Izolacja termiczna domu

Izolacja termiczna domu

Zbudowanie od podstaw domu i stworzenie w pełni funkcjonalnego budynku nie jest prostym zadaniem. Prace budowlane zawsze składają się z wielu etapów, i każdemu z nich trzeba poświęcić odpowiednio wiele uwagi. Jeśli zaniedbamy jakikolwiek z nich, to może się okazać, że budynek ostatecznie nie będzie nadawał się do użytku. Jedną z istotniejszych kwestii jest wykonanie odpowiedniej izolacji termicznej. W kraju o tak chłodnym klimacie jak Polska nie da się bez tego przetrwać najzimniejszych miesięcy w ciągu roku. Temperatura w domu byłaby wówczas zbyt niska, aby móc z niego korzystać. Istnieje wiele technik wykonywania takiej izolacji.

Klasyczne materiały do wykonywania izolacji

Przy wykonywaniu izolacji wykorzystuje się przede wszystkim takie materiały, które posiadają dobre właściwości zatrzymujące w budynku ciepło. Do najbardziej klasycznych rozwiązań należy tu styropian oraz wełna mineralna. Posiadają one wiele zalet. Oprócz tego, że są stosunkowo tanie, odznaczają się zadowalającymi właściwościami i dobrze sprawdzają się w roli izolacji. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają kilku wad. Dużym problemem jest sposób ich montażu. Materiały te montuje się w postaci osobnych paneli, pomiędzy którymi powstaje siłą rzeczy wiele szpar i szczelin. Wydają się one niewiele znaczące, ale na przykład przy izolacji dachu łączna powierzchnia takich szczelin może sięgać nawet kilku metrów kwadratowych. Przez tak dużą powierzchnię stale ucieka ciepło, co prowadzi do mniejszej skuteczności izolacji termicznej. Przekłada się to zwykle na wyższe koszty utrzymania domu, bowiem do jego ogrzania w takiej sytuacji musimy zużywać o wiele więcej energii. Istnieją na szczęście alternatywy, przy których problemy te właściwie nie istnieją. Przykładem są tu izolacje natryskowe IZOSOLUX.

Izolacje natryskowe IZOSOLUX

Dzięki nanoszeniu materiału izolacyjnego na ścianę metodą natryskową unika się wymienionych wcześniej niedoskonałości. Oczywiście, nie używa się przy tym standardowych, wspomnianych przed chwilą materiałów. Zwykle wykorzystywana jest tutaj pianka poliuretanowa, która stanowi obecnie prawdopodobnie najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie w tej dziedzinie. Po naniesieniu na ścianę pianka natychmiast pęcznieje i twardnieje, tworząc bardzo mocną powłokę. Jej powierzchnia jest jednolita i nie istnieją w niej żadne przerwy ani łączenia. Ponadto pianka może być wykorzystywana w każdych warunkach. W przypadku styropianu czy wełny sporo problemów sprawia dokładne docieplenie dachu, który posiada zwykle złożoną konstrukcję pełną trudno dostępnych zakamarków. Pianka szczelnie wypełnia wszystkie takie miejsca.

„POLIMOCZNIK P-2049 jest natryskową membraną na bazie czystego polimocznika (pure polyurea), zawierający sto procent części stałych. Nie szkodzi środowisku naturalnemu, jest całkowicie wodoszczelny, chroni przed wyniszczeniem pierwotnego materiału w skutek ciągłej eksploatacji i zapobiega korozji materiału, perfekcyjnie przylegając do miejsca na jakim jest aplikowany” – tłumaczy pan Grzegorz z Izosolux.pl .

Izolacje natryskowe IZOSOLUX to doskonała inwestycja. Specjaliści powszechnie zgadzają się, że zastosowanie pianki poliuretanowej znacznie zmniejsza rachunki za ogrzewanie domu. Żaden inny materiał nie gwarantuje nam tak dużej szczelności i skuteczności. Dodatkowo pianka jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym i przyjaznym środowisku. Taka izolacja jest też bardzo trwała i może bez żadnych problemów służyć przez całe dekady.

Materiał zewnętrzny, izolacjemyslenice.pl

Previous Diesel, benzyna, czy gaz? Wybieramy agregaty prądotwórcze
Next Romantyczna kuchnia w stylu prowansalskim

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Nowoczesne magazyny – hale stalowe w logistyce

Obecnie hale logistyczne muszą spełniać coraz więcej wymagań stawianych przez ich użytkowników. Nośna konstrukcja stalowa hali ma dużo większe możliwości jeżeli chodzi o wymiary, niż konstrukcje tradycyjne. Konstrukcja stalowa pozwala

Instalacje elektryczne 0 Comments

Prąd – ile kosztuje i dlaczego tak drogo?

Ceny energii elektrycznej w Polsce zależą od kilku czynników, a przede wszystkim od taryf ustalanych przez przedsiębiorstwa energetyczne. Te muszą kierować się przy wyznaczaniu oferowanych stawek przepisami ustawy z dnia

Instalacje 0 Comments

Konwerter satelitarny – niezbędny element każdej instalacji satelitarnej

Do odbioru telewizji satelitarnej nie wystarczy antena oraz dekoder. Niezbędny jest również konwerter satelitarny, który przetwarza nadawany sygnał oraz przewód koncentryczny, za pomocą którego otrzymany sygnał jest nadawany. Czym dokładnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!