Kuchnie marzeń – styl angielski

Kuchnie marzeń – styl angielski

Angielskie wnętrza to klasa sama w sobie. Wysmakowane, eleganckie, przytulne. Styl jest tak uniwersalny, że nie traci na aktualności. Doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, gdzie liczy się wygoda, minimalizm, funkcjonalność. Uzupełniony o nowoczesne rozwiązania zyskuje zupełnie nowe oblicze. Jak urządzić kuchnię zgodnie z jego zasadami?

Kuchnia angielska w tradycyjnym stylu

Wszechobecna biel i kremowe pastele to domena stylu angielskiego. W kolorach tych należy utrzymać zarówno ściany, jak i drewniane meble. Dla stworzenia im kontrastu można wykonać ciemniejszą podłogę lub blaty kuchenne. Element obowiązkowy stanowią stylizowane szafki z miedzianymi gałkami lub podłużnymi uchwytami. Na ich frontach powinny pojawić się gzymsy albo listewki. Wspaniale wyglądają też z ażurowymi wzorami i przeszkleniami, przez które widać dekoracyjną zastawę obiadową czy porcelanowe filiżanki. Zabudowa musi być ciągła i jednorodna, pełna półeczek, szuflad, przegródek oraz schowków.

Całość powinna dopełniać armatura i urządzenia AGD utrzymane w stylu retro: piekarnik z dużymi pokrętłami, obszerny zlewozmywak z baterią o industrialnych kurkach, a do tego duży okap zasłonięty obudową przypominającą kominkowy gzyms. Co jeszcze? Na środku warto postawić wyspę, która może służyć za dodatkowy blat roboczy, barek lub stół jadalniany, a pod sufitem zawiesić lampę (w większym pomieszczeniu kilka) o dużym, prostym, rozszerzającym się ku dołowi kloszu.

Nie można też, rzecz jasna, zapomnieć o wysmakowanych dodatkach. Zioła i niewielkie rośliny w doniczkach, półmiski z owocami czy porcelanowe pojemniki na przyprawy sprawią, że pomieszczenie nabierze przytulności. Z kolei gliniane doniczki, kwieciste zasłony, marszczone zazdrostki, kraciaste obicia krzeseł, bieżniki i serwetki wprowadzą do niego odrobinę swojskości.

Angielski styl w nieco innym wydaniu

Styl angielski narzuca pewne reguły aranżacyjne, jednak nie trzeba się ich sztywno trzymać. Z powodzeniem można wprowadzać do niego zmiany wedle własnego uznania, potraktować ogólne wyznaczniki jako inspirację. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić do niego elementy industrialne lub charakterystyczne dla stylu glamour.

W wykreowaniu nowoczesnej przestrzeni pomogą: połyskujące, metalowe powierzchnie, proste, surowe formy, intensywne akcenty kolorystyczne i żeliwne przedmioty np. kute stojaki na akcesoria kuchenne lub masywna kratka na kuchence gazowej. Świetne efekty przyniesie także przełamanie bieli czernią i szarością oraz zastosowanie lamp o nietypowych kloszach.

Natomiast, żeby kuchnia w angielskim stylu nabrała luksusowego wyrazu, wystarczy zamienić drewniany blat do kuchni na kamienny, najlepiej granitowy, nad wyspą kuchenną zamontować kryształowy żyrandol, wprowadzić trochę błysku (np. szafki przyozdobić złotymi ornamentami, podświetlić je listwami LED), natomiast w miejsce „zwykłych” krzeseł postawić pikowane, obite miękką tkaniną. Dzięki tym zabiegom wnętrze od razu stanie się bardziej ekskluzywne, będzie wyglądać na drogie, jakby wyjęte z królewskiej rezydencji.

Styl angielski to ponadczasowe piękne, wyrafinowanie ukryte w detalach. Choć dość wytworny, można przystosować go do dzisiejszych realiów. Przez wprowadzenie niewielkich modyfikacji daje się łatwo zaadaptować do indywidualnych potrzeb. Być może właśnie dlatego znów nabiera na popularności?

Previous Zakup materiałów budowlanych online
Next Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

BHP na budowie. Jak bardzo istotne i dlaczego?

Mimo że każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczne dla zdrowia i życia warunki pracy oraz odbycie szkoleń z zakresu BHP, to trzeba uczciwie przyznać, że są zawody o

Budowa domu 0 Comments

Czym kierować się, wybierając firmę przy montażu pompy ciepła?

Pompa ciepła to doskonały wybór, jeśli zależy nam na nowoczesnym budownictwie, nastawionym na troskę o środowisko. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwe użytkowanie oraz brak jakichkolwiek przeciwwskazań do jej założenia, urządzenia

Budowa domu 0 Comments

Jak dobrać najlepsze wykładziny do biura? Porady ekspertów

Urządzając biuro stajemy przed ogromnym wyzwaniem. To miejsce pracy, powinno być nie tylko praktyczne, ale również komfortowe i estetyczne. Dlatego bardzo ważny jest jego wystrój. Dziś podpowiemy w jaki sposób

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!