Jak wybrać projekt domu parterowego?

Jak wybrać projekt domu parterowego?

Domy parterowe cieszą się dużą popularnością – to efekt ich licznych zalet. Przemyślana decyzja o wybudowaniu takiego domu przynosi szereg korzyści i zaspokaja wygórowane potrzeby mieszkaniowe.

Największą zaletą domów parterowych jest ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Mogą z niego bez przeszkód korzystać wszyscy domownicy niezależnie od wieku. Nie ma tu schodów, których pokonywanie bywa dla niektórych bardzo uciążliwe, a to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, zdecydowanie ułatwia opiekę nad dziećmi. Zazwyczaj – chociaż wcale nie jest to regułą – budowa domu parterowego jest tańsza niż w przypadku piętrowych budynków. Wiele zależy od projektu – czym zatem kierować się przy jego wyborze?

Wielkość działki ma znaczenie


Decyzję o wybudowaniu domu parterowego najlepiej podjąć już na etapie zakupu działki. Dom parterowy ma większe wymogi co do powierzchni, gdyż wszystkie pomieszczenia umieszczone są na jednej kondygnacji.

Metraż domu


Niewielki metraż – do 120 m kw. – oznacza więcej korzyści. Budowa jest wtedy tańsza, gdyż mniejszy jest koszt stropu. Poza tym mniejszy dom łatwiej jest ogrzać i utrzymać w nim jednolitą temperaturę. Mniej problematyczna jest także kwestia doświetlenia wnętrz, zwłaszcza tych położonych w środkowej części budynku.

Bariery architektoniczne


Progi czy schody mocno utrudniają życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Nie są też bezpieczne dla małych dzieci. Przeglądając projekty domów parterowych, należy zasięgnąć informacji o możliwość całkowitego wyeliminowania tych barier, np. poprzez podniesienie poziomu sufitu, poszerzenie otworów drzwiowych itp. Na tej płaszczyźnie kluczową rolę odgrywa współpraca z biurem architektonicznym, w którym kupuje się projekt. Pracownia DOMY Z WIZJĄ jest otwarta na sugestie i uwagi klientów oraz dokłada starań, aby gotowy projekt sprostał konkretnym wymogom. 

Prosta bryła to zalety 


Nieduży dom parterowy o prostej bryle nie narazi inwestora na ogromne wydatki – szybciej się go stawia, gdyż mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędów wykonawczych i przekroczenia zaplanowanego terminu ukończenia budowy. Również i kwestie wykończeniowe są mniej kłopotliwe, gdyż można skorzystać z powszechnie dostępnych materiałów.

Previous Maszyny blacharsko-dekarskie firmy Bří Švarcové z Czech
Next Sterowanie nowoczesnym kotłem kondensacyjnym – przekonaj się, dlaczego jest tak wygodne

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Wynajem sprzętu budowlanego. Czy naprawdę się opłaca?

Mówi się, że mężczyzna ma w życiu trzy cele: wybudowanie domu, spłodzenie syna oraz zasadzenie drzewa. Mimo że teraz jest to bardziej humorystyczne powiedzenie, to jednak panowie wciąż się nim

Wydarzenia 0 Comments

Wypożyczanie z głową. Jak rozsądnie korzystać z wypożyczalni aut?

Jak ułatwić sobie wypożyczenie samochodu? Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym można zarówno uprościć cały proces, jak i trochę zaoszczędzić finansowo. Dzięki temu, że coraz więcej wypożyczalni umożliwia załatwienie części

Budowa domu 0 Comments

Rozrusznik perkins w maszynach budowlanych

Obecnie maszyny budowlane stosuje się zarówno przy wysokobudżetowych inwestycjach jak i tych prywatnych na mniejszą skalę. Na rynku wiele firm oferuje sprzęt budowlany, ale większość maszyn jest napędzana silnikiem perkins,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!