Dlaczego żaluzje plisowane sprawdzą się w Twoim domu?

Dlaczego żaluzje plisowane sprawdzą się w Twoim domu?

Coraz ciekawszym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach są żaluzje plisowane. Stanowią modny dodatek do nowoczesnego wnętrza i są przez wiele osób uważane za efektowniejszy sposób na ochronę przed światłem, a przy tym niebanalną dekorację okien. Czym zatem charakteryzują się takie żaluzje? Dlaczego okazują się tak praktyczne?

Prosty montaż i regulacja

Założenie rolet nie sprawia trudności, a co więcej, zdejmowanie ich (na przykład po uprzednim wyczyszczeniu) to także kwestia wprawy. Ogromną ich zaletą jest fakt, że zamontować plisy można na wszystkich oknach, także dachowych. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące kształtu czy wielkości okna – nawet te koliste nadają się do żaluzji plisowanych.
Dostosowywanie ilości wpadającego światła to również nic prostszego! Zasłaniać można jedynie poszczególne części okna. Dzięki takiemu mechanizmowi szybko reguluje się nasłonecznienie pomieszczenia i zmniejsza jego nagrzewanie się w ciągu dnia, a w nocy skutecznie zaciemnia pokój w celu osiągnięcia najwyższego komfortu podczas snu.

Różnorodność i dopasowanie

Żaluzje plisowane to produkt, który można zastosować nie tylko w salonie. Ten typ żaluzji dobrze prezentuje się również w kuchni, łazience, pokoju dziecięcym oraz sypialni. Klient może wybrać, w jakim stopniu materiał będzie przepuszczał światło – od zaciemniających przez półprzezroczyste aż do żaluzji transparentnych.
Dodatkowo szeroki wybór odcieni oraz tkanin pozwala na dopasowanie do stylu każdego pomieszczenia – dobrać można zarówno kolory stonowane, klasyczne, jak i żywe, kontrastowe barwy. Najczęstszym wyborem do łazienek jest niebieski, z kolei w pokojach biurowych stawia się na zieleń, która ma działanie odprężające i uspokajające. Rosnącym w popularność trendem w salonie jest natomiast użycie bardzo intensywnej czerwieni lub odcieni pomarańczowych.

Wygoda użytkowania

Stylowy wygląd to nie wszystko, co produkt powinien posiadać – równie ważna jest jego funkcjonalność. W przypadku żaluzji plisowanych spotyka się sterowanie pilotem, a także w bardziej tradycyjne sposoby – poprzez sznurki, korby oraz uchwyty. Każdy może wybrać odpowiednią według niego metodę sterowania, aby bez problemu móc kontrolować dostęp światła.
Czyszczenie również nie powinno sprawiać nikomu większych trudności. Plisy szybko się zdejmuje, a podczas odświeżania nie ulegają one wygładzeniu czy uszkodzeniu. Większość tkanin wykorzystywana do tworzenia żaluzji dobrze znosi pranie w roztworze wody z płynem do prania przy temperaturze 30 stopni. Także czyszczenie z pomocą wilgotnej ściereczki nie uszkadza materiału.

Wszechstronność zastosowania oraz możliwość dostosowania żaluzji plisowanych do osobistych preferencji sprawiły, że obecnie tego typu żaluzje stają się coraz częściej spotykanym elementem w wielu domach. Bez trudu uda Ci się wybrać odpowiednie żaluzje dla siebie, a ich trwałość sprawi, że jeszcze przez wiele lat będziesz zachwycać się ich kształtem i kolorem. Plisy to rozwiązanie pasujące do każdego domu i będące nie tylko dobrze wyglądającym, ale także praktycznym wyborem.

Previous Instalacje wody lodowej
Next Jak skutecznie ocieplić poddasze?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Szkoła branżowa + uprawnienia SEP. Idealny zestaw na polskim rynku pracy

Analiza sytuacji na polskim rynku zatrudnienia prowadzi nas do jednoznacznego wniosku: jeśli ktoś ma w ręku konkretny fach, a przy tym może się pochwalić cennymi kwalifikacjami zawodowymi, to nie musi

Budowa domu 0 Comments

Jak osuszyć mury metodą iniekcji? Poradnik krok po kroku

Osuszanie murów poprzez iniekcję to sposób na definitywne pozbycie się problemów ścian podciągających wilgoć. Sprawdź, jak krok po kroku zastosować tę metodę. Po pierwsze – przygotuj podłoże Na początek zawilgocony

Budowa domu 0 Comments

Niezbędne narzędzia budowlane

Na rynku znajdziemy wiele narzędzi budowlanych. W naszej skrzynce narzędziowej w szczególności jednak nie może zabraknąć dwóch sprzętów – wiertarko-wkrętarki i młotowiertarki. Są one niezwykle przydatne podczas wszelkiego rodzaju prac

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!