Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Wybierając schody możesz postawić na zgodność materiałów wykończeniowych, dających płynne przejście pomiędzy podłogą a stopniami lub nowoczesną koncepcję, opartą na kontraście gatunków oraz kolorystyki materiałów. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu uzyskasz aranżacyjną spójność, a drugiemu – mniej codzienny design.

Schody, które zlewają się z podłogą

Schody o stopniach z dokładnie takiego samego gatunku drewna, z którego wykonana została podłoga, będą harmonijnym dodatkiem, stanowiąc nie centralny punkt, ale tło dla wnętrza. To świetne rozwiązanie dla tradycyjnych wnętrz, w których natura wysuwa się na pierwszy plan.

rintal_polska_obicia

Fot. Rintal Polska. Obłożenie schodów betonowych drewnem dębowym w kolorze naturalnym, z ciemnoszarą poręczą Weld.

A co, gdy podłoga wykonana została z żywicy epoksydowej, kauczukowej wykładziny czy betonu strukturalnego? Nadal można pozostać przy schodach o stopniach wykonanych z drewna. Wystarczy odpowiednio gruba warstwa lakieru, by ukryć charakterystyczne dla drewna usłojenie i uzyskać wrażenie gładkiej tafli. To sprawi, że różnica faktur pomiędzy stopniem a podłogą stanie się praktycznie niezauważalna.

rintal_polska_otto

Fot. Rintal Polska. Schody Otto ze stopniami z bielonego drewna dębowego oraz matową poręczą Filo

Schody dobrane do podłogi i… drzwi

Podłoga to nie jedyny element, do którego dobiera się rodzaj oraz kolorystykę stopni. Równie istotne mogą być drzwi wewnętrzne. W takim przypadku szczególnie efektownie prezentują się bardzo jasne lub bardzo ciemne barwy – np. biel lub kolor wenge. Choć poleca się je głównie do dużych, przestronnych domów, są szlachetną kolorystyką, dodającą prestiżu i klasy.

rintal_polska_milo

Fot. Rintal Polska. Schody Milo ze stopniami z drewna bukowego w kolorze wenge oraz drewnianą poręczą Filo

Schody w kontraście

We wnętrzach nowoczesnych liczy się to, co efektowne i geometryczne. Stopnie schodów powinny mieć jednolitą barwę, będąc o ton jaśniejsze lub ciemniejsze od podłogi. Efektowna powinna być balustrada, którą może być wstęga oplatająca schody kręcone lub tafla wykonana z ażurowej blachy, o unikalnym, wycinanym laserowo dowolnym wzorze.

rintal_polska_otto-2

Fot. Rintal Polska. Schody Otto ze stopniami z drewna bukowego w kolorze białym oraz poręczą Laser wycinaną w trójkąty

rintal_polska_trio_bis

Fot. Rintal Polska. Schody Trio Bis ze stopniami z drewna dębowego w kolorze natura oraz poręczą Filo

Warto postawić także na szklane elementy, dzięki którym nadasz wnętrzu minimalistycznego charakteru. Aby zaaranżować takie schody, warto skupić na kolorze stopni. Mogą być białe, gdy w tej kolorystyce znajduje się umeblowanie domu lub w odcieniu naturalnego drewna, gdy podłoga wyłożona jest grafitowymi płytkami. Dla zachowania spójności wystarczy, by kolor stopni lub elementów bryły współgrał z choć jednym akcentem podłogi lub samego wnętrza.

rintal_polska_aira

Fot. Rintal Polska. Schody Aira ze stopniami z drewna bukowego w kolorze białym oraz szklaną poręczą

rintal_polska_futura

Fot. Rintal Polska. Schody Futura ze stopniami z mozaiki bukowej w kolorze ciemnego orzecha oraz szklaną poręczą

Dzięki ogromnemu wyborowi różnych modelów schodów, dziś zaaranżowanie ciekawego połączenia kondygnacji w domu należy do przyjemności. To, czy zdecydujesz się na tradycyjne podejście, wyznaczane przez harmonię materiałów wykończeniowych, czy pójdziesz o krok dalej, decydując się na abstrakcję i kontrasty, zależy tylko od Twojej wyobraźni!

Źródło: Rintal Polska

Previous W jakich odległościach montować suszarki do rąk?
Next Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Budowa domu i wybór schodów wewnętrznych

Już na etapie planowania wyglądu domu i całego projektowania rozkładu pomieszczeń musimy brać pod uwagę to, czy chcemy w domu umieścić schody wewnętrzne. Dlaczego jest to istotna sprawa? Przede wszystkim

Budowa domu 0 Comments

Podjazd z płyty betonowej czy kostki brukowej – co warto wybrać?

Wiele osób zastanawia się z jakiego materiału wykonać podjazd, wszak liczy się estetyka, korzystna cena, a także trwałość. Należy więc szukać takich materiałów, które będą odporne na uszkodzenia, a przy

Plan budowy 0 Comments

Jak wykorzystać skrzynie drewniane?

Mogłoby się wydawać, że tak surowy i prosty produkt ma niewielkie zastosowanie. Skrzynie drewniane kojarzą nam się głównie z przewozem owoców i butelek. Nic jednak bardziej mylnego. Coraz częściej, z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!