Jak bezpiecznie posługiwać się szlifierką do płytek?

Jak bezpiecznie posługiwać się szlifierką do płytek?

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo różnego rodzaju elektronarzędzi. Wśród nich nie brakuje takich, które są specjalnie przeznaczone do obróbki bardzo twardych materiałów budowlanych.

Są to elektronarzędzia, które są niezbędne do obróbki takich materiałów jak kamień i płytki ceramiczne. Wykańczanie ścian i podłóg ceramicznymi płytkami to sprawdzony i stosowany od lat sposób. Sytuacje, w których ceramiczne kafelki można ułożyć na ścianie czy podłodze bez konieczności ich docięcia są wyjątkowo rzadkie. Stąd też na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju elektronarzędzi przeznaczonych do szlifowania i cięcia ceramicznych płytek.

Kilka słów o elektronarzędziach do płytek

Do cięcia płytek ceramicznych coraz rzadziej wykorzystywane są specjalne noże szklarskie. Zdecydowanie częściej używane są nowoczesne elektronarzędzia skonstruowane specjalnie z myślą o ich obróbce. Do cięcia płytek chętnie używane są między innymi szlifierki kątowe. Wśród nich wyróżnić można szlifierki ręczne. Użycie szlifierki kątowej do cięcia płytek jest bardzo proste, ale wymaga sporego doświadczenia od glazurnika. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, aby płytka została uszkodzona. Do tego w trakcie cięcia płytek ręczną szlifierką kątową w pomieszczeniu unoszą się kłęby pyły, nie jest to więc sytuacja, która sprzyja dobremu samopoczuciu. Brzeg płytek przyciętych ręczną szlifierką kątową jest trochę postrzępiony, koniecznie więc trzeba go wyrównać. Do wygładzenia krawędzi płytek można użyć kamienia szlifierskiego, specjalnego struga lub posłużyć się szlifierką kątową. Glazurnicy używają także szlifierek stacjonarnych i frezarek.

Jak bezpiecznie korzystać ze szlifierki do płytek?

Wiele osób, które jeszcze nigdy nie korzystały przy obróbce płytek ze szlifierki pyta o to jak bezpiecznie posługiwać się  szlifierką do płytek? Praca ze szlifierką do płytek może być bardzo komfortowa i bezpieczna, ale trzeba nauczyć się z niej prawidłowo korzystać. Szlifierki kątowe nie tylko do płytek należą do narzędzi, które pracują na bardzo wysokich obrotach, dlatego zaleca się stosowanie odzieży i okularów ochronnych. Wszystkie elementy odzieży ochronnej muszą bardzo ściśle przylegać do ciała, nie mogą zostać wciągnięte przez obracającą się tarczę szlifierki. Przed pierwszym skorzystaniem ze szlifierki koniecznie należy uważnie przeczytać dołączoną do niej instrukcję użytkowania. Przed podłączeniem szlifierki do gniazdka warto sprawdzić czy kabel nie został uszkodzony. Koniecznie też należy sprawdzić czy osłona tarczy szlifierskiej została poprawnie i mocno przykręcona. Warto pamiętać, że podczas pracy ze szlifierką kątową powstaje mnóstwo iskier. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się więc usunięcie z najbliższego otoczenia wszystkich łatwo palnych materiałów. Ważne jest też miejsce, na które odkłada się i przechowuje szlifierkę po zakończonej pracy. Powinno ono być suche i czyste, szlifierkę kątową należy chronić nie tylko przed wilgocią, ale także przed kurzem i pyłem.

Dowiedz się więcej na elektronarzedziaopinie.pl >>

Praca ze szlifierką do płytek może być bezpieczna.

Previous Jakie są rodzaje zbiorników ciśnieniowych?
Next Bateria umywalkowa – sprawdź, czym się kierować przy wyborze

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Inteligentne domy i bramy

Dom zmieniony w inteligentny i samoistnie działający mechanizm, który gwarantuje każdemy domownikowi nie tylko komfort i wygodę, ale również bezpieczeństwo? Nie to nie scenariusz z filmu science-fiction, to nasza codzienność.

Plan budowy 0 Comments

4 najczęstsze błędy w projektowaniu, przez które kuchnia jest niefunkcjonalna

Niełatwo jest zaprojektować ładną, wygodną i praktyczną kuchnię. Problem staje się tym większy, jeśli nie ma się w tej kwestii zbytniego doświadczenia. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy fachowca,

Budowa domu 0 Comments

Gwintownik ręczny — czym kierować się przy jego wyborze?

Gwintownik to przydatne urządzenie skrawające o kilku ostrzach, za pomocą którego wykonasz precyzyjne gwinty wewnętrzne. W przypadku domowego użytku i wykonywania pojedynczych, prostych nacięć, najlepiej sprawdzi się gwintownik ręczny. Czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!