Jak wybrać projekt domu parterowego?

Jak wybrać projekt domu parterowego?

Domy parterowe cieszą się dużą popularnością – to efekt ich licznych zalet. Przemyślana decyzja o wybudowaniu takiego domu przynosi szereg korzyści i zaspokaja wygórowane potrzeby mieszkaniowe.

Największą zaletą domów parterowych jest ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Mogą z niego bez przeszkód korzystać wszyscy domownicy niezależnie od wieku. Nie ma tu schodów, których pokonywanie bywa dla niektórych bardzo uciążliwe, a to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, zdecydowanie ułatwia opiekę nad dziećmi. Zazwyczaj – chociaż wcale nie jest to regułą – budowa domu parterowego jest tańsza niż w przypadku piętrowych budynków. Wiele zależy od projektu – czym zatem kierować się przy jego wyborze?

Wielkość działki ma znaczenie


Decyzję o wybudowaniu domu parterowego najlepiej podjąć już na etapie zakupu działki. Dom parterowy ma większe wymogi co do powierzchni, gdyż wszystkie pomieszczenia umieszczone są na jednej kondygnacji.

Metraż domu


Niewielki metraż – do 120 m kw. – oznacza więcej korzyści. Budowa jest wtedy tańsza, gdyż mniejszy jest koszt stropu. Poza tym mniejszy dom łatwiej jest ogrzać i utrzymać w nim jednolitą temperaturę. Mniej problematyczna jest także kwestia doświetlenia wnętrz, zwłaszcza tych położonych w środkowej części budynku.

Bariery architektoniczne


Progi czy schody mocno utrudniają życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Nie są też bezpieczne dla małych dzieci. Przeglądając projekty domów parterowych, należy zasięgnąć informacji o możliwość całkowitego wyeliminowania tych barier, np. poprzez podniesienie poziomu sufitu, poszerzenie otworów drzwiowych itp. Na tej płaszczyźnie kluczową rolę odgrywa współpraca z biurem architektonicznym, w którym kupuje się projekt. Pracownia DOMY Z WIZJĄ jest otwarta na sugestie i uwagi klientów oraz dokłada starań, aby gotowy projekt sprostał konkretnym wymogom. 

Prosta bryła to zalety 


Nieduży dom parterowy o prostej bryle nie narazi inwestora na ogromne wydatki – szybciej się go stawia, gdyż mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędów wykonawczych i przekroczenia zaplanowanego terminu ukończenia budowy. Również i kwestie wykończeniowe są mniej kłopotliwe, gdyż można skorzystać z powszechnie dostępnych materiałów.

Previous Maszyny blacharsko-dekarskie firmy Bří Švarcové z Czech
Next Sterowanie nowoczesnym kotłem kondensacyjnym – przekonaj się, dlaczego jest tak wygodne

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Wyjątkowe projekty nowoczesnych domów

W końcu po wielu latach odkładania pieniędzy, życia z rodzicami czy w mieszkaniu przychodzi ten upragniony moment – rozpoczęcie prac nad własnym i wymarzonym rodzinnym gniazdkiem. Szanujemy wizje komfortowego życia

Budowa domu 0 Comments

Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu

Budowanie domu szkieletowego to dla wielu osób jeszcze nowość. Tymczasem dom z konstrukcją drewnianą ma wiele zalet, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jest ich tak dużo, że trudno

Budowa domu 0 Comments

Balkony francuskie – czy warto je wybrać?

Balkony francuskie wciąż są przez wielu uznawane za niezwykle niefunkcjonalne. Nietrudno bowiem zauważyć, że nie służą one wypoczynkowi i nie dają możliwości rozwieszenia prania. Łączą w sobie jedynie szybę i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!