Kominek w domu

Kominek w domu

Jesień za pasem, wieczory robią się coraz chłodniejsze, w większości domów i mieszkań uruchomione zostało już ogrzewanie. Standardowo w domach jednorodzinnych główne ogrzewanie pochodzi z pieca zasilanego konkretnym paliwem. Jednak w większości projektów domów jednorodzinnych przewidziano także miejsce na kominek.  Najczęściej usytuowany jest w salonie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie go w sypialni czy łazience. Sprawa jest dość prosta, jeśli właśnie przez te pomieszczenia przechodzi wkład kominowy. Ale jaki kominek wybrać aby pasował do naszego wnętrza?

Kominki z otwartym paleniskiem

Jedną z alternatyw, na jaką możemy się zdecydować jest kominek z otwartym paleniskiem. Obecnie takie rozwiązanie jest stosowane dość rzadko, chociaż jest dostępne na rynku. Taki rodzaj kominka nie posiada szyby, zasłaniającej płomienie. Przy dobrze wykonanym portalu ( czyli obudowie kominka) takie rozwiązanie może się okazać strzałem w 10. Zwłaszcza w salonie, kiedy ustawimy dookoła kanapy i stolik, uzyskamy wnętrze idealne do wieczornego relaksu. Przeglądając rozmaite projekty domów możemy zwrócić uwagę, że niektóre wizualizacje proponują właśnie takie rozwiązanie.

Kominek z zamkniętą komorą spalania

Ten rodzaj kominków jest obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Na rynku mamy szeroki wybór kominków zabezpieczonych szybą. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Na pewno jest czyściejszy w użytkowaniu od kominka z otwartym paleniskiem. Ponadto przy tym rozwiązaniu zostało zminimalizowane ryzyko wydobywania się dymu do pomieszczenia. Kolejna zaleta to pewność, że nasze dzieci w chwili naszej nieuwagi nie zrobią sobie krzywdy ani nie wrzucą nic do ognia. Jednak takie rozwiązanie ma też wady- źle utrzymana szyba w kominku spowoduje, że nie będzie widać płomieni. A przecież- poza przyjemnym ciepłem, widok palącego się ognia to jeden z czynników, który sprawia, że relaksujemy się przy kominku.

Kominek elektryczny

Kominki elektryczne są mało popularne w Polsce, jednak robią furorę w innych krajach, np. w Anglii. Charakteryzują się one tym, że nie potrzebują podłączenia do systemu kominowego. Z tego względu można je śmiało montować w blokach czy kamienicach. Tam samo jak prawdziwy kominek, dają przyjemne ciepło a płomienie niosą przyjemne ukojenie.

Kominek na biopaliwo

Kominki na biopaliwo to jedno z najnowszych rozwiązań na rynku. Jest on zasilany ekologicznym, bezwonnym i bez dymowym paliwem. Pali się przyjemnym płomieniem. Poza tym, że jak już wspomnieliśmy nie wymaga podłączenia do systemu kominowego, jest łatwy w montażu i dużo tańszy od standardowego kominka.

Poza standardowymi kominkami, które wymieniliśmy możemy także zdecydować się na zakupienie pieca typu koza. Oferowane obecnie modele wyglądają jak zwykły kominek. Dobrze wykonany piec tego typu można kupić już za ok, 3000 zł. Takie piece wyposażone są najczęściej w płaszcz wodny i są wolno stojące.

A co z obudową kominka? Tutaj pole do popisu ma nasza wyobraźnia. To tylko ona nas ogranicza- i zasobność portfela. Możemy się zdecydować na obudowanie kominka zwykłym kamieniem. Jeśli chcemy, fachowcy wykonają także obudową w marmuru czy innego, cennego materiału. Zamawiając kominek- zwłaszcza na biopaliwo, możemy pokusić się o wykonanie portalu z płyty kartonowo- gipsowej. Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się także portale zawierające ozdobną sztukaterię. Do łask wróciły także kafle, te które znamy z domów naszych babć. Znajdują one zastosowanie szczególnie w łazienkach, stylizowanych na dawne pokoje kąpielowe, z wolno stojącą wanną. Projektanci kafli wychodzą naprzeciw ciągle zmieniającym się trendom we wnętrzarstwie. Dlatego na rynku poza standardowymi, staromodnymi, zdobionymi kaflami, możemy dostać także kafle gładkie, przypominające płytki. W ofertach różnych sklepów możemy znaleźć też między innymi kafle przypominające swoją fakturą pikowaną poduszkę, wykończone kryształami Swarovskiego.

Jak widać wybór kominka nie jest prostą rzeczą. Możemy przebierać pomiędzy różnymi rozwiązaniami i wybrać to najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Previous Inteligentne domy i bramy
Next Darmowe ogrzewanie domu

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Bezpiecznie na głęboką wodę – płytki Indigo Prato z oznaczeniem bosej stopy

Uwaga wszyscy miłośnicy wodnego szaleństwa! Choć sezon kąpielowy dopiero przed nami, już teraz możecie zagwarantować sobie beztroską atmosferę przyszłych, słonecznych chwil. Jeśli w planach macie budowę przydomowego basenu lub czeka

Budowa domu 0 Comments

Elektronarzędzia – niezawodna pomoc podczas remontu i budowy

Nie trzeba być doświadczonym fachowcem, żeby podjąć się prac remontowych czy budowlanych, zwłaszcza we własnym domu. Warto jednak zaopatrzyć się w jak najlepsze elektronarzędzia, dzięki którym realizacja poszczególnych zadań będzie

Budowa domu 0 Comments

CKS – laserowe cięcie blach na najwyższym poziomie

Centrum Konstrukcji Stalowych (CKS) to prężnie rozwijająca się firma produkcyjno-usługowa, która specjalizuje się przede wszystkim w laserowym cięciu blach. Wykorzystuje przy tym najnowocześniejsze technologie obróbki materiału oraz innowacyjny sprzęt renomowanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!