Co wybrać – mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz?

Co wybrać – mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz?

Kupno mieszkania to dla każdej osoby jedno z największych marzeń, ale i największe wyzwanie inwestycyjne. Kupno swojego własnego lokum musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem zarówno finansowym, organizacyjnym, jak i czasowym. Zbyt pochopne decyzje o zakupie mieszkania mogą w zakończyć się zbyt dużymi kosztami i problemami związanymi z zakończeniem transakcji.

Dlatego też marzenie o własnym mieszkaniu musi być dobrze przemyślane – w końcu to przeważnie największy składnik naszego majątku. Jednym z najpoważniejszych dylematów, jakie spotykają przyszłych nabywców, jest forma mieszkania. Do wyboru mamy mieszkanie gotowe pod klucz, ale też mieszkanie w stanie deweloperskim?

Oba te rozwiązania są bardzo powszechne, jednak zarówno jedno, jak i drugie ma swoich zwolenników i przeciwników. Poniżej przedstawiamy zalety obu rozwiązań wraz z rekomendacją, dla kogo te rozwiązania są najwłaściwsze.

Mieszkanie pod klucz

Mieszkanie pod klucz to inwestycja, w której kupujemy mieszkanie od razu przygotowane do zamieszkania. Oznacza to, że po zakupie możemy wprowadzić się do miejsca, które jest w pełni wykończone oraz wyposażone. Jakość wykończenia i wyposażenia oczywiście zależy od naszych potrzeb, a co za tym idzie, środków finansowych.

Na rynku znajduje się wiele rodzajów mieszkań pod klucz – każde z nich charakteryzuje się inną jakością wykończenia, dlatego też decydując się na tego typu opcję, zawsze warto zapytać dewelopera o różne warianty mieszkania pod klucz.

Zaletami zakupu mieszkania pod klucz z pewnością jest oszczędność czasu oraz stresu, który zawsze jest związany z pracami remontowymi. Wartość mieszkania pod klucz jest wyższa, jednak niejednokrotnie sam koszt remontu byłby wyższy, szczególnie jeśli w wyniku niekompetencji ekipy remontowej musielibyśmy wykonywać poprawki.

Zakup mieszkania pod klucz jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pragną przeprowadzić się do nowego mieszkania od razu po zakupie. Obecnie, pomimo dużej różnicy w cenach i jakości wykonania, mieszkania pod klucz charakteryzują się relatywnie wysokim standardem wykończenia, co z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających kupujących.

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Mieszkanie w stanie deweloperskim to miejsce, które może praktycznie w 100% dostosować do Twoich potrzeb. Nie ma tutaj miejsca na kompromisy, które z reguły powstają w przypadku zakupu już urządzonego mieszkania. Jeśli jesteśmy wymagającymi klientami, którzy oczekują niestandardowych rozwiązań, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania w stanie deweloperskim.

Oczywiście od zakupu do faktycznego zamieszkania może minąć trochę czasu, jednak jest to wynagrodzone niższą kwotą zakupu. Jeśli mamy zaprzyjaźnioną firmę remontową, która zdecyduje się wykonać wykończenie mieszkania pod klucz w atrakcyjnej dla nas cenie, cała inwestycja może być znacznie bardziej opłacalna niż zakup mieszkania pod klucz.

Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku braku tego typu znajomości, powinniśmy bardzo dobrze prześwietlić firmę wykonującą remont, co zagwarantuje nam wysoką jakość wykończenia.

Previous Jak działa piaskarka syfonowa? Sprawdź nasze porady!
Next Gdzie znajdę fajne mieszkania deweloperskie w trójmieście?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Przegląd myjek ciśnieniowych

Czas wiosennych porządków nadchodzi nieuchronnie. W tym zadaniu myjka ciśnieniowa wydaje się nieodzowną pomocą. Dzięki niej można nie tylko skrócić czas mycia, ale także zamienić pracę w zabawę. Zobacz, co

Mieszkanie 0 Comments

Formy geometryczne świetnym elementem dekoracyjnym wnętrz

Geometria jest ponadczasowa. Bazujący na jej elegancji, czystości i prostocie design w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. Kreatywna zabawa linią i kształtem oraz zdecydowane kontrasty barwne pozwalają tworzyć nowoczesne,

Mieszkanie 0 Comments

Jak efektownie i efektywnie przeprowadzić porządki domowe? 

Zapewne wielu z nas generalne sprzątanie kojarzy z mało przyjemnymi porządkami przed świętami albo na wiosnę. Czy porządki domowe muszą być jednak katorgą? Okazuje się, że nie. Jest kilka sposobów,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!