Dom modułowy i jego zalety

Dom modułowy i jego zalety

Marzeniem wielu ludzi jest własny dom. Jest to zwyczajowy symbol bezpieczeństwa i ogniska rodzinnego. Buduje się go latami, inwestując swoje oszczędności, czas i nierzadko zdrowie. Efekt finalny pozostaje niezmieniony przez wiele lat, głównie przez duże koszty dobudowywania dodatkowych pomieszczeń do naszego domu.

A gdyby tak, można było łatwo rozbudowywać swój dom do woli?

Świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa murowanego jest dom modułowy. Czym wyróżniają się takie obiekty, że znajdują coraz szerszą rzeszę fanów? Przeanalizujmy to dokładnie.

Pierwszą, najważniejszą zaletą jest prostota. Wszystko oparte jest o konstrukcję stalowej ramy kontenera, co sprawia, że dowolnie zaprojektowana bryła będzie odznaczała się solidnością i jednocześnie będzie bardzo prosta w montażu. A gdy zechcemy zmienić cokolwiek w naszym domu, demontaż okaże równie prosty. Za prostotą, ramię w ramię idzie czas realizacji. Budowa nie trwa kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy jak w przypadku konstrukcji murowanych, a zamyka się w okresie od 2 do 3 miesięcy. Skąd takie znaczne różnice w czasie wykonania? Modułowa „budowa” polega jedynie na ustawieniu, połączeniu i uszczelnieniu połączeń. Nie ma tu miejsce, chociażby wylewanie fundamentów, będące jednym z najważniejszych i najbardziej czasochłonnych elementów budowy tradycyjnego domu.

Dodatkowo, nowy moduł nadaję się do użytkowania od chwili całkowitego skończenia montażu. Nie musimy czekać na odbiór, co musielibyśmy zrobić przy murowanym odpowiedniku. Pomimo takiego łagodnego traktowania, domy modułowe nie są w żaden sposób gorsze od tych, wykonywanych w technologii tradycyjnej.

Podsumujmy zalety domu modułowego:
• Stosunkowo szybka realizacja domu,
• szeroki wybór materiałów elewacyjnych oraz wykończeniowych,
• nowoczesne bryła budynku mieszkalnego,
• szybki i prosty montaż oraz demontaż domu,
• domy, które można zdemontować i a następnie z powrotem zmontować w innej lokalizacji,
• ciepłe i przyjazne środowisku obiekty całoroczne,
• wysoka jakość w korzystnej cenie.

Podsumowanie

Dom modułowy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Jest nie tylko tańszy w eksploatacji, ale również mamy tutaj niczym nieograniczoną możliwość zmieniania metrażu naszego rodzinnego domu przy minimalnych kosztach. Gdy poszukujemy szybszego i bardziej ekonomicznego rozwiązania podczas budowania naszego domu, warto zwrócić uwagę na domy modułowe.

Źródło zdjęć: mastertec.biz.pl

Previous Wspólnota czy spółdzielnia – co wybrać, kupując mieszkanie?
Next Wypełnij salon światłem – okna i drzwi przesuwne HS świetnym sposobem na aranżację pomieszczenia

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Dlaczego żaluzje plisowane sprawdzą się w Twoim domu?

Coraz ciekawszym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach są żaluzje plisowane. Stanowią modny dodatek do nowoczesnego wnętrza i są przez wiele osób uważane za efektowniejszy sposób na ochronę przed światłem, a przy tym

Budowa domu 0 Comments

Narzędzia akumulatorowe, które trzeba mieć w swoim domu

Narzędzia akumulatorowe mogą przydać się w każdym domu i przydomowym ogrodzie. Najczęściej okazują się niezbędne, gdy zawiedzie nas siła własnych mięśni, a narzędzia ręczne (młotek, śrubokręt, kombinerki) przestaną wystarczać. W

Budowa domu 1Comments

To nie fikcja, to dom myślący za Ciebie

Inteligentne domy to coraz bardziej popularne zjawisko na terenie naszego kraju. W uzyskaniu takiego cudownego miejsca pomagają nam specjalne systemy oraz innowacyjne technologie. Instalacje, napędy, sterowanie – to wszystko zyskało

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!