Instalacje wody lodowej

Instalacje wody lodowej

W każdym miejscu, w którym się znajdujemy, zwłaszcza w okresie upalnego lata, przydaje się coś, co pozwoliłoby na ochłodzenie powietrza, lub ewentualne utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Zamiast klimatyzacji i wentylacji freonowej można zainstalować w pomieszczeniu doprowadzenie wody lodowej. Oto jak ona działa.

INSTALACJA CHŁODNICZA ZASILANIA WODĄ LODOWĄ

Aby wyobrazić sobie jak działa instalacja z wodą lodową, wystarczy spojrzeć na kaloryfer. Jest to bowiem podobna technika, pozwalająca na doprowadzanie do odbiorników poprzez system rur. Woda lodowa, nazywana w ten sposób ze względu na swoją niską temperaturę, wytwarzana jest w chillerze, który sprawia, że ma ona około 5 stopni Celsjusza. W momencie powrotu do maszyny jej temperatura wynosi około 15 stopni, co jest efektem jej ogrzania przez ciepłe powietrze z pomieszczenia. Skład wody lodowej to głównie glikol etylenowy, lub też propylenowy zmieszany z wodą, albo z solanką. Taki skład zapobiega zamarznięciu.
Więcej na temat wykorzystania wody lodowej dowiesz się na stronie:  http://energycool.pl/

JAK DZIAŁA CHILLER?

Chiller jest urządzeniem, w którym wytwarzana jest woda lodowa. -> woda lodowa To właśnie w nim nabiera ona odpowiedniej temperatury, a następnie jest pompowana do klimatyzacji. Agregaty tego rodzaju znajdują swoje zastosowanie głównie w hotelach, mieszkaniach, biurach, czy sklepach. Są one dużo bardziej wygodne od zwykłych klimatyzatorów freonowych, ponieważ rzadko kiedy dochodzi w nich do jakiegokolwiek rozszczelnienia. Chiller podłączony jest bezpośrednio do chłodnicy zamontowanej w pomieszczeniu, lub też z siecią klimatyzacji w całym budynku.

CZĘŚCI SKŁADOWE INSTALACJI Z WYKORZYSTANIEM WODY LODOWEJ

Aby całość działała poprawnie, oprócz samego chillera w instalacji powinny znaleźć się także klimakonwektory. Są to specjalne odbiorniki, dzięki którym można doprowadzić do kontaktu na linii woda lodowa-powietrze. Dzięki systemowi pomp zimna woda jest dostarczana do miejsca w którym oddaje swój chłód powietrzu, na skutek czego sama się ogrzewa i wraca do chillera.
Sercem tego rodzaju instalacji jest zawsze agregat, który pozwala nie tylko na ochłodzenie wody, ale również na jej obieg. To właśnie w nim dzięki skraplaniu i wykorzystaniu powietrza dochodzi do znacznego obniżenia temperatury wody, która następnie ma za zadanie zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu. Wykorzystanie powietrza do całego procesu ma w sobie wiele zalet. Jest ono ogólnodostępne, a co za tym idzie ekonomiczne. Pozwala to na stosowanie metody chłodzenia absorpcyjnego, lub też wyparnego.
Według wielu osób, najlepszym sposobem na ochłodzenie powietrza jest doprowadzenie do kontaktu z zimną wodą. W takim systemie dochodzi do uwolnienia zimna zawartego w wodzie z równoczesnym pobraniem ciepła przez tą właśnie ciecz. Dzięki jej składowi można być pewnym tego, że nie zmieni się ona w lód, a co więcej w wielu przypadkach jest to bezpieczniejszy system niż klimatyzatory freonowe. Rzadko dochodzi do rozszczelnień, co sprawia, że nie trzeba wydawać pieniędzy na zbędne naprawy. Tego rodzaju urządzenia są więc o wiele tańsze w utrzymaniu, co nie oznacza, że łatwiejsze w zaprojektowaniu.

Previous Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi
Next Google – twój partner w biznesie. Jak rozpocząć kampanie Google Shopping?

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Lampy dla dzieci – jak wybrać dobrze?

Urządzanie pokoju dziecięcego to wyzwanie i przyjemność. Piękne meble, wyszukane akcesoria i zasłony pozwalają stworzyć w nim dowolny nastrój. Niezwykle ważne dla komfortu małego domownika jest też oświetlenie. Przytulna, ciepła

Instalacje 0 Comments

Konwerter satelitarny – niezbędny element każdej instalacji satelitarnej

Do odbioru telewizji satelitarnej nie wystarczy antena oraz dekoder. Niezbędny jest również konwerter satelitarny, który przetwarza nadawany sygnał oraz przewód koncentryczny, za pomocą którego otrzymany sygnał jest nadawany. Czym dokładnie

Instalacje 0 Comments

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach węgla kamiennego

Węgiel kamienny to nadal podstawowy surowiec opałowy. Każdego roku na polskim rynku sprzedaje się setki ton tego paliwa, a tak naprawdę niewielu z nas wie, że węgiel węglowi nierówny. Wszystko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!