Ławki i donice w ogrodach miejskich

Ławki i donice w ogrodach miejskich

Mieszkańcy dużych miast często spędzają swój wolny czas w parkach lub ogrodach. Głównym powodem jest oczywiście ucieczka od zgiełku oraz chęć zrelaksowania się na świeżym powietrzu. Firmy zajmujące się aranżacją terenów zielonych robią wszystko, aby spełniać oczekiwania mieszkańców związane nie tylko z odpowiednim oświetleniem, ale również wyborem ławek i donic, które są wspaniałą ozdobą niejednego parku czy też ogrodu.

Odpowiednio dobrane elementy małej architektury nadają klimat danemu miejscu. W Polsce znajduje się wiele firm zajmujących się małą architekturą. Wyposażają one parki miejskie w elementy takie jak ławki, kosze, stojaki rowerowe, zestawy i inne bardzo ważne elementy, które znajdują się w naszych parkach. Dla wielu ludzi relaksujących się w zaciszu parku oraz w ogrodzie bardzo ważne jest, aby ławki parkowe, na których spędzają część dnia powinny być wygodne. W związku z tym nasuwa się pytanie jaki rodzaj siedziska wybrać, aby było zarówno wygodne jak i odporne na wszelkie uszkodzenia? Dobrym rozwiązaniem będzie ławka wykonana z drewna krajowego lub egzotycznego pokryta stalą nierdzewną. Tego rodzaju materiał jest odporny na korozję i bardzo wygodny.

Innym niezwykle wygodnym i funkcjonalnym rodzajem siedziska jest ławka zawierająca podstawkę na bagaż. Wykonana jest ze stali perforowanej lub pełnej. Siedzenia wykonane są z blachy stalowej malowanej obitej ortalionem. Tkanina ta jest odporna na różnego rodzaju otarcia i uszkodzenia mechaniczne.

Kolejnym rodzajem siedziska, które świetnie sprawdzi się w parku jest ławka wykonana z drewna impregnowanego, malowanego. Jej boki stworzone są z elementów betonu wykonanego z kruszyw płukanych. Cechą charakterystyczną jest stalowa, ocynkowana konstrukcja, która została pomalowana proszkowo. Wytrzymałość tej ławki to 150 kg. Montaż polega na przykręceniu do podłoża, bądź też wkopania jej do podłoża nieutwardzalnego.

Jeśli chodzi o ogród to świetnie sprawdzi się w nim okrągła ławka z oparciem, na której zmieści się kilka osób. Zbudowana jest ze stali nierdzewnej oraz drewna zarówno krajowego, jak i egzotycznego. Wybór materiału zależy od nas. Na rynku dostępna jest zarówno wersja z oparciem oraz bez. Osoby, które cenią wygodę i lubią leżeć w ogrodzie powinny zainwestować w ławkę- leżak. Jest to bardzo wygodne urządzenie, na którym można zarówno wypoczywać jak i relaksować się przy książce. W ogrodzie nie powinno także zabraknąć ławki zdobionej, która nada mu szyku i elegancji. Tutaj warto jest skorzystać z oferty projektantów lub samemu zlecić wykonanie własnego pomysłu. To z czego będzie zrobiona i jaki będzie miała kształt zależy tylko od nas.

Kolejnym elementem, który sprawi, że nasz ogród będzie wyglądał wspaniale są odpowiednio dobrane donice. Kierując się wyborem polecamy wybrać tę, która będzie pasowała do całego wystroju. Może to być donica wykonana ze stali nierdzewnej i drewna, która w połączeniu z ławką będzie stanowiła komplet. Świetnie sprawdzi się również donica ze stali nierdzewnej, odpornej na uszkodzenia. Przeznaczona jest do dużych roślin ogrodowych, a montaż zajmuje tylko chwilę. Warto również zwrócić uwagę na donice wykonane z szybkowiążącego cementu portlandzkiego, które sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. Przed dokonaniem wyboru zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą oraz skorzystania z porady specjalistów i osób zajmujących się aranżacją małej architektury.

Źródło: inoplex.pl

Previous Romantyczna kuchnia w stylu prowansalskim
Next Jak urządzić mieszkanie ze skosami?

Może to Ci się spodoba

Ogrodzenia i nawierzchnie 0 Comments

Ogrodzenie betonowe – czy to dobre rozwiązanie?

Budując dom, etapem, którego nie można pominąć, jest wybór najlepszego możliwego ogrodzenia. Logicznie, poza estetyką wykonania i stylem pasującym do budynku, najważniejszą kwestią pozostaje jego jakość oraz trwałość. Dla licznej

Pielęgnacja ogrodów 0 Comments

Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Zdecydowana większość z nas ma już za sobą prace związane z przygotowaniem trawnika do zimy. Niestety mimo dużego nakładu czasu, największej staranności i użytych najlepszych nawozów i narzędzi, można przeżyć

Ogród 0 Comments

Produkty Libet przyjazne środowisku

Libet jako pierwszy i obecnie jedyny producent kostek i płyt betonowych uzyskał potwierdzenie, że jego produkty są przyjazne środowisku. Betonowe kostki brukowe oraz płyty nawierzchniowe z linii ECO otrzymały pozytywną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!