Narzędzia akumulatorowe, które trzeba mieć w swoim domu

Narzędzia akumulatorowe, które trzeba mieć w swoim domu

Narzędzia akumulatorowe mogą przydać się w każdym domu i przydomowym ogrodzie. Najczęściej okazują się niezbędne, gdy zawiedzie nas siła własnych mięśni, a narzędzia ręczne (młotek, śrubokręt, kombinerki) przestaną wystarczać. W porównaniu do elektronarzędzi narzędzia akumulatorowe są o wiele bardziej mobilne (naszych ruchów nie krępuje zasięg kabla łączącego urządzenie ze źródłem zasilania), z kolei ich używanie jest bardziej opłacalne niż używanie narzędzi spalinowych – zwłaszcza jeśli praca, którą musimy wykonać, nie wymaga dużej mocy urządzenia. Zapraszamy do przeczytania tekstu, w którym postaramy się przedstawić kilka typów narzędzi akumulatorowych, które mogą okazać się przydatne w każdym domu w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Kosiarki akumulatorowe – najlepszy wybór do średniego ogrodu

Kto wokół domu posiada trawnik, ten bezsprzecznie potrzebuje kosiarki. W zależności od wielkości terenu zielonego w naszym najbliższym otoczeniu możemy wybrać kosiarkę elektryczną, akumulatorową lub spalinową. Kosiarki akumulatorowe polecane są wszystkim tym, których ogrody są średniej wielkości. Urządzenia te najczęściej wyposażone są w kilkustopniowy system regulacji wysokości ostrza (który pozwoli nam zdecydować, na jaką długość chcemy przyciąć trawę – liczba stopni zależy od wybranego modelu) oraz wielolitrowy kosz, do którego zbieramy ściętą trawę (na rynku dostępne są kosze o różnej pojemności), by nie musieć sobie zawracać głowy uciążliwym grabieniem. Noże koszące mają najczęściej średnicę około 48 centymetrów, a dwuportowy pulpit nawigacyjny na bieżąco informuje użytkownika o stanie naładowania akumulatora, przez co narzędzie nie wyłączy się niespodziewanie w połowie pracy.

Akumulatorowe myjki do szyb – nieoceniona pomoc, gdy masz dość okien

Mycie okien, zwłaszcza w jednorodzinnym domu, gdzie jest ich po prostu dużo, może doprowadzić do białej gorączki. Jeśli do tego dodać wielkoformatowe, przeszkolone drzwi balkonowe, które ciągną się od podłogi do sufitu, to białą gorączkę szybko może zastąpić czarna rozpacz. Rozwiązaniem problemów może okazać się zakup akumulatorowej myjki do szyb – to lekkie, proste w obsłudze urządzenie, które raz na zawsze wyeliminuje z Twojego życia frustrację związaną z pozostałymi na szybach smugami i zaciekami. Urządzenie to czyści płaskie powierzchnie i odsysa z szyb i luster płyn – dzieje się to symultanicznie, a brudna woda trafia do specjalnego pojemnika ukrytego w rączce urządzenia. W zależności od potrzeb możemy wymienić końcówkę na szerszą lub węższą, a ruchoma głowica pozwoli dotrzeć we wszystkie zakamarki.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – niezbędny sprzęt w każdym domu

Spośród narzędzi akumulatorowych jednym z najbardziej popularnych sprzętów jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Trudno wręcz wyobrazić sobie dom bez wiertarki, bo to jedno z tych narzędzi, po które sięga się przy drobnych remontach i gdy odczuwamy potrzebę przearanżowania najbliższego otoczenia. Nowy telewizor na ścianie? Obraz zawieszony pod sufitem? Żadna z tych rzeczy nie dojdzie do skutku, jeśli wcześniej nie wywiercimy odpowiednich otworów, a do stworzenia tych trzeba wiertarki. W tej grupie sprzętów wyróżniamy akumulatorowe wiertarko-wkrętarki z trzeba rodzajami pracy: wkręcanie, wiercenie z udarem i wiercenie bez udaru. Wiercenie bez udaru pozwala wiercić w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych, natomiast typ wiercenia z udarem sprawdza się ponadto przy pracy z betonem i cegłą (należy pamiętać, by odpowiednio dopasować wiertło do każdej czynności).

Akumulatorowe klucze udarowe – sprzęt, który dopiecze nawet zapieczonej śrubie

Narzędzie, które służą do szybkiego wkręcania i odkręcania śrub i nakrętek to w szczególności akumulatorowe klucze udarowe. Jest to poręczny sprzęt, a dzięki jego kompatybilnym rozmiarom dotrzemy do śrub i nakrętek umiejscowionych w naprawdę trudno dostępnych miejscach. Większą kontrolę nad wykonywaną pracą zapewnia funkcja regulowania wysokości momentu obrotowego, a jednoręczny przełącznik kierunku obrotów pozwala na płynne przełączanie się między funkcjami wkręcania i odkręcania. Narzędzie jest szczególnie przydatne późną jesienią i wczesną wiosną, gdy postanowimy samodzielnie wymienić opony z letnich na zimowe lub na odwrót.

Bądź mężczyzną w swoim domu – korzystaj z najlepszych narzędzi

Dla wielu mężczyzn wypielęgnowany trawnik jest podświadomym symbolem ułożonego życia. Gdy udało Ci się zbudować dom, posadzić drzewo, żona urodziła syna, a Ty spełniasz się zawodowo, to może się wydawać, że masz już wszystko i niewiele zostało do osiągnięcia w życiu. Musisz zadbać o to, by wszystko, co już masz, było w jak najlepszej formie. Zanim jednak wsadzisz żonę i dziecko do samolotu i polecicie na upragnione wakacje (komfort psychiczny to element codzienności, o którym często zapominamy w pogoni za mamoną), postaraj się zadbać o najbliższe otoczenie. Praca w domu i ogrodzie może być przyjemnością, jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi narzędziami.

Previous Kuchnia na wymiar. Dlaczego warto?
Next Korzyści z ogrzewania domów gazem LPG – 3 zalety modnych instalacji

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Wygodny dom szyty na miarę

Dom powinien zapewniać komfort całej rodzinie. Jednak pogodzenie różnych potrzeb bywa trudne, a wybierając projekt, należy wziąć pod uwagę także np. wielkość i ukształtowanie działki. Trzeba też liczyć się z

Budowa domu 0 Comments

Dom modułowy i jego zalety

Marzeniem wielu ludzi jest własny dom. Jest to zwyczajowy symbol bezpieczeństwa i ogniska rodzinnego. Buduje się go latami, inwestując swoje oszczędności, czas i nierzadko zdrowie. Efekt finalny pozostaje niezmieniony przez

Budowa domu 0 Comments

Konserwacja orynnowania na wiosnę

O tym, że system rynnowy powinien być przygotowany na nadejście zimy wie chyba każdy, kto mieszka we własnym domu. Jednak najlepszym okresem na konserwację orynnowania naszego domu jest właśnie okres

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!