W jakich odległościach montować suszarki do rąk?

W jakich odległościach montować suszarki do rąk?

Utrzymanie wysokich standardów higieny w łazienkach publicznych nie jest sprawą prostą do zrealizowania. Konieczność zapewnienia odpowiednich narzędzi, które będą w tym pomagać staje się więc oczywista. Suszarki do rąk są jednymi z najważniejszych urządzeń, jakich można oczekiwać po umyciu rąk i chcąc je szybko oraz sprawnie wysuszyć. Przedstawiamy zatem kilka pomocnych wskazówek, które sprawią że suszarka będzie jeszcze wygodniejsza w użytkowaniu. Główne wytyczne będą dotyczyć przede wszystkim odległości, w jakich urządzenia takie powinny być montowane na ścianach łazienek.

Odległość suszarki od źródła wody

Najważniejszym zadaniem, które musimy zapewnić podczas montażu suszarek do rąk, to zapewnić odpowiednią, czyli bezpieczną odległość urządzeniom od wody. W łazienkach będą to przede wszystkim krany nad umywalkami. Pomimo że wszystkie dopuszczone do sprzedaży suszarki do rąk, muszą spełniać wymogi klasy IP 22, to jednak należy również zachowywać przynajmniej 50 cm odległości od umywalki oraz kranu. Zazwyczaj taka możliwość występuje wtedy, kiedy suszarka zostanie zamocowana do ściany prostopadłej do tej, na której ustawiony jest rząd umywalek. Jeśli łazienka ma duże rozmiary i można było zachować wystarczająco duże odstępy pomiędzy stanowiskami z umywalkami, to można się również pokusić o to, aby suszarki na stałe zamocować w tych wolnych przestrzeniach. Tu jednak pamiętajmy o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jakiej? Musimy mieć w tych miejscach przygotowane wyjścia z energią elektryczną – najlepiej aby to były gniazdka. Warto o tym pamiętać już na samym etapie projektowania łazienki wraz ze wszystkimi instalacjami.

Wysokość suszarek od podłogi

Odległości liczone w poziomie to nie jedyna ważna kwestia dotyczącą wymiarów, o której należy pamiętać podczas montażu suszarek. Dla wygodnego korzystania z nich, decydujące znaczenie będzie miała wysokość, na której zostaną one zamocowane. Tutaj sprawa się mocno komplikuje. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas ma inny wzrost i dla każdego  nas inna wysokość będzie tą optymalną. Dodajmy do tego jeszcze wymagania dzieci i osób niepełnosprawnych, a przekonamy się że znalezienie optymalnej wysokości jest znacznie trudniejsze. Niż może nam się wydawać. Na całe szczęście istnieją pewne, gotowe wytyczne, które mogą nam w tym pomóc. Kierując się nimi, będziemy mogli ocenić, jaka wysokość montażu suszarki będzie odpowiednia dla łazienki męskiej, damskiej i dziecięcej.

W przypadku łazienki przeznaczonej dla mężczyzn, zaleca się aby suszarki do rąk było montowane na wysokości około 120 cm. Jest to wysokość, którą należy zmierzyć od powierzchni podłogi, po dolną krawędź urządzenia. Dla łazienek damskich, mamy do zastosowania inny parametr, a mianowicie wysokość w granicach 115 cm. Jak widać, na pierwszy rzut oka wysokość ta nie różni się zbyt mocno. Jednak w codziennym użytkowaniu będzie ona wyraźnie odczuwalna. Na najniższej wysokości należy zamocować suszarki do rąk, przeznaczone dla dzieci. Tu mamy zalecaną wysokość zaledwie 95 cm.

Previous Co musisz wiedzieć o izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej?
Next Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Jakie elementy powinny wchodzić w skład skutecznego systemu odwodnień?

Systemy odwodnień można podzielić na dwa główne rodzaje. Pierwszy z nich to system odwodnień punktowy, drugi natomiast to system liniowy. Różni je sposób odprowadzania wody z tereny na posesji, zwłaszcza

Instalacje wodne 0 Comments

Bateria umywalkowa – sprawdź, czym się kierować przy wyborze

Stając przed koniecznością zaaranżowania łazienki, możemy czuć się przytłoczeni ilością decyzji, które będziemy musieli podjąć. Chcąc być zadowolonym z efektu, powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Takim szczegółem mogą być baterie

Ogrzewanie 0 Comments

Pompa ciepła – ekologicznie i tanio

Pompy ciepła są alternatywnym źródłem energii odnawialnej. Ciepło czerpią z gruntu, powietrza i wód powierzchniowych. Pompy nie generują żadnych zanieczyszczeń, a ogrzewanie domu przy użyciu tej technologii jest niezwykle tanie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!