Jakie schody do małego domu?

Jakie schody do małego domu?

Schody kręcone i spiralne to nie tylko interesujące wykończenie we wnętrzu, ale także wysokie walory funkcjonalne, szczególnie gdy nasz dom należy do niewielkich. Takie modele angażują bowiem mniej przestrzeni, niż klasyczne schody zabiegowe, a dodatkowo – można w nich zainstalować ciekawe dodatki, które zwiększą ich wartość estetyczną i użytkową.

Dziś schody, szczególnie modele spiralne i kręcone, często umieszcza się w centralnych punktach wnętrza. Rzadko schowane w kąt czy róg pomieszczenia, dumnie prezentują się pomiędzy salonem na otwartą kuchnią, pełniąc rolę wizualnego separatora oddzielającego część wypoczynkową od jadalnej.

W bardzo małych domach

Gdy twój dom jest niewielki, wybierz schody kręcone, które zabierają najmniej miejsca. Możesz zdecydować się na jasne barwy utrzymane w stylu skandynawskim i glamour lub ciemne, pasujące szczególnie do wnętrz nowoczesnych, eklektycznych i modernistycznych.

1. Rintal_Trio_Bis_z_Filo

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Trio Bis. Balustrada: Filo. Stopnie: buk w kolorze natura. Konstrukcja: słup centralny ze stali malowanej proszkowo na kolor biały. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

W schodach utrzymanych w jasnych barwach, biel znajdziesz na słupie centralnym oraz wstędze otaczającej schody. Dla podtrzymania ciepłego efektu, to także stopnie z naturalnego drewna bukowego. W takich schodach warto zainstalować oświetlenie ledowe w drewnianym słupie centralnym. To ciekawe rozwiązanie, które rozświetl schody i zwiększy komfort użytkowania.

Z kolei, gdy marzą ci się ciemne schody, zwróć uwagę na połączenie koloru wenge występującego na stopniach z surową, zimną stalą. Mimo masywności materiałów, takie schody nigdy nie stracą na lekkości. Dużą rolę może odkrywać fantazyjna balustrada – np. z tralkami imitującymi wysmukłe liście lub o geometrycznej, zaoblonej formie.

2. Rintal_Trio_Bis_z_Leaf

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Trio Bis. Balustrada: Leaf. Stopnie: buk w kolorze wenge. Konstrukcja: słup centralny ze stali nierdzewnej. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

3. Rintal_Trio_Bis_z_Multiblade

Zdjęcie: Rintal Polska. Model: Trio Bis. Balustrada: Multiblade. Stopnie: buk w kolorze wenge. Konstrukcja: słup centralny ze stali nierdzewnej. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

W nieco większych, ale nadal małych

Gdy potencjał wnętrza jest większy, warto pomyśleć o zainstalowaniu schodów spiralnych. Ich kształt urzeka, będąc ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, dedykowanym osobom o wysokim poczuciu estetyki.

4. Rintal_Monolama_Spiral_z_Filo

5. Rintal_Monolama_Spiral_z_Filo (2)

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Monolama Spiral. Balustrada: Filo. Stopnie: buk w kolorze białym. Konstrukcja: policzkowa, metalowa, cięta laserowo. Cena: od 35 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

6. Rintal_Knock06_Spiral

7. Rintal_Knock06_Spiral (3)

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Knock 06 Spiral. Stopnie: buk w kolorze białym. Konstrukcja: stal malowana proszkowo na kolor biały. Cena: od 15 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

Tak naprawdę to, czy wybierzesz schody kręcone czy spiralne zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Jeżeli salon jest niewielki, a schody prowadzą na antresolę czy poddasze, lepiej wykorzystać schody kręcone. Gdy potencjał jest większy, rozważ schody spiralne. Są bardziej funkcjonalne, a ich kształt jest wyjątkowo niecodzienny.

Źródło: Rintal Polska

Previous Ciepły dom to Leca® DOM
Next Budowa przydomowego garażu

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

W jaki sposób chronić nasze nogi?

Jak powinna być realizowana ochrona nóg? Ostatnio się nad tym tematem często zastanawiasz? Co zrobić, by ochrona nóg była efektywna? Na jakie elementy garderoby postawić? Jakie obuwie będzie w tym

Budowa domu 0 Comments

Kotły grzewcze na paliwa stałe – czy to się opłaca?

O wysokości rachunków za zużytą energię cieplną decydują głównie rodzaj i cena spalanego paliwa. Dużą rolę odgrywa również sprawność systemu grzewczego – nie zawsze możemy cieszyć się 100% efektywnością urządzeń.

Budowa domu 0 Comments

Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Wybierając schody możesz postawić na zgodność materiałów wykończeniowych, dających płynne przejście pomiędzy podłogą a stopniami lub nowoczesną koncepcję, opartą na kontraście gatunków oraz kolorystyki materiałów. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu uzyskasz aranżacyjną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!