Jaki projekt domu piętrowego wybrać?

Jaki projekt domu piętrowego wybrać?

Decydując się na budowę domu piętrowego musimy pamiętać aby sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czy pozwala on na postawienie tego rodzaju budynku. Jeśli działka nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego musimy zwrócić się urzędu gminy lub miasta o decyzję o warunkach zabudowy. Jeśli już wiemy, że na posiadanej przez nas działce lub terenie, który będziemy nabywać możemy postawić dom piętrowy możemy przystąpić do wyboru naszego wymarzonego domu piętrowego.

Wielkość domu

Od tego czynnika przyszli inwestorzy powinni zacząć dobór projektu piętrowego. Mimo, iż w większości przypadków domy dwukondygnacyjne będą posiadały większy metraż niż przeciętne projekty z użytkowym poddaszem to w przypadku, gdy inwestor zechce wybudować dom o mniejszej powierzchni to wśród szerokiej oferty domów piętrowych powinien znaleźć coś dla siebie. Wielkość przyszłego domu ma istotny wpływ na całkowity koszt inwestycji. Każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej przyszłego domu to koszt około 3500 zł. Duży dom to więcej przestrzeni lecz także wyższe koszty utrzymania, które mogą być uciążliwe podczas przyszłego użytkowania budynku.

Dużo zalet domu piętrowego

Wybierając projekt domu piętrowego zyskujemy bardzo wiele zalet związanych z dwiema kondygnacjami.

Po pierwsze pozbywamy się skosów, które są powszechne w przypadku projektów z użytkowym poddaszem. Rozwiązanie z dwoma piętrami nie będzie ograniczało inwestora podczas ostatniego etapu wykończenia inwestycji czyli wyboru mebli do pokoi, ponieważ mamy tu do dyspozycji pełną wysokość kondygnacji przy każdej ze ścian. Użytkowe poddasze w przeciwieństwie do pełnego piętra najczęściej pozwala na ustawienie szaf tylko przy jednej ze ścian w pomieszczeniu co mocno utrudnia aranżację wnętrza.

Drugą zaletą domu piętrowego jest możliwość jego wybudowania na stosunkowo niedużej działce. Projekt z użytkowym poddaszem także nie będzie potrzebował dużego terenu, jednak w przypadku domu parterowego działka, na którym powstanie przyszły budynek będzie musiała być już zdecydowanie większa.

Kolejną zaletą projektu piętrowego jest jego przestronność. Dwie pełne kondygnacje dają poczucie dużej przestrzeni nawet jeśli poszczególne pomieszczenia mają niewielką powierzchnię podłóg. Możliwość montażu szerokich i przestronnych okien ​może dodatkowo wzmocnić przestrzeń w domu. Jeśli w projekcie domu piętrowego zostanie zawarta antresola jego przestronność będzie wyjątkowa i spektakularna.

Ogromne możliwości wykończenia

Piętrowy dom daje wręcz nieograniczone możliwości jego aranżacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Inwestorzy mogą za pomocą odpowiedniego doboru kolorów lub elementów dekoracyjnych nadać budynkowi elegancki nowoczesny styl lub też spowodować, że wyglądem będzie przypominał dawną kamienicę. Wszystko zależy od inwencji twórczej architekta projektującego dom oraz upodobań inwestorów.

Jeśli dom to tylko piętrowy

Elegancja, przestronność, praktyczność i niesamowite walory estetyczne powodują, że projekty domów piętrowych są coraz częściej wybierane spośród dostępnych w ofertach największych biur projektowych. Przeważająca ilość zalet w stosunku do wad rozwiązania dwukondygnacyjnego powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wybór projektu domu piętrowego, które oferuje pracownia projektowa DOMYwStylu.pl. Decydując się na takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać aby sprawdzić, czy na naszej działce możemy zbudować dom piętrowy, ponieważ często warunki zabudowy uniemożliwiają wybudowanie budynków dwukondygnacyjnych o pełnej wysokości.

Previous Fotowoltaika - mniejsze rachunki za prąd
Next Rynek mieszkaniowy w coraz lepszej kondycji

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Co musisz wiedzieć o izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej?

Czy wiesz, że sama izolacja przeciwwilgociowa to czasem za mało i że zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci należy nie tylko fundamenty? Sprawdź odpowiedzi na kluczowe pytania związane z

Budowa domu 0 Comments

Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Każdego miesiąca płacimy wysokie rachunki za poszczególne media. Wzrastają one wraz z nastaniem sezonu grzewczego, dlatego też warto zastanowić się nad ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi zakupu opału. Możemy tutaj z powodzeniem

Plan budowy 0 Comments

Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy

Konstrukcje blaszane nie muszą być wznoszone tylko w charakterze garaży. Może się zdarzyć, że właściciel domku zechce zakupić tego typu wiatę na przykład po to, aby urządzić sobie w niej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!