Mała architektura nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Mała architektura nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Nowe osiedla mieszkaniowe budowane są w ten sposób, żeby między poszczególnymi blokami znalazła się funkcjonalna, gotowa do użytku przestrzeń. Można tam umieścić różne zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne przedmioty, przykładem są: ławki osiedlowe, ławy ogrodowe czy donice miejskie. Nie brakuje także obszaru, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać aktywnie czas, uprawiać różne dyscypliny sportowe, pojeździć na rowerze.

Jak poprawnie zorganizować taką przestrzeń?

Na osiedlu mieszkają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Urządzając taki teren, nie można zapominać o potrzebach obu tych grup. Najmłodsi spędzą mile czas, gdy na zewnątrz odnajdą dobrze wyposażone place zabaw. Koniecznie przy tych miejscach trzeba umieścić ławki osiedlowe, przydadzą się one, wtedy, gdy dorośli pilnujący dzieci będą chcieli usiąść i odpocząć.

Warto umieścić ich odpowiednią ilość, tak żeby każdy rodzic mógł skorzystać z miejsca siedzącego. W takiej sytuacji wszyscy znajdujący się na placu zabaw będą zadowoleni, zarówno dorośli, jak i dzieci. Te rozwiązania powinny mieć też odpowiednią trwałość, czynniki atmosferyczne nie mogą mieć wpływu na jakość tych ławek.

Dobrze przygotowane strefy rekreacyjne dla dorosłych

W niedalekiej odległości od placu zabaw można umieścić siłownię na świeżym powietrzu. Taka sportowa przestrzeń powinna obejmować kilka urządzeń, między innymi przydatne okażą się: rowerek stacjonarny, ławeczka do podnoszenia ciężarów, robienia brzuszków, steper. Teren ten nie może być pozostawiony bez odpowiedniego obszaru przeznaczonego do odpoczynku.

Najlepsze siłownie tego rodzaju powstają w parkach, blisko lasu, na terenach zielonych, w czasie ćwiczeń można się bowiem dobrze dotlenić i tym samym zrelaksować. Obecność roślin jest przy okazji tej intensywnej aktywności ważna, na osiedlach tuż przy siłowniach mogą zostać umieszczone donice miejskie. Umieszczone tak rośliny nie tylko dobrze ozdobią te tereny, sprawią, że będzie się bardziej efektownie ćwiczyło. Koszt takiej inwestycji nie musi być wysoki, wystarczy kilka tych produktów.

Miejsce idealne na pikniki

Ławy ogrodowe to artykuły, które trzeba wziąć pod uwagę w przypadku organizowania przestrzeni piknikowej. Latem coraz więcej mieszkańców szuka sposobności, żeby urządzić wspólnie ze sąsiadami grilla.

Można to zrobić bezproblemowo, gdy między blokami umieści się takie wygodne ławy ze stołami. Najczęściej są to drewniane przedmioty, drewno zabezpieczone jest specjalnie przed różnymi atmosferycznymi aspektami, między innymi wilgocią czy różnicą temperatur. Można je także wygodnie wyczyścić po skończonym posiłku.

Korzystać z nich może każdy, dlatego że występują w strefie wspólnej. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu podczas jedzenia. W ciepłe, słoneczne dni zawsze warto brać je pod uwagę w czasie organizowania pikników czy to dla dorosłych, czy to dla dzieci. Wiele przyjęć urodzinowych można bez trudu przygotować w tej strefie. Ławy dobrze się prezentują na osiedlu mieszkaniowym, ustawione blisko drzew dają odpowiednią wygodę.

Previous Gdzie znajdę fajne mieszkania deweloperskie w trójmieście?
Next Tanie rękawice robocze? To możliwe!

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Jakie schody do małego domu?

Schody kręcone i spiralne to nie tylko interesujące wykończenie we wnętrzu, ale także wysokie walory funkcjonalne, szczególnie gdy nasz dom należy do niewielkich. Takie modele angażują bowiem mniej przestrzeni, niż

Budowa domu 0 Comments

Gwintownik ręczny — czym kierować się przy jego wyborze?

Gwintownik to przydatne urządzenie skrawające o kilku ostrzach, za pomocą którego wykonasz precyzyjne gwinty wewnętrzne. W przypadku domowego użytku i wykonywania pojedynczych, prostych nacięć, najlepiej sprawdzi się gwintownik ręczny. Czy

Mieszkanie 0 Comments

Budowa domu czy zakup mieszkania – co się bardziej opłaca?

Blisko 60% obywateli Unii Europejskiej mieszka w domach. Najmniejszy odsetek osób żyjących w blokach występuje w Irlandii (tylko 7%) i Wielkiej Brytanii (14%). Sytuacja w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!