poziom popytu.

Cena i lokalizacja, ale też przestrzeń

Zmieniają się jednak preferencje klientów, modyfikacji ulega też proces podejmowania przez nich decyzji. Poszukujący mieszkania na rynku pierwotnym biorą pod uwagę przede wszystkim dwa kluczowe czynniki – cenę oraz lokalizację. Nie można się takiemu podejściu do sprawy dziwić, wszak są one ze sobą ściśle połączone – im gorsza lokalizacja, tym lepsza cena, ale też wyższe koszty np. dojazdów.

Wraz jednak z poprawiającą się sytuacją materialną Polaków, zaczyna także zmieniać się perspektywa w kontekście tego, gdzie i jak chcą mieszkać. Już niekoniecznie pierwszym wyborem jest większe mieszkanie na dobrze zlokalizowanym osiedlu wielorodzinnych domów, a wolnostojący czy szeregowy segment, bo i takie inwestycje można spotkać w granicach administracyjnych polskich miast.

Dom z ogrodem w mieście? Dlaczego nie

Własny dom, z prywatnym, zielonym ogrodem to marzenie wielu polskich rodzin. Jeszcze kilkanaście lat temu luksus ten był zarezerwowany jedynie dla osób bardzo dobrze zarabiających. Ale gospodarcza koniunktura i poprawiająca się sytuacja materialna Polaków otworzyła dla nich nowe możliwości, w tym również te związane z rynkiem nieruchomości.

Nowej szeregówki czy domu w bliźniaczej zabudowie na próżno szukać oczywiście w ścisłym centrum Wrocławia. Miasto nie dysponuje takimi działkami, takie projekty nie mieściłyby się w też w ramach strategii działających w miastach deweloperów. Centra miast to przede wszystkim większe inwestycje wielorodzinne, które są też łakomym kąskiem dla klientów inwestycyjnych.

Ale niewiele dalej, bo 5 kilometrów od centrum znaleźć można atrakcyjne położone inwestycje, oferujące większe metraże, często z tarasami i ogrodami. Przykładem takiego projektu jest Osiedle Scandi, które realizuje Grupa Deweloperska Scandi Home. Całą inwestycję stworzą docelowo 124 domy jednorodzinne dwulokalowe. Każdy z nich posiadać będzie przeszło od 112 do 155 m2 dostępnej dla mieszkańców powierzchni rozłożonej na dwóch lub trzech kondygnacjach (w zależności do wybranej przez klienta opcji).

Pierwsza to przestronny salon z aneksem kuchennym z wyjściem do dużego ogrodu. Na drugiej kondygnacji znajdują się dwie sypialnie, kolejna, duża łazienka oraz dodatkowy pokój, który przeznaczony może zostać na gabinet lub pokój gościnny. Jeśli klient wybierze droższą wersję domu, trzecią kondygnację stanowić będzie poddasze, które może być zaaranżowane na wiele sposobów. Wszystkim domom na osiedlu towarzyszyć będzie oczywiście garaż oraz możliwość przygotowania dodatkowego miejsca postojowego na podjeździe.

Inwestycja Osiedle Scandi jest realizowana przez Scandi Home – grupę spółek deweloperskich prowadzących inwestycje na terenie Wrocławia oraz jego bezpośrednich okolic. Głównym celem działalności Grupy jest budowa nowoczesnych, funkcjonalnych i wzorowanych na modelu architektury skandynawskiej domów, odpowiadających oczekiwaniom i potrzebom klientów sektora nieruchomości.

Termin oddania pierwszych domów na Osiedlu planowany jest dokładnie na III kwartał bieżącego roku.

Previous Zalety ogrzewania podłogowego
Next Czym kierować się przy wyborze pilarki tarczowej?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Dom modułowy i jego zalety

Marzeniem wielu ludzi jest własny dom. Jest to zwyczajowy symbol bezpieczeństwa i ogniska rodzinnego. Buduje się go latami, inwestując swoje oszczędności, czas i nierzadko zdrowie. Efekt finalny pozostaje niezmieniony przez

Materiały wykończeniowe 1Comments

Ściany z pustaków szklanych

Ścianki działowe zazwyczaj są murowane lub szkieletowe. Coraz częściej jednak pojawiają się inne propozycje, które można zastosować we wnętrzu swojego domu. Jedną z nich są ścianki działowe z pustaków szklanych,

Budowa domu 0 Comments

Wypożyczanie z głową. Jak rozsądnie korzystać z wypożyczalni aut?

Jak ułatwić sobie wypożyczenie samochodu? Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym można zarówno uprościć cały proces, jak i trochę zaoszczędzić finansowo. Dzięki temu, że coraz więcej wypożyczalni umożliwia załatwienie części

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!