Kotły pelletowe – ekologiczne i nowoczesne ogrzewanie dla Twojego domu.

Kotły pelletowe – ekologiczne i nowoczesne ogrzewanie dla Twojego domu.

Wybór lub zmiana ogrzewania to decyzja na lata, która będzie miała wpływ nie tylko na nasz budżet, ale także wygodę domowników. Pomimo widocznych zmian klimatycznych, sezon grzewczy w Polsce jest wciąż bardzo długi, więc wybór najlepszego ogrzewania musi być starannie przemyślany.

Nowoczesny dom = ekologiczny dom

Inteligentnie zaprogramowany piec do C.O. nie powoduje strat ciepła, nie doprowadza do znacznego wychłodzenia pomieszczeń, pozwala na pełną kontrolę temperatury nawet, gdy nie przebywamy w domu. Nowoczesne i ekologiczne podejście do ogrzewania powinno iść w parze, o czym wiedzą czołowi producenci kotłów na pellet – firma Metalteres. Ich flagowe produkty – kotły pelletowe – zostały wykonane z myślą o użytkowniku, który chce dołożyć swoją cegiełkę do polepszenia jakości powietrza. Należy wspomnieć, że pellet to całkowicie biodegradowalna masa, w całości naturalna, powstała z odpadów drzewnych, słomy oraz trawy. Sam odrzut jest bardzo niewielki i także podlega recyklingowi.

Czystość i wygoda

Użytkownicy ekologicznych kotłów chwalą sobie także oszczędność miejsca oraz czystość przechowywania. Podkreślają, że wybierając najlepszy piec na pellet warto kierować się marką oraz postawić na sprawdzony, certyfikowany produkt. „-Właśnie mija koniec pierwszego sezonu z pelletem. Po wielu wątpliwościach przy podejmowaniu decyzji o zmianie paliwa mogę z czystym sumieniem podzielić się moją opinią. Decyzja o zmianie paliwa z węgla na pellet była w 100% właściwa: 1. Zużycie praktycznie identyczne jak przy piecu węglowym 2. Praktycznie brak popiołu!
3. Czysto w kotłowni, a w bonusie miły zapach drewna”
[Krzysztof Wolnik] – to jedna z wielu pozytywnych opinii na temat kotła na pellet. Co istotne, nowoczesne urządzenia mają możliwość zdalnego sterowania, a także ustalania różnych temperatur dla kilku pomieszczeń. Ta innowacyjność sprawia, że chłodna zimowa aura nie będzie tak uciążliwa – długie, mroźne wieczory spędzimy w przytulnym, ciepłym salonie, aby za chwilę udać się do rześkiej sypialni, w której temperatura nie powinna przekraczać 20°C.

Inwestycja w przyszłość

Ciekawostką jest, że kraje, które wprowadziły zakaz palenia węglem, odnotowały znaczny spadek cen pelletu drzewnego, który w rankingach cenowych wypadł korzystniej niż ekogroszek, brykiet, a nawet gaz.

Previous Rodzaje szlifierek warsztatowych. Przewodnik stolarski
Next W domu, ogrodzie, ale nie tylko. Wielofunkcyjna drabina aluminiowa

Może to Ci się spodoba

Ogrzewanie 0 Comments

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach węgla kamiennego

Węgiel kamienny to nadal podstawowy surowiec opałowy. Każdego roku na polskim rynku sprzedaje się setki ton tego paliwa, a tak naprawdę niewielu z nas wie, że węgiel węglowi nierówny. Wszystko

Instalacje 0 Comments

Jak rozświetlić małą kuchnię?

Chociaż większość gospodyń marzy o przestronnej kuchni, którą można dowolnie zaaranżować, w wielu mieszkaniach pomieszczenie to należy do najmniejszych. Warto jednak wiedzieć, że przemyślany projekt zagospodarowania każdego centymetra przestrzeni oraz

Instalacje wodne 0 Comments

Armatura wodna w domu to inwestycja na lata – jak wybrać dobrze?

Trwałość instalacji wodnej determinuje mnóstwo czynników m.in. sposób prowadzenia przewodów, przestrzeganie obowiązujących zasad montażowych, dokładność wykonania połączeń, jak również jakość zastosowanej armatury. Jakie wyroby wybrać i na co zwrócić uwagę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!