Dom modułowy i jego zalety

Dom modułowy i jego zalety

Marzeniem wielu ludzi jest własny dom. Jest to zwyczajowy symbol bezpieczeństwa i ogniska rodzinnego. Buduje się go latami, inwestując swoje oszczędności, czas i nierzadko zdrowie. Efekt finalny pozostaje niezmieniony przez wiele lat, głównie przez duże koszty dobudowywania dodatkowych pomieszczeń do naszego domu.

A gdyby tak, można było łatwo rozbudowywać swój dom do woli?

Świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa murowanego jest dom modułowy. Czym wyróżniają się takie obiekty, że znajdują coraz szerszą rzeszę fanów? Przeanalizujmy to dokładnie.

Pierwszą, najważniejszą zaletą jest prostota. Wszystko oparte jest o konstrukcję stalowej ramy kontenera, co sprawia, że dowolnie zaprojektowana bryła będzie odznaczała się solidnością i jednocześnie będzie bardzo prosta w montażu. A gdy zechcemy zmienić cokolwiek w naszym domu, demontaż okaże równie prosty. Za prostotą, ramię w ramię idzie czas realizacji. Budowa nie trwa kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy jak w przypadku konstrukcji murowanych, a zamyka się w okresie od 2 do 3 miesięcy. Skąd takie znaczne różnice w czasie wykonania? Modułowa „budowa” polega jedynie na ustawieniu, połączeniu i uszczelnieniu połączeń. Nie ma tu miejsce, chociażby wylewanie fundamentów, będące jednym z najważniejszych i najbardziej czasochłonnych elementów budowy tradycyjnego domu.

Dodatkowo, nowy moduł nadaję się do użytkowania od chwili całkowitego skończenia montażu. Nie musimy czekać na odbiór, co musielibyśmy zrobić przy murowanym odpowiedniku. Pomimo takiego łagodnego traktowania, domy modułowe nie są w żaden sposób gorsze od tych, wykonywanych w technologii tradycyjnej.

Podsumujmy zalety domu modułowego:
• Stosunkowo szybka realizacja domu,
• szeroki wybór materiałów elewacyjnych oraz wykończeniowych,
• nowoczesne bryła budynku mieszkalnego,
• szybki i prosty montaż oraz demontaż domu,
• domy, które można zdemontować i a następnie z powrotem zmontować w innej lokalizacji,
• ciepłe i przyjazne środowisku obiekty całoroczne,
• wysoka jakość w korzystnej cenie.

Podsumowanie

Dom modułowy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Jest nie tylko tańszy w eksploatacji, ale również mamy tutaj niczym nieograniczoną możliwość zmieniania metrażu naszego rodzinnego domu przy minimalnych kosztach. Gdy poszukujemy szybszego i bardziej ekonomicznego rozwiązania podczas budowania naszego domu, warto zwrócić uwagę na domy modułowe.

Źródło zdjęć: mastertec.biz.pl

Previous Wspólnota czy spółdzielnia – co wybrać, kupując mieszkanie?
Next Wypełnij salon światłem – okna i drzwi przesuwne HS świetnym sposobem na aranżację pomieszczenia

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Kuchnie marzeń – styl angielski

Angielskie wnętrza to klasa sama w sobie. Wysmakowane, eleganckie, przytulne. Styl jest tak uniwersalny, że nie traci na aktualności. Doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, gdzie liczy się wygoda, minimalizm,

Budowa domu 0 Comments

Jak przygotować dom do remontu

Remont wymaga odpowiedniego rozplanowania w czasie, tak, aby nie trwał miesiącami. Bardzo ważna jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności, dzięki temu unikniemy bezproduktywnych przerw i wydłużenia całego procesu. Przygotowanie do remontu

Plan budowy 0 Comments

Jasno i przytulnie na poddaszu

Wydaje się, że domy z poddaszem mają równie liczne grono zwolenników, co przeciwników. Przyglądając się polskiemu budownictwu jednorodzinnemu, można nawet dojść do wniosku, że liczebną przewagę mają ci pierwsi. Co

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!