Kamień, marmur, drewno – 3 sposoby, dzięki którym zaaranżujesz łazienkę inspirowaną naturą

Kamień, marmur, drewno – 3 sposoby, dzięki którym zaaranżujesz łazienkę inspirowaną naturą

Współcześnie projektanci wnętrz mocno inspirują się światem natury, z którego czerpią nie tylko występujące w przyrodzie barwy i kształty, ale również zachowanie proporcji w rozmieszczeniu elementów. Nawiązanie do naturalnego kamienia, zwłaszcza marmuru, nie wychodzi z mody od kilku sezonów, a wykorzystanie ciepła naturalnego drewna jest stale obecne za sprawą wpływów skandynawskich. Jak stworzyć taką aranżację w swojej łazience?

Przebywanie w kontakcie z przyrodą korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka – pozwala się zrelaksować, oczyścić myśli i zregenerować siły. Nic więc dziwnego, że to pozytywne oddziaływanie chcemy przenieść także do domu.

Sprzyjający poprawie nastroju klimat takiej aranżacji to jednak nie wszystko. Nawiązania do natury, zwłaszcza w ascetycznej, oszczędnej formie, są obecnie niezwykle na czasie. Zobacz, jak zostały wykorzystane w nowych kolekcjach płytek łazienkowych Tubądzin 33 × 90.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Aranżacja łazienki: płytki wzorowane na naturalnym kamieniu

Projekty łazienek inspirowane naturą nierzadko nawiązują do wyglądu i struktury kamienia. Ten materiał był wykorzystywany w pomieszczeniach narażonych na wilgoć od wieków, jednak obecnie, kiedy o właściwości funkcjonalne (np. antypoślizgowość) są normą, najistotniejszy jest design. A ten zdaje się wyjątkowo wpisywać w aktualne trendy wnętrzarskie.

Widoczne są obecnie dwa nurty. Pierwszy z nich to odwołanie się do ascetycznych, prostych form kamiennych – z nieoszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Płytki inspirowane kamieniem (często również cementem) są oszczędne wzorniczo i nierzadko wykorzystują odcienie szarości i beżu.

Takie matowe, surowe wykończenie znajdziesz w kolekcji Organic Matt. Możesz zestawić je z jasnymi płytkami podstawowymi lub zdecydować się na monochromatyczną aranżację i uzupełnić ją wyrazistymi kolorami (np. niebieskim), ale już tylko w dodatkach do wnętrza.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Modny marmur – płytki kamienne i inspirowane kamieniem

Drugim przywołanym nurtem jest wykorzystanie trendu marmurowego. Kamień ten uważany jest za synonim luksusu i elegancji, dlatego wykorzystywany jest głównie w pomieszczeniach urządzonych w stylu pałacowym czy glamour.

Płytki z marmuru lub nim inspirowane są zwykle białe, beżowe i ivory z niewielkimi żyłowaniami i smugami. Takie delikatne w wyrazie płytki łazienkowe tworzą kolekcję Serenity. Wzmocnieniem tej estetyki mogą być listwy ścienne w kolorze miedzi i klasyczne geometryczne dekory.

Tubądzin, kolekcja House of Tones

Naśladując drewno – aranżacja łazienki bliska naturze

Wykorzystanie drewna w łazience nie jest często stosowanym rozwiązaniem – materiał ten mimo impregnowania źle znosi dużą wilgotność powietrza. Inaczej natomiast wygląda kwestia przełożenia tej estetyki – zwłaszcza naturalnego rysunku drewna – na płytki ceramiczne do łazienki

Przyjrzyj się np. płytkom z kolekcji Balance. Płytki są inspirowane betonem. Świetnie współgra to z listwami, które swoim kolorem i fakturą nawiązują do naturalnego drewna. Dzięki temu aranżacja łazienki nie będzie ani zbyt surowa, ani nazbyt sielska. Listwy ścienne o wyglądzie naturalnego drewna sprawdzą się także w zestawieniu z dekorami w drobne prążki, które nadają wykończeniu delikatnej przestrzenności.

Tubądzin, kolekcja Balance

Nawiązania do marmuru, prostych łupanych kamieni czy faktury drewna to nie jedyne ciekawe inspiracje, które możesz wykorzystać w aranżacji swojej łazienki. Sprawdź wszystkie najnowsze kolekcje Tubądzin 33 × 90 i stwórz nowoczesne, stylowe wnętrze.

Previous Jakie gatunki trawy najlepiej sprawdzają się w ogrodzie?
Next Zdecyduj się na projekty domów jednorodzinnych parterowych

Może to Ci się spodoba

Aranżacje łazienek 0 Comments

Ile kosztuje projekt łazienki?

Nie każdy, kto kupuje mieszkanie ma pomysł na to, jak je urządzić. Niektóre pomieszczenia – na przykład salon oraz sypialnię – można urządzić intuicyjnie. Okazuje się jednak, że urządzenie funkcjonalnej

Łazienki 0 Comments

Jak dobrać płytki do małej łazienki?

Aranżacja wnętrza jest bardzo ważna. Nieważne, czy dopiero wprowadzamy się do nowego miejsca, czy może chcemy odświeżyć nieremontowane długo mieszkanie. Ważne, aby zrobić to z wyczuciem. W zależności od układu

Łazienki 0 Comments

Jakie baterie łazienkowe wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując baterię wannową i umywalkową?

Wybór odpowiedniej armatury do łazienki wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Z baterii łazienkowych korzystamy codziennie i to kilka razy, warto więc wybrać takie, które będą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!