Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

W zaciszu ogrodu przydomowego lub na działce rekreacyjnej można zbudować domek dla dzieci, który będzie idealnym miejscem do zabawy dla najmłodszych i ich małych gości. Posiadanie domku ogrodowego jest marzeniem większości dzieci – zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Można dodatkowo domek połączyć z piaskownicą, zjeżdżalnią czy drabinkami, tworząc kompleksowy plac zabaw. Jak wybudować domki dla dzieci w swoim ogrodzie?

Drewniany domek

Posiadając jakiekolwiek umiejętności posługiwania się piłą, młotkiem czy wiertarką i wkrętarką oraz mając wyobraźnię, można samodzielnie zbudować domki dla dzieci na potrzeby własnego ogrodu. Dzięki nim można sprawić prawdziwą radość swoim pociechą.

domek_my_garden_house_keter-40812-xs

Do wyboru są domki wybudowane bezpośrednio przy gruncie, oparte na podłodze z desek i wykonane na twardym podłożu, np. pokrytym wylewką. Alternatywnie można wybudować domek na słupach o wysokości około 1,5 metra. Potrzebne są cztery słupy, a domek może mieć wymiary 2,3 na 2 metry. Będzie wystarczający dla dzieci w wieku około 6-12 lat. Wysokość domku od podłoża do kalenicy wyniesie 3,7 metra, a ściany powinny mieć około 1,35 metrów wysokości. Zadaszony domek z niewielkim tarasem i balustradą, do którego wchodzi się po drabinie, można umieścić w konarze drzewa i uzyskamy dzięki temu domek na drzewie. Jeśli na działce brakuje naturalnych warunków do skonstruowania takiego domku, można wybrać budowlę na platformie lub na ziemi.

keter_magic_willa_kremowy_zielony-4081-s

Do zbudowania drewnianego domku ogrodowego potrzebne są deski, kątowniki, łączniki, wkręty, gwoździe, słupki, legary, krawędziaki oraz profile stalowe. Z nich wykonamy zarówno ściany i dach, jak i podłogę i konstrukcję nośną domku.

Bez budowania

Jeśli brakuje nam czasu i umiejętności manualnych w budowaniu własnoręcznych domków dla dzieci, można je kupić gotowe. Do wyboru mamy przy tym domki dla dzieci drewniane lub plastikowe. Te ostatnie mają wiele zalet – są stosunkowo lekkie, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, to można je przenosić z miejsca na miejsce. Są łatwe w utrzymani w czystości i nie wymagają, w przeciwieństwie do domków drewnianych, okresowej pielęgnacji i konserwacji. Będą w pełni odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, opady atmosferyczne czy wilgoć. Domek plastikowy jest też bezpieczny dla dzieci w różnym wieku, zarówno dla maluchów do 3 lat, jak i przedszkolaków czy uczniów szkół podstawowych. Posiadają on odpowiednio zaokrąglone, wyprofilowane krawędzie, które chronią dzieci przed otarciami i innymi urazami.

domek_funtivity_zielony_niebieski-4145-s

Previous Pompa ciepła – ekologicznie i tanio
Next Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach węgla kamiennego

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Rośliny, które warto mieć w swoim ogrodzie

Każdy ogród jest urządzany według upodobań jego właściciela. Niektórzy są amatorami uprawy roślin i mogą pochwalić się pięknie zaaranżowaną przestrzenią. Inni natomiast, nienajlepiej czują się w roli ogrodników, a ich

Architektura ogrodów 0 Comments

Jak sprawić by nasz trawnik wyglądał pięknie?

O pięknym trawniku marzy każdy posiadacz dużego ogrodu rekreacyjnego. Zielony dywan, z bujną murawą wymaga jednak nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim systematyczności oraz cierpliwości w zakresie przeprowadzanych prac.

Ogród 0 Comments

Piła łańcuchowa: co zrobić, by posłużyła nam długo?

Piła łańcuchowa to bardzo przydatny element wyposażenia każdego posiadacza działki, ogrodu czy sadu. Dzięki niej szybko i sprawnie przeprowadzimy większe prace leśne, przygotujemy drewno opałowe, odblokujemy zawaloną drzewami drogę. Zobacz,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!