Karnisze drewniane – piękno tradycyjnego wystroju

Karnisze drewniane – piękno tradycyjnego wystroju

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważną rolę podczas wystroju wnętrz odgrywają karnisze. Odpowiedni ich dobór zależy w szczególności od stylu wnętrza w jakim mają się znajdować. Wybór tego typu dekoracji powinniśmy zostawić na sam koniec, gdy w pomieszczeniu będą znajdować się już meble i inne ozdoby. W celu podkreślenia piękna tradycyjnego wystroju najlepszym rozwiązaniem będzie wybór karniszy drewnianych.

Karnisze wykonane najczęściej z drewna takiego jak buk, sosna czy też brzoza, świetnie sprawdzą się w domach o tradycyjnym wystroju lub urządzonych w stylu rustykalnym, podkreślając ich niepowtarzalny klimat. Często malowane, dzięki czemu możemy je bez problemu dopasować do koloru podłogi, drzwi lub mebli tworząc harmonijną całość. Składające się ze wsporników i drążka, na którym przeważnie znajdują się drewniane obręcze z żabkami powodują, że przesuwanie firan lub zasłon nie powoduje hałasu. Drążek ozdobiony toczonymi końcówkami nadaje dodatkowego charakteru dla dekoracji okna.

Karnisze drewniane – ciepło rodzinnego domu

Karnisze drewniane od sklep.mardom.com.pl to propozycja dla osób ceniących sobie klasyczny szyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Miłośników tego typu rozwiązania nie brakuje, a to przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Wyrazisty rysunek słojów i piękna faktura to atut jaki posiadają tylko produkty wykonane z drewna.

Karnisze z drewna najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, w których zależy nam na stworzeniu ciepłego, rodzinnego klimatu. Rzadziej montuje się je we wnętrzach nowoczesnych oraz w małych pomieszczeniach, gdyż mogą wydawać się zbyt „ciężkie” i przytłaczające. Wysokie pokoje o dużym metrażu sprawiają natomiast, że tego typu drążek do zawieszania firanek wydają się bardziej subtelny i lżejszy, dlatego to w nich najczęściej montowane są karnisze wykonane z drewna.

Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy unikać wieszania na nich zbyt masywnych tkanin, z tego względu, że nie są one tak wytrzymałe jak na przykład karnisze metalowe.

Karnisz pojedynczy czy podwójny?

Przy wyborze karnisza, oprócz wyglądu powinniśmy wziąć pod uwagę również jego funkcjonalność. W sklepach dostępne są dwa rodzaje, ze względu na funkcjonalność: pojedyncze lub podwójne.

Pojedyncze karnisze drewniane podkreślają piękno naturalnego drewna oraz sprawdzają się w przypadku stosowania tylko jednego rodzaju tkaniny w pomieszczeniu. Decydując się na pojedynczy, możemy dodatkowo wyposażyć okno w rolety. Natomiast podwójne umożliwiają stworzenie unikatowej dekoracji okna z różnego rodzaju tkanin zawieszonych w dwóch rzędach.

Sposób montażu i dobór długości karnisza drewnianego

Istotną kwestią podczas wyboru drewnianego karnisza jest dobór odpowiedniego dla nas montażu. Najczęstszym sposobem montażu tego typu elementu jest mocowanie klasyczne do ściany nad oknem. Rzadziej spotykanym ale również stosowanym jest sposób mocowania sufitowego. Optymalna długość karnisza powinna przekraczać długość wnęki okiennej z każdej strony o 15-25 cm, dzięki czemu będzie możliwość rozsunięcia zasłon czy firan poza powierzchnię okna. Warto pamiętać, że w przypadku długości przekraczającej 2,2 metra będzie wymagał dodatkowego wspornika po środku.

Previous Pawilon ogrodowy – praktyczny dodatek do każdego ogrodu na co dzień i od święta
Next Zakup materiałów budowlanych online

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Osiedle Greenwood – nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Białołęce

Białołęka to jedna z szybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Nowo powstające osiedle Greenwood to idealna propozycja dla osób poszukujących wymarzonego mieszkania od dewelopera w przystępnej cenie. Zobacz, jakie argumenty przemawiają

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Oszczędność i nowoczesny design – panele na podczerwień

Podjęcie rozsądnej decyzji o sposobie ogrzewania własnego domu lub powierzchni biurowej, której jest się właścicielem, to bardzo ważna kwestia, od której zależy komfort oraz późniejsze koszty eksploatacyjne. Na szczęście, dzisiejsze

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Wykończenie mieszkań – samemu czy z deweloperem?

Każdy, zaczyna myśleć o swoich czterech kątach, stoi przed wyborem, czy zadanie jego wykończenia zlecić wyspecjalizowanej ekipie, czy też większość prac wykonać samodzielnie. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!