Jaki brodzik pod prysznic warto wybrać?

Jaki brodzik pod prysznic warto wybrać?

Prysznic jest rozwiązaniem, które coraz częściej zastępuje tradycyjne wanny w polskich domach. Dzięki niemu można wziąć szybką kąpiel oraz odświeżyć się bez konieczności napełniania wanny i tracenia czasu na długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie. Podstawowym elementem każdego prysznica jest brodzik, który warto starannie wybrać, aby móc wygodnie korzystać z prysznica we własnej łazience. Jakie rodzaje brodzików wyróżniamy i które z nich warto kupić?

Brodzik pod prysznic – jakie rozwiązanie wybrać?

Podstawową decyzją, którą muszą podjąć wszyscy planujący umieszczenie w swojej łazience prysznica jest wybór odpowiedniego brodzika. Brodzik pod prysznic zainstalowany na równi z podłogą to świetne rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie wygodę. Jego zastosowanie pozwala bowiem na stworzenie prysznica bez barier, z którego zalet skorzystają także seniorzy mający problemy ruchowe oraz osoby niepełnosprawne, dla których wyższy brodzik może utrudniać korzystanie z prysznica.

Dobrym wyborem dla nich będzie także prysznic całkowicie pozbawiony brodzika, który świetnie sprawdzi się także u osób preferujących nowoczesne rozwiązania, marzących o spójnej i estetycznie urządzonej łazience.

Wysoki brodzik pod prysznic to z kolei świetne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć zalety prysznica z funkcjonalnością klasycznej wanny. Wysoki brodzik pozwala bowiem stworzyć w łazience namiastkę wanny oraz wzięcie od czasu do czasu dłużej kąpieli w większej ilości wody. Wysoki brodzik pod prysznic z pewnością docenią także rodzice, których pociechom trudno byłoby zrezygnować z codziennych wesołych kąpieli w ciepłej wodzie. Wysoki brodzik doskonale sprawdzi się także do kąpieli niemowląt i małych dzieci zwalniając ich rodziców z konieczności zakupu oraz przechowywania w łazience dodatkowej wanienki.

Brodzik pod prysznic akrylowy, ceramiczny a może kompozytowy?

Bardzo ważną decyzją, którą należy podjąć przed zakupem brodzika jest także wybór materiału jego wykonania. Akcesoria tego typu mogą być wyprodukowane z lekkiego i przyjemnego w dotyku akrylu, odporniej na zarysowania ceramiki oraz efektownie prezentującego się, łatwego w czyszczeniu i bardzo wytrzymałego kompozytu, który z wyglądu do złudzenia przypomina naturalny kamień. Wybór odpowiedniego materiału wykonania brodzika w dużej mierze zależy od naszych preferencji oraz efektu, który chcemy uzyskać w łazience. Najlepiej zdecydować się na taki brodzik pod prysznic, którego design będzie pasował do pozostałych elementów wystroju naszej łazienki.

Brodziki pod prysznic występują w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na ich dopasowanie do ilości dostępnego miejsca w łazience oraz potrzeb każdego użytkownika. W sprzedaży znajdziemy zarówno klasyczne akcesoria prostokątne i kwadratowe, jak i brodziki narożne. Do małych łazienek świetnie sprawdzą się brodziki narożne i kwadratowe, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Takie brodziki występują w rozmiarach 80×80, 90×90 lub 100×100 cm. Warto jednak mieć na uwadze, że im większy brodzik pod prysznic, tym większa wygoda kąpieli, czasami warto więc poświęcić miejsce w łazience, aby móc wygodnie korzystać z prysznica.

Previous Płytki kuchenne marki Paradyż
Next Płytki Stargres Suomi Cream

Może to Ci się spodoba

Aranżacje łazienek 2 komentarze

Minimalistyczna i surowa czy może przytulna łazienka w stylu retro?

Oba te trendy, choć – w zasadzie przeciwstawne – są w tym sezonie bardzo silne. Modne łazienki wyglądają dziś albo bardzo nowocześnie i wręcz sterylnie albo nawiązują do przeszłości, bazując

Łazienki 0 Comments

Płytki Stargres Suomi Cream

Stargres to jeden z największych producentów płytek gresowych w naszym kraju. Firma obecna jest na rynku od 2005 roku. W swojej ofercie ma płytki wewnętrzne, zewnętrzne oraz takie, które występują

Aranżacje łazienek 0 Comments

Jak dobrać brodzik do łazienki – radzi Kaldewei

Brodzik jest tym elementem wyposażenia wnętrz, który z jednej strony decyduje o komforcie korzystania z prysznica, a z drugiej stanowi istotny walor architektoniczny i mocno wpływa na wygląd łazienki. Jakie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!