Jak wybrać projekt domu parterowego?

Jak wybrać projekt domu parterowego?

Domy parterowe cieszą się dużą popularnością – to efekt ich licznych zalet. Przemyślana decyzja o wybudowaniu takiego domu przynosi szereg korzyści i zaspokaja wygórowane potrzeby mieszkaniowe.

Największą zaletą domów parterowych jest ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Mogą z niego bez przeszkód korzystać wszyscy domownicy niezależnie od wieku. Nie ma tu schodów, których pokonywanie bywa dla niektórych bardzo uciążliwe, a to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, zdecydowanie ułatwia opiekę nad dziećmi. Zazwyczaj – chociaż wcale nie jest to regułą – budowa domu parterowego jest tańsza niż w przypadku piętrowych budynków. Wiele zależy od projektu – czym zatem kierować się przy jego wyborze?

Wielkość działki ma znaczenie


Decyzję o wybudowaniu domu parterowego najlepiej podjąć już na etapie zakupu działki. Dom parterowy ma większe wymogi co do powierzchni, gdyż wszystkie pomieszczenia umieszczone są na jednej kondygnacji.

Metraż domu


Niewielki metraż – do 120 m kw. – oznacza więcej korzyści. Budowa jest wtedy tańsza, gdyż mniejszy jest koszt stropu. Poza tym mniejszy dom łatwiej jest ogrzać i utrzymać w nim jednolitą temperaturę. Mniej problematyczna jest także kwestia doświetlenia wnętrz, zwłaszcza tych położonych w środkowej części budynku.

Bariery architektoniczne


Progi czy schody mocno utrudniają życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Nie są też bezpieczne dla małych dzieci. Przeglądając projekty domów parterowych, należy zasięgnąć informacji o możliwość całkowitego wyeliminowania tych barier, np. poprzez podniesienie poziomu sufitu, poszerzenie otworów drzwiowych itp. Na tej płaszczyźnie kluczową rolę odgrywa współpraca z biurem architektonicznym, w którym kupuje się projekt. Pracownia DOMY Z WIZJĄ jest otwarta na sugestie i uwagi klientów oraz dokłada starań, aby gotowy projekt sprostał konkretnym wymogom. 

Prosta bryła to zalety 


Nieduży dom parterowy o prostej bryle nie narazi inwestora na ogromne wydatki – szybciej się go stawia, gdyż mniejsze jest prawdopodobieństwo popełnienia błędów wykonawczych i przekroczenia zaplanowanego terminu ukończenia budowy. Również i kwestie wykończeniowe są mniej kłopotliwe, gdyż można skorzystać z powszechnie dostępnych materiałów.

Previous Maszyny blacharsko-dekarskie firmy Bří Švarcové z Czech

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

CKS – laserowe cięcie blach na najwyższym poziomie

Centrum Konstrukcji Stalowych (CKS) to prężnie rozwijająca się firma produkcyjno-usługowa, która specjalizuje się przede wszystkim w laserowym cięciu blach. Wykorzystuje przy tym najnowocześniejsze technologie obróbki materiału oraz innowacyjny sprzęt renomowanych

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Balustrada dobrze dobrana do wnętrza

Tradycyjna balustrada wykonana z drewna, minimalistyczna imitująca szklaną taflę, a może zupełnie nowe rozwiązanie – nowoczesna blacha ażurowa ze wzorem wycinanym laserowo? To, jaką formę balustrady wybierzemy w znaczący sposób

Budowa domu 0 Comments

Awarie – jak ich unikać

Z pewnością awarie nie są niczym przyjemnym w żadnej sytuacji. Gdy zaś mowa o rozwiązaniach takich jak IT, zabezpieczenie przed ich wystąpieniem jest bardzo istotne. Dzięki temu można przede wszystkim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!