Budujesz dom? Sprawdź, które ogrodzenie będzie najlepsze.

Budujesz dom? Sprawdź, które ogrodzenie będzie najlepsze.

Ogrodzeniem nazywa się system ochronny, który otacza działkę lub teren i którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed dostępem niepożądanych osób lub zwierząt. Jest ono nie tylko wizytówką danej posesji, ale jednocześnie zabezpiecza ją przed hałasem.

Aby mówić o skutecznym ogrodzeniu powinno ono spełniać określone warunki. Przede wszystkim musi być bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Dodatkowo, jego bramy powinny otwierać się do wewnątrz. Jednoczenie na wysokości około 1,8 m nie wolno instalować drutów ani żadnych wystających niezabezpieczonych elementów. Ogrodzenie nie powinno także stanowić przeszkody dla osób niepełnosprawnych.

Zastosowanie

W Polsce ogrodzenie stosuje się w każdym rodzaju budownictwa do zabezpieczania posesji przed nieproszonymi gośćmi. Jeszcze kilka lat temu wykorzystywano płoty głównie do ogradzania domów jednorodzinnych, działek, obiektów przemysłowych oraz jednostek wojskowych. Obecnie ogrodzenia stawia się również wokół budynków wielorodzinnych. Taki sposób oznaczania terenu jest powszechnie wykorzystywany przez wspólnoty mieszkaniowe.

Rodzaje ogrodzeń

Jak twierdzą specjaliści zrzeszeni w PKT.pl – baza producentów bram i ogrodzeń, na rynku znajduje się ogromna ilość rożnego rodzaju ogrodzeń. Można je podzielić ze względu na wykorzystywany materiał.

Ogrodzenia naturalne, na przykład żywopłoty, to specjalny typ parkanu, który zazwyczaj stosowany jest na działkach lub w ich wnętrzach. Sam żywopłot, poza oczywistymi walorami estetycznymi, nie zapewnia odpowiedniej ochrony i w większości przypadków łączony jest z siatką. Innym naturalnym sposobem odgradzania jest zastosowanie wikliny, która ochrania głównie przed kurzem, spalinami oraz hałasem.

Ogrodzenia drewniane zazwyczaj produkowane jest z desek, bali oraz innych materiałów, które przypominają wyglądem drewno. Warto pamiętać, że powinno ono być sezonowane i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, grzybami i owadami.

Ogrodzenia betonowe wybierane są ze względu na ich trwałość oraz niski koszt wykonania. Ich główną zaletą jest fakt, że są one zbrojone, a wiec niezwykle trudne do pokonania. Pozwalają na zasłonięcie posesji w różnym stopniu ze względu dostępności wielu wzorów.

Innym typem są ogrodzenia metalowe, które wydają się być najczęściej wybierane. W ich ramach wyróżnić można ogrodzenia kute, panelowe oraz z siatki. Bramy kute należą do najtrwalszych i najbardziej interesujących, ale jednocześnie są jednymi z najdroższych. Jak mówią producenci ogrodzeń, koszt ich instalacji spowodowany jest ceną materiału i wykonania. Typ panelowy składa się z paneli ogrodzeniowych oraz pasujących do nich słupków stałych. Są bardzo łatwe do montażu i odporne na korozję. Najtańszym, ale jednocześnie najmniej trwałym jest ogrodzenie z siatki metalowej.

Previous Ytong 20 lat w Polsce
Next Rekuperacja sposobem na obniżenie domowych rachunków

Może to Ci się spodoba

Pielęgnacja ogrodów 1Comments

Pamiętajcie o ogrodach

Profesjonalne aranżacje ogrodów to z pewnością umiejętność, którą można nazwać swego rodzaju sztuką. Sztuką wymagającą cierpliwości i niezbędnej wiedzy z dziedziny botaniki. Natura daje nam pełną paletę możliwości. Możemy ją

Architektura ogrodów 0 Comments

Eleganckie i trwałe meble ogrodowe

Lubisz eleganckie i trwałe rozwiązania? Takie, które cieszą oko przez długie lata? Postaw na styl w ogrodzie, tworząc w nim kompozycję z trwałych i praktycznych mebli technorattanowych. Lubisz eleganckie i

Ogród 0 Comments

Pawilon ogrodowy – praktyczny dodatek do każdego ogrodu na co dzień i od święta

Ogród to miejsce, w którym w ciepłe dni odpoczywamy, jemy posiłki oraz spędzamy czas wspólnie z rodziną. Aby zapewnił nam wygodny i komfortowy wypoczynek, powinien być wyposażony w praktyczne akcesoria.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!