Czym jest ubezpieczenie majątkowe?

Czym jest ubezpieczenie majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe mogą dotyczyć zarówno mienia jak i odpowiedzialności cywilnej. Tym samym powinny to być jedne z podstawowych ubezpieczeń, o których pomyśli każdy właściciel mieszkania lub domu.

  1. Najważniejsze informacje na temat ubezpieczeń nieruchomości
  2. Ubezpieczenie posiadanego majątku
  3. Jak znaleźć atrakcyjną ofertę ubezpieczenia?

Chociaż takie ubezpieczenia pozwalają uzyskać doskonałe zabezpieczenie, to jednocześnie wcale nie trzeba przepłacać, aby w razie potrzeby można było skorzystać z ochrony.

Najważniejsze informacje na temat ubezpieczeń nieruchomości

Ubezpieczając nieruchomość należy pamiętać, że sama wysokość składki to nie wszystko. Może wówczas dojść do sytuacji, gdy podpisze się umowę z ubezpieczycielem, który co prawda zaproponuje niską stawkę, ale jednocześnie warunki ubezpieczenia będą bardzo niekorzystne i tak naprawdę klient nie będzie mógł liczyć na sensowne pieniądze. Zakres wymaganej ochrony należy więc dokładnie dopasować do rzeczywistych potrzeb i typu nieruchomości. Inne warunki będą interesowały kogoś, kto potrzebuje polisy ubezpieczeniowej ze względu na konieczność przedstawienia takiego dokumentu w banku, w którym ma kredyt hipoteczny, a inne zainteresują osobę, która wynajmuje mieszkanie, ale jednocześnie chce się dodatkowo zabezpieczyć. Porządna polisa ubezpieczeniowa musi obejmować między innymi szkody wynikające z trudnych do przewidzenia zdarzeń losowych (czego przykładem mogą być zalanie mieszkania lub pożar), jak również straty powodowane przez osoby trzecie (jak ma to miejsce w przypadku włamania).

Ubezpieczenie posiadanego majątku

Jeżeli natomiast przechowujesz w mieszkaniu cenne rzeczy, powinieneś rozszerzyć polisę na znajdujące się w nim dobra. Dotyczy to zarówno wysokiej jakości sprzętów RTV oraz AGD, jak również biżuterii i innych cennych przedmiotów. Najlepsze polisy to te, które przewidują ubezpieczenie odtworzeniowej wartości każdego z przedmiotów. Dzięki temu w przypadku tragedii nie trzeba będzie obniżać wartości dóbr o stopień ich zużycia. Zarówno w przypadku mieszkania jak i domu możesz skorzystać z porad zebranych na stronie poświęconej ubezpieczeniom, co ułatwi ci wybranie idealnej oferty. Oprócz nich znajdziesz tutaj ciekawe oferty ubezpieczeń od wielu zaufanych firm z branży. Zamiast więc przepłacać, już teraz wybierz ubezpieczenie domu z rankomat.pl i korzystaj z najlepszych cen. Dodatkowo przy każdej z ofert znajdują się oceny i opinie wystawione przez osoby korzystające z danej polisy, co eliminuje ryzyko podpisania niekorzystnej umowy. Często bowiem można się spotkać z opowieściami osób, które regularnie płaciły duże kwoty za ubezpieczenia majątkowe, a jak chciały skorzystać z obiecanych im pieniędzy, to zakłady ubezpieczeniowe robiły wszystko, aby uniknąć wypłaty środków. W takiej sytuacji zawsze można spróbować oddać sprawę do sądu i jest duża szansa na to, że klient wygra i otrzyma swoje pieniądze. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy skoro da się uniknąć tego typu problemów i nerwów, to czy nie lepiej od razu podpisać umowę z odpowiedzialnym ubezpieczycielem, któremu zależy na zadowoleniu klientów?

Jak znaleźć atrakcyjną ofertę ubezpieczenia?

Prostym sposobem na znalezienie dobrego ubezpieczenia jest użycie wyszukiwarki, która dostępna jest na wspomnianej stronie. Wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie prostego formularza, aby można było przebierać w atrakcyjnych ofertach ubezpieczeń majątkowych oraz innych, w zależności od tego, czego w danym momencie poszukuje klient.

Previous Jaki podkład pod panele podłogowe?
Next Oświetlenie LED w domu - ekologiczne, praktyczne, ekonomiczneOświetlenie LED w domu - ekologiczne, praktyczne, ekonomiczne

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

METROBIELANY – inwestycja mieszkaniowa TK Development dla aktywnych

Świat pędzi naprzód. W ostatnich latach żyjemy w ciągłym biegu, na wysokich obrotach, ale coraz częściej także zgodnie z zasadami fit. Tak jest i będzie – w nowoczesnym, wielkomiejskim społeczeństwie.

Mieszkanie 0 Comments

Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce

W Warszawie odbyła się debata poprzedzająca III Kongres Mieszkaniowy, który zostanie zorganizowany 6 października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. O najważniejszych kwestiach dotyczących rynku nieruchomości debatowali: Grzegorz

Budowa domu 0 Comments

Budowa domu czy zakup mieszkania – co się bardziej opłaca?

Blisko 60% obywateli Unii Europejskiej mieszka w domach. Najmniejszy odsetek osób żyjących w blokach występuje w Irlandii (tylko 7%) i Wielkiej Brytanii (14%). Sytuacja w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!