Kamień, marmur, drewno – 3 sposoby, dzięki którym zaaranżujesz łazienkę inspirowaną naturą

Kamień, marmur, drewno – 3 sposoby, dzięki którym zaaranżujesz łazienkę inspirowaną naturą

Współcześnie projektanci wnętrz mocno inspirują się światem natury, z którego czerpią nie tylko występujące w przyrodzie barwy i kształty, ale również zachowanie proporcji w rozmieszczeniu elementów. Nawiązanie do naturalnego kamienia, zwłaszcza marmuru, nie wychodzi z mody od kilku sezonów, a wykorzystanie ciepła naturalnego drewna jest stale obecne za sprawą wpływów skandynawskich. Jak stworzyć taką aranżację w swojej łazience?

Przebywanie w kontakcie z przyrodą korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka – pozwala się zrelaksować, oczyścić myśli i zregenerować siły. Nic więc dziwnego, że to pozytywne oddziaływanie chcemy przenieść także do domu.

Sprzyjający poprawie nastroju klimat takiej aranżacji to jednak nie wszystko. Nawiązania do natury, zwłaszcza w ascetycznej, oszczędnej formie, są obecnie niezwykle na czasie. Zobacz, jak zostały wykorzystane w nowych kolekcjach płytek łazienkowych Tubądzin 33 × 90.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Aranżacja łazienki: płytki wzorowane na naturalnym kamieniu

Projekty łazienek inspirowane naturą nierzadko nawiązują do wyglądu i struktury kamienia. Ten materiał był wykorzystywany w pomieszczeniach narażonych na wilgoć od wieków, jednak obecnie, kiedy o właściwości funkcjonalne (np. antypoślizgowość) są normą, najistotniejszy jest design. A ten zdaje się wyjątkowo wpisywać w aktualne trendy wnętrzarskie.

Widoczne są obecnie dwa nurty. Pierwszy z nich to odwołanie się do ascetycznych, prostych form kamiennych – z nieoszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Płytki inspirowane kamieniem (często również cementem) są oszczędne wzorniczo i nierzadko wykorzystują odcienie szarości i beżu.

Takie matowe, surowe wykończenie znajdziesz w kolekcji Organic Matt. Możesz zestawić je z jasnymi płytkami podstawowymi lub zdecydować się na monochromatyczną aranżację i uzupełnić ją wyrazistymi kolorami (np. niebieskim), ale już tylko w dodatkach do wnętrza.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

Modny marmur – płytki kamienne i inspirowane kamieniem

Drugim przywołanym nurtem jest wykorzystanie trendu marmurowego. Kamień ten uważany jest za synonim luksusu i elegancji, dlatego wykorzystywany jest głównie w pomieszczeniach urządzonych w stylu pałacowym czy glamour.

Płytki z marmuru lub nim inspirowane są zwykle białe, beżowe i ivory z niewielkimi żyłowaniami i smugami. Takie delikatne w wyrazie płytki łazienkowe tworzą kolekcję Serenity. Wzmocnieniem tej estetyki mogą być listwy ścienne w kolorze miedzi i klasyczne geometryczne dekory.

Tubądzin, kolekcja House of Tones

Naśladując drewno – aranżacja łazienki bliska naturze

Wykorzystanie drewna w łazience nie jest często stosowanym rozwiązaniem – materiał ten mimo impregnowania źle znosi dużą wilgotność powietrza. Inaczej natomiast wygląda kwestia przełożenia tej estetyki – zwłaszcza naturalnego rysunku drewna – na płytki ceramiczne do łazienki

Przyjrzyj się np. płytkom z kolekcji Balance. Płytki są inspirowane betonem. Świetnie współgra to z listwami, które swoim kolorem i fakturą nawiązują do naturalnego drewna. Dzięki temu aranżacja łazienki nie będzie ani zbyt surowa, ani nazbyt sielska. Listwy ścienne o wyglądzie naturalnego drewna sprawdzą się także w zestawieniu z dekorami w drobne prążki, które nadają wykończeniu delikatnej przestrzenności.

Tubądzin, kolekcja Balance

Nawiązania do marmuru, prostych łupanych kamieni czy faktury drewna to nie jedyne ciekawe inspiracje, które możesz wykorzystać w aranżacji swojej łazienki. Sprawdź wszystkie najnowsze kolekcje Tubądzin 33 × 90 i stwórz nowoczesne, stylowe wnętrze.

Previous Jakie gatunki trawy najlepiej sprawdzają się w ogrodzie?
Next Zdecyduj się na projekty domów jednorodzinnych parterowych

Może to Ci się spodoba

Łazienki 0 Comments

Jaki brodzik pod prysznic warto wybrać?

Prysznic jest rozwiązaniem, które coraz częściej zastępuje tradycyjne wanny w polskich domach. Dzięki niemu można wziąć szybką kąpiel oraz odświeżyć się bez konieczności napełniania wanny i tracenia czasu na długie

Aranżacje łazienek 0 Comments

Ile kosztuje projekt łazienki?

Nie każdy, kto kupuje mieszkanie ma pomysł na to, jak je urządzić. Niektóre pomieszczenia – na przykład salon oraz sypialnię – można urządzić intuicyjnie. Okazuje się jednak, że urządzenie funkcjonalnej

Łazienki 0 Comments

Płytki Stargres Suomi Cream

Stargres to jeden z największych producentów płytek gresowych w naszym kraju. Firma obecna jest na rynku od 2005 roku. W swojej ofercie ma płytki wewnętrzne, zewnętrzne oraz takie, które występują

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!