Czy warto zainwestować w płytki imitujące drewno ?

Czy warto zainwestować w płytki imitujące drewno ?

Projektowanie przestrzeni użytkowych – także biurowych – to chleb i masło architekta. Jak sprawić, by nowoczesne biura były przyjemne, wygodne i przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i ich gości? Jak zapewnić oryginalność i niepowtarzalność przestrzeni biurowych, dbając jednocześnie o wytyczne wynikające z przepisów? Jak zagwarantować inwestorowi trwałość proponowanego rozwiązania?

W tym artykule omówimy wszystkie te kwestie, patrząc na płytki ceramiczne o wyglądzie naturalnego drewna, do zastosowania w nowoczesnych i tradycyjnych biurach. Pokażemy zarówno estetyczne i funkcjonalne cechy płytek ceramicznych imitujących drewno, wzory, w których można je atrakcyjnie ułożyć, jak i ich zgodność z wymogami konkretnej inwestycji.

Przyroda do biura

Jednym z pomysłów na zapewnienie biurom doskonałych walorów wizualnych i użytkowych jest wybór podłogi ceramicznej o wyglądzie naturalnego drewna.

Może się wydawać, że zalety prawdziwego drewna są nieskończone – jest ono gwarancją elegancji, a jednocześnie przytulności, jako drogi materiał jest środkiem o wysokim statusie społecznym właściciela, wygląda szlachetnie i naturalnie, i tak dalej.

Jednak na podłodze, w miejscu narażonym na częsty kontakt ze światem zewnętrznym (a przestrzeń biurowa ma taki charakter), wrażliwość naturalnego drewna sprawia, że warto szukać jego zasłużonego substytutu.

A takim substytutem mogłaby być podłoga w postaci ceramicznych „desek”.

Drewno – niepowtarzalny wzór?

Jednym z aspektów, który wpływa na piękno drewna jest jego absolutna wyjątkowość. Znalezienie w przyrodzie co najmniej dwóch identycznych gałązek, sęków lub pni o jednolitym widoku poprzecznym jest po prostu niemożliwe.

Na szczęście innowacyjne technologie dekorowania płytek ceramicznych pozwalają na uchwycenie tego niezrównanego piękna natury. Fotorealistyczny druk cyfrowy, wykorzystywany do produkcji płytek, wiernie imituje wygląd drewna, pochodzącego z dowolnego gatunku drzewa. Unikalna grafika każdej płytki sprawia, że ułożona z nich podłoga przypomina naturalny prototyp.

Elastyczność stylistyczna płytek imitujących drewno

Ceramiczne „drewno” jest bardzo wdzięcznym materiałem aranżacyjnym. W zależności od jego koloru, formatu, a także struktury i konkretnej kompozycji, możemy dowolnie kształtować przestrzeń, nadając jej pożądany charakter. Na przykład, znów dziko modna aranżacja parkietu „jodełkowego” wnosi do wnętrza nowy wymiar elegancji, podobnie jak „szachownicowe” układy.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Płytki ceramiczne są w żadnym wypadku nie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż drewno naturalne. Ze względu na swoją twardość, na przykład, nie ma rowka na podłodze od kół foteli obrotowych, nie ma kolizji powierzchni w przejściach i zarysowań od ruchomych elementów wyposażenia biura (np. mebli). Płytki nie są wrażliwe na zmiany wilgotności i temperatury – nie „pęcznieją” pod wpływem rozlanych płynów i nie zmieniają swoich wymiarów. Nie wymagają kłopotliwej pielęgnacji (np. lakierowania lub olejowania parkietu), nie wymagają też renowacji (przez skrobanie).

Zachowując wygląd naturalnego drewna, płytki imitujące drewno są odporne na działanie czynników niszczących, a to będzie trwało przez wiele lat.

Czyste piękno płytek imitujących drewno

Łatwość utrzymania biura w czystości pokrytego okładziną ceramiczną jest niezrównana. Czyszczenie na sucho i na mokro nie sprawia nam żadnych kłopotów. Typowe środki czyszczące przeznaczone do czyszczenia płytek doskonale radzą sobie z brudem na powierzchni glazury.

Zobacz więcej na : http://moje-wnetrze.eu/a/bakt,plytki-imitujace-drewno-czy-to-ma-sens >>

Previous Aranżacje kuchni i łazienki
Next Jak działają panele fotowoltaiczne?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Manipulator 3D dla projektanta – czy warto go kupić?

Praca w środowisku CAD w zdecydowanej większości biur projektowych odbywa się z wykorzystaniem klawiatur i myszy, które czasem wspomagane są tabletami graficznymi. Niemniej jednak istnieją wyspecjalizowane urządzenia wskazujące, które znacząco

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi

Mieszkanie 0 Comments

Kupno nieruchomości – forma finansowania

Zakup nieruchomości jest ogromna inwestycją na przyszłe lata. Przede wszystkim wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym. Mniejszy odsetek osób kupuje działkę i decyduje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!