Mycie płytek gresowych po fugowaniu

Mycie płytek gresowych po fugowaniu

Wypełniacze lub moździerze zabarwione pigmentami powinny być stosowane dopiero po przeprowadzeniu wstępnego badania.

W przypadku gładkich, szkliwionych lub docieranych powierzchni gresowych nie można stosować zaprawy lub wypełniaczy zabarwionych na kolor kontrastowy (białe płytki i antracyt, czerwona fuga itp.) ze względu na mikroporowatość spowodowaną ścieraniem się frezu podczas obróbki.

W przypadku stosowania podkładów cementowych po zacementowaniu płytek, gdy fuga jest jeszcze świeża, nadmiar fugi należy natychmiast usunąć za pomocą gąbki z dużą ilością wody.

Kilka dni po ułożeniu należy dokładnie oczyścić płytkę za pomocą zbuforowanych kwasów, aby całkowicie usunąć i rozpuścić ewentualne pozostałości. Ważne jest również, aby dobrze wypłukać, aż do uzyskania czystej wody.

Ekstraktory płynne są przydatne do usuwania brudnej wody z mycia, co pozwala uniknąć przenoszenia jej z jednego miejsca na drugie. Po zakończeniu pracy glazurnik powinien umyć podłogę wodą z buforowanym roztworem kwasu, aby uniknąć niedostatecznego lub późnego usunięcia pozostałości zaczynu, pozostawiając trudne do usunięcia ślady.

Do specjalnych zastosowań, jeśli wymagana jest wodoszczelna zaprawa do spoinowania, można użyć zaprawy epoksydowej. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji producenta umieszczonych na opakowaniu i stosować się do procedur użycia.

Sprawdź jak skutecznie wyczyścić płytki gresowe po fugowaniu. Więcej na urządzamy-mieszkanie.pl >>

Przy stosowaniu tych produktów należy zawsze skonsultować się z fachowcami, wykwalifikowanymi kafelkarzami, ponieważ niewłaściwe zastosowanie zaprawy epoksydowej może nieodwracalnie pogorszyć kolor i wygląd płytek.

Zastosowanie detergentów (środków antykorozyjnych) zawierających kwas fluorowodorowy może trwale uszkodzić powierzchnię każdego rodzaju płytki. Należy zauważyć, że ponad 90% problemów pojawiających się na miejscu budowy wynika z nieprawidłowego, a nawet nieistniejącego mycia po ułożeniu płytek. Odpowiednie zmywanie po ułożeniu usuwa pozostałości po układaniu (zaprawa, klej, różnego rodzaju zabrudzenia z miejsca pracy) oraz wszelkie pozostałe zanieczyszczenia powierzchni.

Previous Wybór płytek do salonu
Next Aranżacje kuchni i łazienki

Może to Ci się spodoba

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Remonty w kuchniach i łazienkach z MFP®

Co sprawia, że płyta MFP® jest materiałem godnym polecenia do wykorzystania w pracach remontowych w łazienkach czy kuchniach? MFP® w przeciwieństwie do większości innych materiałów drewnopochodnych nie ulega rozwarstwieniu i

Mieszkanie 0 Comments

Jak urządzić mieszkanie ze skosami?

Skosy – dla jednych marzenie i pole do popisu, dla innych prawdziwa zmora. Jeśli należycie do drugiej grupy pokażemy Wam, w jaki sposób zamienić skosy w niepowtarzalny atut Waszego mieszkania.

Mieszkanie 0 Comments

Wynajem czy kupno mieszkania?

Własne mieszkanie to luksus, o którym marzy wciąż wielu młodych ludzi. Jak się go dorobić? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo mimo programu Mieszkanie dla Młodych czy spadku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!