To nie fikcja, to dom myślący za Ciebie

To nie fikcja, to dom myślący za Ciebie

Inteligentne domy to coraz bardziej popularne zjawisko na terenie naszego kraju. W uzyskaniu takiego cudownego miejsca pomagają nam specjalne systemy oraz innowacyjne technologie. Instalacje, napędy, sterowanie – to wszystko zyskało nowe znaczenie.

medium

Somfy to firma powstała w 1969 roku. Jest światowym liderem w dziedzinie napędów i instalacji sterowniczych do domów, mieszkań i biur. Od początku istnienia celem firmy jest rozwijanie technologii ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Ich systemy i nowoczesne techniki dostępne są dla klientów firmy Lira Dom s.c., której rozwiązania okienne, zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Od 1996 roku Lira Dom dba o swoich klientów i ich potrzeby, współpracując z  wykwalifikowanymi oraz kreatywnymi projektantami wnętrz. Wybierając jako partnera firmę Lira Dom i systemy Somfy ma się pewność, że dom będzie inteligentny.

 

Wszystko w ruch

System Home Motion firmy Somfy ma zapewnić komfort oraz swobodę domownikom. Dzięki niemu można ożywić wszystkie elementy domu, zaczynając od bramy wjazdowej na posesję, kończąc na kinkietach mieszczących się w salonie. Wszystko uruchamiane jest jednym, uniwersalnym pilotem. Home Motion to prawdziwa rewolucja. Jeszcze żaden system nie obejmował tylu elementów i to tak różnych od siebie. Bez żadnego problemu można otworzyć lub zamknąć bramę garażową, włączyć lub wyłączyć światło w całym domu, lub w jego części (jest także podział na oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne), czy rozwinąć lub zwinąć rolety albo żaluzje.

Rolety zewnętrzne, odpowiednio dobrane, będą służyć przez lata, zapewniając bezpieczeństwo i komfort oraz dbając o energooszczędność budynku – mówi Piotr Raszkiewicz współwłaściciel firmy Lira Dom, cenionego dystrybutora firmy Somfy.

W ich obsłudze pomoże system automatyki domowej, w którym poszczególne funkcje przypisywane są do pilota indywidualnie. Klient sam wybiera, co pilot ma obsługiwać, a czego nie. W każdej chwili można go przeprogramować, jeśli z jakiejś usługi nie jest się zadowolonym lub po prostu chce się dodać kolejną. Home Motion ma ułatwić życie wszystkim domownikom. Twórcy i pomysłodawcy pragnęli, by czas rodzin mógł być spożytkowany na coś bardziej produktywnego niż zapalanie świateł, zaciąganie żaluzji czy zamykanie bramy wjazdowej. Takie małe czynności zabierają cenny czas, który można spożytkować na coś innego, przyjemniejszego, pożyteczniejszego. Firma Somfy chce ułatwiać życie, ale także zmniejszać ilości zużywanej energii, co równa się zaoszczędzonym pieniądzom. Systemy sterowania, napędy oraz instalacje tej firmy są zaprojektowane z myślą o rozsądnym życiu. Takie przesłanie zadowoli każdego nowoczesnego klienta. W oszczędności pomagają innowacyjne systemy automatyki domowej: Tahoma oraz Io-Homecontrol.

 

Tahoma

Nowy system automatyki domowej Tahoma to pełna kontrola nad wszystkimi urządzeniami, nawet gdy nie ma nikogo w domu – dodaje Pan Piotr Raszkiewicz z firmy Lira Dom. Można dzięki temu systemowi kontrolować wszystko, co się dzieje na terenie naszego domu podczas podróży czy jazdy samochodem. Można zarządzać jasnością w pomieszczeniu oraz oświetleniem wewnątrz domu. System kontroluje żaluzje oraz inne elementy osłon, a także oświetlenie czy temperaturę. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i gotowe! Tahoma komunikuje się bezprzewodowo z napędem Somfy umieszczonym w domu. Dzięki temu, co by się nie działo, wszystko pozostaje pod kontrolą.

 

Io-Homecontrol

Kolejny system automatyki domowej, również firmy Somfy. Tak samo jak Tahoma, Io-Homecontrol jest bezprzewodowe. By włączyć światło w domu, otworzyć bramę lub włączyć klimatyzację, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i gotowe. System zapewnia komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność energii. Jest to bardzo wydajne urządzenie, ponieważ może operować kilkoma urządzeniami naraz. Io-Homecontrol jest niezawodny, a co najważniejsze możesz go mieć zainstalowanego na swoim smartfonie, kontrolując tym samym cały dom za pomocą telefonu.

Previous Myloview - nowoczesne koncepcje dekoracji wnętrz
Next Fototapety do samodzielnej kompozycji

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Chemia budowlana. Które kleje i silikony są najlepsze?

Remont mieszkania to bardzo poważna inwestycja, każdy jego etap powinien być dokładnie zaplanowany – również jeśli chodzi o zakup materiałów, które powinny być wysokiej jakości, odpowiednie do rodzaju wykonywanej pracy,

Budowa domu 0 Comments

Tanie rękawice robocze? To możliwe!

Pracując w tartaku, na budowie, w fabryce czy kuźni – najważniejsza powinna być niezawodna ochrona osobista. Warto dbać o ręce, które zapewniają nam zawód, dlatego gdy w grę wchodzi wybór

Dom inteligentny 0 Comments

Elektryka – układ nerwowy nowoczesnego domu

Dlaczego dobry projekt i wykonanie instalacji elektrycznej każdego mieszkania to podstawa? Ponieważ bez zasilania elektrycznego ciężko wyobrazić sobie codzienne życie, którym praktycznie wszystkie używane przez nas sprzęty to elektronika. Instalacja

1 Comment

  1. id.blog
    30 stycznia, 15:22 Reply
    Inteligentne domy stają się w Polsce coraz popularniejsze, jesteśmy przekonani, że w przyszłości staną się standardem. Jeśli kogoś zainteresowała tematyka inteligentnych domów i szuka miejsca gdzie mógłby znaleźć więcej informacji związanych z tą tematyką, zapraszamy na naszego bloga

Zostaw odpowiedź