Instalacje wody lodowej

Instalacje wody lodowej

W każdym miejscu, w którym się znajdujemy, zwłaszcza w okresie upalnego lata, przydaje się coś, co pozwoliłoby na ochłodzenie powietrza, lub ewentualne utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Zamiast klimatyzacji i wentylacji freonowej można zainstalować w pomieszczeniu doprowadzenie wody lodowej. Oto jak ona działa.

INSTALACJA CHŁODNICZA ZASILANIA WODĄ LODOWĄ

Aby wyobrazić sobie jak działa instalacja z wodą lodową, wystarczy spojrzeć na kaloryfer. Jest to bowiem podobna technika, pozwalająca na doprowadzanie do odbiorników poprzez system rur. Woda lodowa, nazywana w ten sposób ze względu na swoją niską temperaturę, wytwarzana jest w chillerze, który sprawia, że ma ona około 5 stopni Celsjusza. W momencie powrotu do maszyny jej temperatura wynosi około 15 stopni, co jest efektem jej ogrzania przez ciepłe powietrze z pomieszczenia. Skład wody lodowej to głównie glikol etylenowy, lub też propylenowy zmieszany z wodą, albo z solanką. Taki skład zapobiega zamarznięciu.
Więcej na temat wykorzystania wody lodowej dowiesz się na stronie:  http://energycool.pl/

JAK DZIAŁA CHILLER?

Chiller jest urządzeniem, w którym wytwarzana jest woda lodowa. -> woda lodowa To właśnie w nim nabiera ona odpowiedniej temperatury, a następnie jest pompowana do klimatyzacji. Agregaty tego rodzaju znajdują swoje zastosowanie głównie w hotelach, mieszkaniach, biurach, czy sklepach. Są one dużo bardziej wygodne od zwykłych klimatyzatorów freonowych, ponieważ rzadko kiedy dochodzi w nich do jakiegokolwiek rozszczelnienia. Chiller podłączony jest bezpośrednio do chłodnicy zamontowanej w pomieszczeniu, lub też z siecią klimatyzacji w całym budynku.

CZĘŚCI SKŁADOWE INSTALACJI Z WYKORZYSTANIEM WODY LODOWEJ

Aby całość działała poprawnie, oprócz samego chillera w instalacji powinny znaleźć się także klimakonwektory. Są to specjalne odbiorniki, dzięki którym można doprowadzić do kontaktu na linii woda lodowa-powietrze. Dzięki systemowi pomp zimna woda jest dostarczana do miejsca w którym oddaje swój chłód powietrzu, na skutek czego sama się ogrzewa i wraca do chillera.
Sercem tego rodzaju instalacji jest zawsze agregat, który pozwala nie tylko na ochłodzenie wody, ale również na jej obieg. To właśnie w nim dzięki skraplaniu i wykorzystaniu powietrza dochodzi do znacznego obniżenia temperatury wody, która następnie ma za zadanie zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu. Wykorzystanie powietrza do całego procesu ma w sobie wiele zalet. Jest ono ogólnodostępne, a co za tym idzie ekonomiczne. Pozwala to na stosowanie metody chłodzenia absorpcyjnego, lub też wyparnego.
Według wielu osób, najlepszym sposobem na ochłodzenie powietrza jest doprowadzenie do kontaktu z zimną wodą. W takim systemie dochodzi do uwolnienia zimna zawartego w wodzie z równoczesnym pobraniem ciepła przez tą właśnie ciecz. Dzięki jej składowi można być pewnym tego, że nie zmieni się ona w lód, a co więcej w wielu przypadkach jest to bezpieczniejszy system niż klimatyzatory freonowe. Rzadko dochodzi do rozszczelnień, co sprawia, że nie trzeba wydawać pieniędzy na zbędne naprawy. Tego rodzaju urządzenia są więc o wiele tańsze w utrzymaniu, co nie oznacza, że łatwiejsze w zaprojektowaniu.

Previous Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi
Next Google – twój partner w biznesie. Jak rozpocząć kampanie Google Shopping?

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Izolacja termiczna domu

Zbudowanie od podstaw domu i stworzenie w pełni funkcjonalnego budynku nie jest prostym zadaniem. Prace budowlane zawsze składają się z wielu etapów, i każdemu z nich trzeba poświęcić odpowiednio wiele

Instalacje elektryczne 0 Comments

Automaty schodowe, automaty zmierzchowe i ograniczniki, czyli rozwiązania automatyki domowej warte uwagi

Postęp technologiczny, jaki nastąpił w przeciągu ostatnich latach, istotnie wpłynął na zwiększenia stopnia wykorzystania energii elektrycznej. Niemalże wszystkie sprzęty użytkowane obecnie w domu – od urządzeń AGD i RTV zaczynając,

Instalacje 0 Comments

Urządzenia pomiarowe w naszych domach

Każdy z nas posiada w domu lub mieszkaniu chociaż jedno urządzenie pomiarowe. To właśnie za ich pomocą jesteśmy w stanie stwierdzić, ile zużyliśmy wody, gazu lub energii elektrycznej. Wszelkie rodzaju

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!