Jak wybrać dobrego dietetyka

Jak wybrać dobrego dietetyka

Wybór dobrego dietetyka to bardzo ważna kwestia gdy chcemy zdecydować się na odchudzanie czy przejście na dietę wzmacniającą odporność organizmu, pomocną w zbudowaniu masy mięśniowej, etc.

Po czym można poznać, że zatrudnieni w gabinecie dietetycy spełnią nasze oczekiwania?

Przede wszystkim, dobry dietetyk powinien posiadać wiedzę i doświadczenie w pomaganiu różnym osobom, wiedzieć jaka dieta jest najzdrowsza i najbardziej pomocna dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, a także umieć słuchać i rozumieć klienta, aby dobrać dietę w taki sposób, aby klient chciał się do niej stosować.

Przed wyborem, warto więc sprawdzić czy interesujący Cię gabinet dietetyczny w Twoim mieście zatrudnia takich dietetyków, zapoznać się z doświadczeniem dietetyków zatrudnionych w tym gabinecie i ustalić o co chcesz ich zapytać zanim się z nimi skontaktujesz.

Dobry dietetyk posiada wykształcenie kierunkowe

Wykształcenie kierunkowe to podstawa. Na początku warto więc sprawdzić czy dietetyk posiada ukończone studia wyższe na kierunku Dietetyka lub pokrewnym.

Takie wykształcenie oznacza, że osoba, która będzie nam doradzała posiada nie tylko wiedzę popularną z zakresu żywienia (jak wielu celebrytów czy celebrytek doradzających na swoich fanpage’ach), ale także wiedzę naukową z zakresu budowy ludzkiego organizmu, zależności pomiędzy przyjmowaniem pożywienia, aktywnością fizyczną, gospodarką hormonalną organizmu, etc. i będzie w stanie opracować dla nas dietę, która uwzględni wszelkie niezbędne potrzeby naszego organizmu.

Wykształcenie dietetyka powinno znajdować się przy notce opisującej dietetyka na stronie internetowej gabinetu. Jeżeli takiej informacji nie ma na stronie lub nie odwiedziliśmy strony www gabinetu, koniecznie trzeba o to spytać przed rozpoczęciem kuracji u danego dietetyka.

Sprawdzony dietetyk pomógł już wielu różnym osobom

Oprócz wykształcenia, drugą najistotniejszą kwestią jest doświadczenie w postaci uzyskania konkretnych rezultatów podczas pracy z różnymi osobami. Sprawdzony dietetyk, który pomagał zarówno osobom młodszym, jak i starszym, chcącym schudnąć lub nabrać masy mięśniowej i faktycznie pomógł takim osobom (np. stracić 5, 10, 20 kg tkanki tłuszczowej lub przybrać 1, 2, 5 kg masy mięśniowej), będzie mógł wykorzystać to doświadczenie pracując z nami.

Ponadto, ponieważ różne pokarmy o podobnych właściwościach jednym smakują bardziej, a innym mniej, dlatego warto szukać dietetyka, który pracował z osobami o różnych preferencjach żywieniowych, zdaje sobie sprawę z zalet i wad różnych diet u konkretnych ludzi i weźmie pod uwagę także nasze indywidualne preferencje, tak abyśmy mieli jak największą szansę trzymać się ustalonej diety i uzyskać dzięki temu nasze wymarzone efekty.

Warto więc sprawdzić czy na stronie danego gabinetu znajdują się informacje o klientach i klientkach, którzy i które osiągnęły sukcesy dzięki skorzystaniu z usług dietetyków zatrudnionych w danym gabinecie.

Jeśli nie korzystamy z internetu, dobrze jest zobaczyć czy w gabinecie znajdują się informacje o takich sukcesach klientów lub po prostu spytać o doświadczenie dietetyków (sukcesy, przepisywanie różnych diet, etc.).

Wybór dietetyka pracującego samodzielnie lub pracującego w sieci gabinetów dietetycznych

Wybierając dietetyka możemy zdecydować się na skorzystanie z usług osób indywidualnych oferujących swoje umiejętności lub z osób pracujących w sieci gabinetów.

Ponieważ sieci gabinetów, takich jak Projekt Zdrowie bardzo mocno starają się dbać o zapewnienie odpowiedniego standardu swoich usług i poziom wykształcenia swoich pracowników, decydując się na skorzystanie z usług dietetyków zatrudnionych w gabinetach 'Projektu Zdrowie' mamy gwarancję, że osoby te mają zarówno odpowiednie wykształcenie i doświadczenie i mogą nam profesjonalnie pomóc.

Na stronie www Projektu Zdrowie możemy znaleźć informacje o sukcesach klientów oraz o wykształceniu zatrudnionych w gabinetach osób.

Previous Gaz płynny ze zbiornika – ekologiczny sposób na ogrzanie domu
Next Panele fotowoltaiczne – ekonomiczne rozwiązanie pozyskiwania energii.

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Wspólnota czy spółdzielnia – co wybrać, kupując mieszkanie?

Kupno mieszkania to decyzja, która wiąże się nie tylko z poszukiwaniem odpowiedniego lokalu czy korzystnego kredytu hipotecznego, ale także z koniecznością wyboru organizacji mieszkaniowej. Na rynku funkcjonują ich dwa rodzaje:

Mieszkanie

Ile zapłacimy za miejsce postojowe w garażu podziemnym?

W jakiej cenie deweloperzy oferują miejsca postojowe w powstających osiedlach? Analitycy portalu  nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili sondę wśród firm by sprawdzić, w których inwestycjach nabywcy mieszkań są zobligowani do ich zakupu.

Mieszkanie 0 Comments

Kompaktowy sprzęt kuchenny przyspiesza gotowanie i nie zajmuje dużo miejsca

Nowoczesny, wielofunkcyjny sprzęt gospodarstwa domowego pozwala oszczędzić czas i przestrzeń w kuchni. Urządzenia takie jak piekarnik parowy lub parowary z mikrofalą skracają czas przygotowania posiłków nawet o 30 proc. Można w nich przygotować zarówno proste,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!