Gaz płynny ze zbiornika – ekologiczny sposób na ogrzanie domu

Gaz płynny ze zbiornika – ekologiczny sposób na ogrzanie domu

Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych ekologicznymi metodami ogrzewania gospodarstw domowych. Warto pamiętać, że to nie tylko gaz ziemny czy energia elektryczna – świetną alternatywą dla nich jest gaz płynny ze zbiornika. Dlaczego opłaca się postawić właśnie na takie rozwiązanie?

Instalacja zbiornikowa – dla kogo?

Na ogrzewanie domu gazem płynnym ze zbiornika najczęściej decydują się osoby, które nie mogą korzystać z gazu ziemnego – zazwyczaj przeszkodę stanowi brak odpowiedniej infrastruktury na danym terenie lub bardzo wysokie koszty związane z podłączeniem gospodarstwa do sieci. Eksperci z Amerigas podkreślają, że jest to rozwiązanie dostępne dla każdego, kto szuka atrakcyjnego cenowo, wygodnego i funkcjonalnego sposobu na ogrzanie swojego domu.

Instalacja zbiornikowa – jakie formalności?

W przypadku ogrzewania domu gazem płynnym ze zbiornika konieczne jest przygotowanie projektu instalacji oraz zgłoszenie jej do Starostwa Powiatowego. W sytuacji, gdy pojemność zbiornika przekracza 7 m3, niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Kolejnym krokiem jest wykonanie instalacji zgodnie z przepisami uwieńczone odbiorem końcowym przez Urząd Dozoru Technicznego. Warto nawiązać współpracę ze sprawdzonym dystrybutorem gazu płynnego takim jak Amerigas – opinie klientów tej firmy potwierdzają wysoką jakość oferowanych przez nią usług. Dostawca proponuje dwie opcje: sprzedaż lub dzierżawę zbiornika. W przypadku sprzedaży wszystkich powyższych formalności klient musi dopilnować we własnym zakresie. Dzierżawa natomiast ma ten plus, że obowiązki te przejmuje na siebie dystrybutor paliwa.

Instalacja zbiornikowa – jaki zbiornik?

Zbiornik na gaz to podstawowy element instalacji. Występują dwa rodzaje zbiorników: podziemne i naziemne. Modele podziemne idealnie nadają się na mniejsze działki o dość ciasnej zabudowie. Z uwagi na umiejscowienie nie ingerują w przydomowy krajobraz, a przestrzeń wokół nich można dowolnie zagospodarować. Z kolei zbiorniki naziemne polecane są na posesje zlokalizowane na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych. Są tańsze i szybsze w montażu niż zbiorniki podziemne. Istotnym parametrem zbiornika jest jego pojemność. Na potrzeby statystycznego gospodarstwa domowego w Polsce wystarczające okazują się zwykle modele o pojemności 2700 l, na których montaż nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.

Ogrzewanie gazem płynnym ma sporo zalet z racji na właściwości omawianego paliwa. Wyróżnia się ono wysoką kalorycznością, a ponadto jest czyste i spala się  prawie w całości.

Previous Wynajem biura w Krakowie - na co zwracać uwagę
Next Jak wybrać dobrego dietetyka

Może to Ci się spodoba

Instalacje elektryczne 0 Comments

Chcesz zmienić dostawcę prądu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jedną z metod na obniżenie rachunków za prąd może być zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Jednak na to rozwiązanie znacznie częściej decydują się średnie oraz duże firmy niż indywidualni odbiorcy. Czy warto

Instalacje 0 Comments

Grzejniki dekoracyjne

Czasy, kiedy do drugoplanowych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak grzejniki, nie przywiązywano dużej wagi, już dawno minęły. Dzisiaj, poza funkcją użytkową, grzejniki pełnią także rolę dekoracyjną. Szeroka paleta dostępnych urządzeń

Instalacje 0 Comments

Izolacja termiczna domu

Zbudowanie od podstaw domu i stworzenie w pełni funkcjonalnego budynku nie jest prostym zadaniem. Prace budowlane zawsze składają się z wielu etapów, i każdemu z nich trzeba poświęcić odpowiednio wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!