Jakie schody do małego domu?

Jakie schody do małego domu?

Schody kręcone i spiralne to nie tylko interesujące wykończenie we wnętrzu, ale także wysokie walory funkcjonalne, szczególnie gdy nasz dom należy do niewielkich. Takie modele angażują bowiem mniej przestrzeni, niż klasyczne schody zabiegowe, a dodatkowo – można w nich zainstalować ciekawe dodatki, które zwiększą ich wartość estetyczną i użytkową.

Dziś schody, szczególnie modele spiralne i kręcone, często umieszcza się w centralnych punktach wnętrza. Rzadko schowane w kąt czy róg pomieszczenia, dumnie prezentują się pomiędzy salonem na otwartą kuchnią, pełniąc rolę wizualnego separatora oddzielającego część wypoczynkową od jadalnej.

W bardzo małych domach

Gdy twój dom jest niewielki, wybierz schody kręcone, które zabierają najmniej miejsca. Możesz zdecydować się na jasne barwy utrzymane w stylu skandynawskim i glamour lub ciemne, pasujące szczególnie do wnętrz nowoczesnych, eklektycznych i modernistycznych.

1. Rintal_Trio_Bis_z_Filo

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Trio Bis. Balustrada: Filo. Stopnie: buk w kolorze natura. Konstrukcja: słup centralny ze stali malowanej proszkowo na kolor biały. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

W schodach utrzymanych w jasnych barwach, biel znajdziesz na słupie centralnym oraz wstędze otaczającej schody. Dla podtrzymania ciepłego efektu, to także stopnie z naturalnego drewna bukowego. W takich schodach warto zainstalować oświetlenie ledowe w drewnianym słupie centralnym. To ciekawe rozwiązanie, które rozświetl schody i zwiększy komfort użytkowania.

Z kolei, gdy marzą ci się ciemne schody, zwróć uwagę na połączenie koloru wenge występującego na stopniach z surową, zimną stalą. Mimo masywności materiałów, takie schody nigdy nie stracą na lekkości. Dużą rolę może odkrywać fantazyjna balustrada – np. z tralkami imitującymi wysmukłe liście lub o geometrycznej, zaoblonej formie.

2. Rintal_Trio_Bis_z_Leaf

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Trio Bis. Balustrada: Leaf. Stopnie: buk w kolorze wenge. Konstrukcja: słup centralny ze stali nierdzewnej. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

3. Rintal_Trio_Bis_z_Multiblade

Zdjęcie: Rintal Polska. Model: Trio Bis. Balustrada: Multiblade. Stopnie: buk w kolorze wenge. Konstrukcja: słup centralny ze stali nierdzewnej. Cena: od 18 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

W nieco większych, ale nadal małych

Gdy potencjał wnętrza jest większy, warto pomyśleć o zainstalowaniu schodów spiralnych. Ich kształt urzeka, będąc ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, dedykowanym osobom o wysokim poczuciu estetyki.

4. Rintal_Monolama_Spiral_z_Filo

5. Rintal_Monolama_Spiral_z_Filo (2)

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Monolama Spiral. Balustrada: Filo. Stopnie: buk w kolorze białym. Konstrukcja: policzkowa, metalowa, cięta laserowo. Cena: od 35 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

6. Rintal_Knock06_Spiral

7. Rintal_Knock06_Spiral (3)

Zdjęcie: Rintal Polska. Model schodów: Knock 06 Spiral. Stopnie: buk w kolorze białym. Konstrukcja: stal malowana proszkowo na kolor biały. Cena: od 15 tys. zł (w ramach akcji „luty bez Vat”).

Tak naprawdę to, czy wybierzesz schody kręcone czy spiralne zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Jeżeli salon jest niewielki, a schody prowadzą na antresolę czy poddasze, lepiej wykorzystać schody kręcone. Gdy potencjał jest większy, rozważ schody spiralne. Są bardziej funkcjonalne, a ich kształt jest wyjątkowo niecodzienny.

Źródło: Rintal Polska

Previous Ciepły dom to Leca® DOM
Next Budowa przydomowego garażu

Może to Ci się spodoba

Remont 0 Comments

Solidne narzędzia to gwarancja wysokiej jakości usług

Obecnie, aby sprostać bardzo wysokim wymaganiom klientów w kwestii jakości wykonywanych usług, każdy fachowiec poza wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami musi dysponować specjalistycznym sprzętem. Solidne narzędzia to nie tylko gwarancja jakości,

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Maszyny do gięcia blachy

Gięcie blachy nie jest łatwym zadaniem, aby cały proces przebiegał bez większych problemów należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, którym jest giętarka. Dzięki niej można zmieniać kształt blachy. Maszyny te

Budowa domu 0 Comments

Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu

Budowanie domu szkieletowego to dla wielu osób jeszcze nowość. Tymczasem dom z konstrukcją drewnianą ma wiele zalet, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jest ich tak dużo, że trudno

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!