Nowoczesne magazyny – hale stalowe w logistyce

Nowoczesne magazyny – hale stalowe w logistyce

Obecnie hale logistyczne muszą spełniać coraz więcej wymagań stawianych przez ich użytkowników. Nośna konstrukcja stalowa hali ma dużo większe możliwości jeżeli chodzi o wymiary, niż konstrukcje tradycyjne. Konstrukcja stalowa pozwala wykonać halę bez słupa w środku o dużych rozpiętościach. Obiekty bez słupów wewnętrznych pozwalają na maksymalizację ilości miejsc paletowych. Konstrukcja stalowa hali magazynowej umożliwia szybką i sprawną rozbudowę obiektu.

Nowoczesne hale magazynowe są ponadto wyposażone w systemy przeładunkowe, które usprawniają i przyspieszają procesy logistyczne.

Konstrukcja stalowej hali magazynowej

Nowoczesne konstrukcje stalowe hal magazynowych cechują się przede wszystkim niskimi kosztami wykonania. Poprzez zastosowanie konstrukcji blachownicowych projektanci dostosowują optymalny przekrój elementów nośnych w zależności od ich lokalnego wytężenia, co pozwala na otrzymanie niskiego wskaźnika zużycia stali, a co za tym idzie obniżenia kosztów wykonania hali. Innym czynnikiem obniżającym koszty budowy hali magazynowej jest czas montażu konstrukcji stalowej, który jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku konstrukcji tradycyjnych i niezależny od warunków atmosferycznych.

Inną ważną zaletą konstrukcji stalowych hal magazynowych jest ich elastyczność jeśli chodzi o wymiary obiektu: wysokość, rozpiętość, długość hali, przenoszenie obciążeń działających na halę oraz uniwersalność – łatwość przebudowy i rozbudowy hali. Właściwości wytrzymałościowe stali pozwalają na uzyskiwanie dużych rozpiętości dla konstrukcji stalowych bez stosowania podpór pośrednich, co znacznie usprawnia użytkowanie obiektu. Elastyczność konstrukcji stalowej w hali pozwala na optymalne dopasowanie gabarytów hali do elementów, które będą się w niej znajdowały typu regały magazynowe czy systemy składowania materiałów.

Konstrukcje stalowe hal typu lekkiego są najczęściej wybieranym rozwiązaniem jeśli chodzi o budowę hal magazynowych.

Funkcjonalność hal stalowych

Projektowanie hali w konstrukcji stalowej należy rozpocząć od przemyślenia i przygotowania koncepcji przyszłego użytkowania hali np. w halach produkcyjnych jest to projekt technologii produkcji, w halach magazynowych projekt rozmieszczenia regałów do składowania materiałów, w halach rolniczych określenie max. ilości składowanych materiałów oraz max. gabarytów przechowywanych maszyn itp.

Hale stalowe dzięki swojej konstrukcji pozwalają na optymalne dopasowanie gabarytów hali do tego co będzie się w niej znajdowało, co pozwala uniknąć dodatkowej kubatury hali do wybudowania i późniejszego ogrzewania.

Możliwość rozbudowy hali stalowej to ważny element wpływający na funkcjonalność obiektu i pozwalający na dostosowanie hali do rozwoju firmy. Należy jednak pamiętać aby uwzględnić przyszłą rozbudowę już na etapie powstawania projektu hali.

Systemowe rozwiązania obudowy hal i akcesoriów pozwalają na zmianę jej funkcji już na etapie jej użytkowania np. istnieje możliwość docieplenia hali, zmiany obudowy ze względu na wymagania p.poż, dodanie powierzchni doświetlenia światłem dziennym czy zmianę rodzaju i funkcji bram.
Mając na uwadze funkcjonalność przyszłego obiektu, hala w konstrukcji stalowej to dobre rozwiązanie.

Previous Na jaką farbę do metalu się zdecydować i jakie są możliwości do wyboru?
Next Artykuły BHP do prac budowlanych – niezbędne ubrania i sprzęt ochronny

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Instalacje wody lodowej

W każdym miejscu, w którym się znajdujemy, zwłaszcza w okresie upalnego lata, przydaje się coś, co pozwoliłoby na ochłodzenie powietrza, lub ewentualne utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Zamiast klimatyzacji i wentylacji

Ogrzewanie 0 Comments

Jaki wybrać piec na ekogroszek? Krótki poradnik

Wybór rodzaju ogrzewania podczas budowy własnego domu to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, od której w dużym stopniu zależy komfort mieszkania oraz koszty eksploatacji budynku. Istnieje kilka popularnych form ogrzewania,

Instalacje 0 Comments

Postawienie nowej czy kupienie używanej hali stalowej? Co jest bardziej opłacalne?

Hala stalowa używana czy nowa? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań – o tym poniżej. Z finansowego punktu widzenia zakup hali używanej jest bardziej opłacalny, ale przy wyborze warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!